کوهنورد اسپانیایی 84 ساله در تلاش برای رسیدن به پیرترین قله 14 بلندترین قله جهان مجروح شد | کوهنوردی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک کوهنورد 84 ساله اسپانیایی مجبور شد پانزدهمین تلاش خود را برای رسیدن به قله Dhaulagiri نپال رها کند – یکی از دو “8000 نفری” که او برای صعود به عنوان مسن ترین کوهنوردی که 14 قله جهان را فتح کرده بود، باقی گذاشته بود. بلندترین کوه ها

در پیامی که از طرف او در حساب‌های توییتر و فیس‌بوک او منتشر شد، آمده است که یک شرپا بر روی کارلوس سوریا سقوط کرده و باعث زخمی شدن پای او شده است.

روزنامه هیمالیا تایمز گزارش داد که کوهنورد در حال آماده شدن برای حرکت به سمت قله بود که این حادثه رخ داد.

تانسوار گوراگای، مدیر کل Seven Summit Treks که از سوریا حمایت محلی می کند، به رویترز گفت: “او هنگام صعود به سمت قله سقوط کرد و از ناحیه پا آسیب دید.”

این حادثه در ارتفاع 7600 متری (24934 فوت) رخ داد. گوراگای گفت که راهنمایان شرپا او را به کمپ اصلی می آوردند تا با هلیکوپتر به کاتماندو منتقل شود.

سوریا 12 قله از 8000 متری جهان را صعود کرده است و داولاگیری و شیشاپانگما تبت باقی مانده است تا مسن ترین کوهنوردی شود که به 14 قله بلندترین کوه سیاره رسیده است.

قبل از آخرین تلاشش برای دائولاگیری، او گفته بود که این ممکن است آخرین فرصت برای رسیدن به هدفش باشد.

من می دانم که می توانم بالا بروم و می خواهم بالا بروم. شاید این آخرین فرصتی باشد که من دارم. “شاید کافی باشد، اما ما واقعاً تلاش خواهیم کرد و سپس خدا خواهد گفت.”

او چالش خود را به قربانیان مسن بیماری همه گیر کووید-19 اختصاص داده بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …