مارک گیتزن، دشمن سقط جنین که بازشماری آرای کانزاس را وادار کرد، در سانحه هوایی در 69 سالگی درگذشت.

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک جمهوری‌خواه محافظه‌کار و فعال ضد سقط جنین در کانزاس که سال گذشته رای قاطع این ایالت در تایید حقوق سقط جنین را بازشماری کرد، در سن 69 سالگی در یک سانحه هوایی جان باخت.

ویچیتا، کان. — مارک گیتزن، یک جمهوری‌خواه محافظه‌کار قدیمی و فعال ضد سقط جنین در کانزاس که سال گذشته رای قاطع این ایالت در تایید حقوق سقط جنین را بازشماری کرد، در یک سانحه هوایی جان باخت. او 69 سال داشت.

حزب جمهوری خواه کانزاس در یک پست فیس بوک اعلام کرد که گیتزن، اهل ویچیتا، عصر سه شنبه در نبراسکا درگذشت.

طبق گزارش سقوط اداره هوانوردی فدرال، او در حال پرواز با یک سسنا 172 اسکای هاوک بود که در میدانی در نزدیکی اونیل، نبراسکا، در حدود 190 مایلی (306 کیلومتری) شمال غربی اوماها سقوط کرد. گیتزن تنها سرنشین هواپیما بود و گزارش می‌گوید هواپیما «در شرایط نامعلومی» سقوط کرده است.

جیم هاول، یک کمیسر بخش در شهرستان سدویک، کانزاس، که ویچیتا را شامل می شود، به عقاب ویچیتا گفت که گیتزن برای دیدار مادرش به نبراسکا پرواز کرده است.

گیتزن در منطقه بیسمارک، داکوتای شمالی بزرگ شد و قبل از اینکه در اواخر دهه 1970 به کانزاس آمد و در شرکت هواپیماسازی بوئینگ کار کرد، در تفنگداران دریایی ایالات متحده خدمت کرد. او پس از اعتراضات ضد سقط جنین “تابستان رحمت” رئیس GOP شهرستان Sedgwick شد. در ویچیتا در سال 1991 و فعالان ضد سقط جنین را در حزب استخدام کرد.

یکی از فعالان ضد سقط جنین، رئیس عملیات نجات، تروی نیومن، گیتزن را “غیر قابل تعویض” توصیف کرد.

نیومن به The Eagle گفت: “او سخت کوش ترین مردی بود که در جنبش حامی زندگی می شناسم.”

در آگوست 2022، رأی دهندگان در سراسر ایالت اصلاحیه پیشنهادی جمهوری خواهان در قانون اساسی ایالت را رد کردند تا اعلام کند که از حقوق سقط جنین حمایت نمی کند، که به قانونگذار تحت کنترل جمهوری خواهان اجازه می داد سقط جنین را ممنوع کند.

هنگامی که تعدادی از فعالان ضد سقط جنین خواستار بازشماری دستی آرا در 9 شهرستان شدند که بیش از نیمی از آرا را به خود اختصاص دادند، Gietzen از کارت های اعتباری برای پوشش بیشتر هزینه 120000 دلاری استفاده کرد تا بتواند ادامه یابد.

بازشماری نتایج انتخابات را تایید کرد و گیتزن پس از آن شکایتی را برای بازشماری دستی در سراسر ایالت تنظیم کرد، اما یک قاضی آن را رد کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …