دموکرات‌های ایلینوی می‌گویند حمایت از دسترسی به سقط جنین یک وعده است: “شما در اینجا امن هستید”

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اسپرینگفیلد، بیمار — دسترسی به سقط جنین اساساً در ایلینوی قفل شده است. اما دموکرات‌ها به دنبال راه‌هایی برای محافظت بیشتر از این عمل و در دسترس بودن آن هستند، از جمله برای افراد خارجی که به طور بالقوه با مجازات‌های ایالت خانگی برای جستجوی درمان در اینجا مواجه می‌شوند.

قوانین تصویب شده توسط هر دو مجلس مجمع عمومی شامل الزام بیمه‌گران ایلینویز به پوشش داروهای محرک سقط جنین، جریمه کردن مراکز حاملگی بحرانی در صورت توزیع اطلاعات نادرست و الزام کالج‌ها به ارائه پیشگیری از بارداری اضطراری با قیمت پایین در محوطه دانشگاه است.

رسیدن به فراتر از مرزها، اقدامی است که توسط مجلس تایید شده است که با فناوری پیشرفته موافقت کرده است که مستلزم آن است که توافقات بین ایالتی در مورد فناوری خواندن پلاک خودرو شامل این تعهد باشد که از آنها برای ردیابی افرادی که برای سقط جنین به ایلینوی سفر می کنند استفاده نشوند. این سازمان به قوانینی مانند قانون اخیر «قاچاق سقط جنین» که در آیداهو امضا شد، توجه دارد.

قانونگذاران می گویند از زمانی که سال گذشته دادگاه عالی ایالات متحده حق سقط جنین در قانون اساسی را لغو کرد، در میان یک چشم انداز خصمانه فزاینده دور واگن ها نمی چرخند. درعوض، آنها واکنشی ضروری را در قبال فرافکنی سایر ایالت ها می بینند – یا همانطور که کلی کسیدی، نماینده مجلس نمایندگان آمریکا گفته است، پاسخی به حملات جمهوری خواهان به “افرادی که فکر می کنند با آنها برابری ندارند.”

کسیدی، یکی از دموکرات‌های شیکاگو، گفت: «ما می‌گوییم، مهم نیست که آنها با شما چه کنند، شما در اینجا امن خواهید بود. من با سیاستمدارانی که این کار را انجام می دهند صحبت نمی کنم، چیزی برای گفتن با آنها ندارم. من با مردم صحبت می کنم که آنها قربانی می شوند. و من می‌خواهم تمام تلاشم را انجام دهم تا مطمئن شوم که می‌توانیم تا حد امکان آنها را ایمن نگه داریم.»

قانون تحت حمایت Cassidy، SB1344، که هر شرکتی را که بیمه حوادث یا بیمه درمانی در ایلینوی می فروشد، ملزم می کند تا برای سقط جنین – داروهایی که حاملگی را مختل می کنند – هورمون درمانی یا پیشگیری از ویروس نقص ایمنی پوشش دهد.

اقدام دیگری که مخالفان سقط جنین قول می‌دهند به شکایت منجر شود، مراکز حاملگی بحرانی را با شیوه‌های فریبنده – با جریمه 50,000 دلاری – تحت قانون کلاهبرداری مصرف‌کننده در ایالت به دلیل انتشار اطلاعات نادرست، محکوم می‌کند.

این مراکز، غیرانتفاعی و اغلب مبتنی بر ایمان، خدماتی مانند سونوگرافی، مشاوره به مشتریان و ارائه پوشک و شیر خشک ارائه می‌دهند. حدود 100 مرکز از این قبیل در ایلینوی وجود دارد. در سطح ملی، تعداد آنها بسیار بیشتر از کلینیک های سقط جنین است و نفوذ آنها در حال افزایش است.

ترا کوستا هاوارد، نماینده دموکرات گلن الین، که از SB1909 حمایت مالی کرد، نمونه‌هایی از ادبیات مراکزی را در اختیار دارد که به عنوان مثال، اطلاعاتی را ارائه می‌کنند که از نظر علمی، سقط جنین با سرطان سینه مرتبط است.

کاستا هاوارد گفت: “ما تنظیم می کنیم که چگونه می توانید یک خودرو را از طریق روش های فریبنده بخرید یا اینکه چگونه ممکن است شخصی برای یک آژانس خدمات شهری ثبت نام کند…”. هیچ چیزی در این لایحه وجود ندارد که متمم اول را محدود کند. این یک بحث اجباری نیست. شما نمی توانید در مورد مراقبت های بهداشتی دروغ بگویید و مردم را فریب دهید.

رالف ریورا، رئیس قانونگذاری حق زندگی در ایلینوی، گفت که چنین اطلاعاتی رد نشده است، اما بر اساس مطالعاتی است که به نتایج متفاوتی نسبت به آنچه که توسط مدافعان حقوق سقط جنین تاکید شده است، رسیده است.

ریورا گفت: «آنها می گویند اگر از مطالعات خود استفاده کنیم فریبنده است، که فقط می توانیم از مطالعات آنها استفاده کنیم. “این فریب نیست، این یک اختلاف نظر در مورد مطالعات است. ما در مورد خطر سقط جنین در ایجاد سرطان یا ناباروری اغراق نمی کنیم.

ریورا گفت در صورت تصویب، یک شکایت فدرال بر اساس حمایت قانون اساسی از بیان و ممنوعیت قوانین مبهم دنبال خواهد شد.

مراکز بارداری قبلا در دادگاه پیروز شده بودند. یک قانون در سال 2016 که آنها را ملزم به ارائه اطلاعات در مورد مکان هایی که مراجعین می توانند سقط جنین کنند توسط دادگاه تجدید نظر فدرال متوقف شد و هنوز در انتظار استدلال دادگاه محاکمه است. اما دادگاه عالی ایالات متحده در ژوئن 2018 حکم داد که قانون مشابه در کالیفرنیا خلاف قانون اساسی است.

باربارا هرناندز، نماینده دموکرات شیکاگو نیز تصویب طرحی را به دست آورد که کالج‌ها را ملزم می‌کند تا پیشگیری از بارداری اضطراری، که اغلب به عنوان طرح B شناخته می‌شود، با هزینه‌ای کمتر در کیوسک‌های فروش در محوطه دانشگاه‌هایشان ارائه کنند. جمهوری خواهان شکایت کردند که این امر مؤسسات آموزش عالی را مجبور می کند برای یک نیاز دولتی بدون پول دولتی پرداخت کنند، اما هرناندز استدلال کرد که آنها می توانند تخفیف خود را تعیین کنند و “این به افراد زیادی کمک می کند.”

آنها ممکن است چند مایلی دورتر از Walgreens یا CVS زندگی کنند. آنها ممکن است ماشین نداشته باشند و حمل و نقل برای آنها در دسترس نباشد، “هرناندز گفت. به همین دلیل مهم است که محصول را در جایی که در مواقع اضطراری هستند داشته باشید.

نماینده آن ویلیامز، یکی دیگر از دموکرات‌های شیکاگو، هفته گذشته به دلیل الزام سایر ایالت‌ها به تعهد در توافق‌های بین‌ایالتی مبنی بر عدم استفاده از فناوری خودکار پلاک‌خوانی برای به دام انداختن بیماران سقط جنین که از ایالت خارج می‌شوند، تأییدیه مجلس را دریافت کرد.

عکس پلاک خوان و پلاک بانکی برای مقاصد اجرای قانون. شماره پلاک وسیله نقلیه حامل مظنون جنایی را می توان در پایگاه داده بررسی کرد تا مشخص شود که کجا بوده یا رفته است. ویلیامز گفت که یک کلانتر مغرور می تواند از آن برای ردیابی فردی که برای سقط جنین به ایلینوی می رود استفاده کند.

قانون ویلیامز که در سنا توسط سناتور دموکرات شیکاگو سارا فایگنهولز حمایت شد، قرار بود روز چهارشنبه برای جلسه استماع کمیته سنا برگزار شود. سناتور سلینا ویلانووا، دموکرات شیکاگو، سایر اقدامات را از طریق سنا رهبری کرد. آنها منتظر انتقال به فرماندار جی بی پریتزکر، حامی سرسخت حقوق سقط جنین هستند.

«وقتی کشورهای اطراف ما چنین گام‌های افراطی برمی‌دارند… ما باید عقب‌نشینی کنیم. این ایده آل نیست. این چیزی نیست که ایالات متحده آمریکا قرار است درباره آن باشد. اما این جایی است که ما اکنون در آن هستیم…» ویلیامز گفت. “آیا ما زندگی را کمی دشوارتر می کنیم؟ احتمالاً. اما این ما نبودیم که می خواستیم حقوق (سقط جنین) را از بیش از نیمی از جمعیت سلب کنیم.”

___

نویسنده سیاسی جان اوکانر را در https://twitter.com/apoconnor دنبال کنید

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …