داوران دایره پنجم به بحث در مورد قرص سقط جنین می شنوند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک دادگاه استیناف فدرال روز چهارشنبه در حال استماع استدلال هایی در مورد پرونده ای است که می تواند در دسترس بودن دارویی مورد استفاده در اکثر سقط جنین ها در این کشور را تعیین کند.

هیئتی متشکل از سه قاضی از دادگاه استیناف حوزه پنجم ایالات متحده در حال بررسی این موضوع است که آیا حکم اولیه یک قاضی فدرال در تگزاس را که در آوریل تاییدیه ۲۳ ساله سازمان غذا و داروی این قرص را باطل اعلام کرده بود، تایید کند یا خیر. میفپریستون

اگرچه پرونده هنوز در مراحل اولیه است و هر تصمیمی احتمالاً قابل تجدید نظر است، اما در نهایت می تواند پیامدهای عمیقی داشته باشد.

اگر حکم اولیه قاضی تایید شود، دسترسی به سقط جنین دارویی در ایالت‌هایی که سقط جنین قانونی است، نه فقط در ایالت‌هایی که ممنوعیت‌ها و محدودیت‌ها در آنها اعمال می‌شود، لغو می‌شود. اختیارات نظارتی FDA بر سایر داروها می تواند با شکایت های دیگر به چالش کشیده شود و شرکت های داروسازی می گویند که عدم اطمینان در مورد نقش FDA می تواند توسعه دارو در ایالات متحده را کاهش دهد.

این استدلال ها شامل این بود که آیا احزاب شکایت کننده – ائتلافی از سازمان ها و پزشکان که مخالف سقط جنین هستند و قرص را تجویز نمی کنند – می توانند نشان دهند که در صورت ادامه یافتن دارو، آسیب واقعی خواهند دید و آیا برای به چالش کشیدن این دارو بیش از حد منتظر ماندند. تایید میفپریستون، اولین قرص در یک رژیم دو دارویی.

شاکیان ادعا می‌کنند که میفپریستون ناامن است و FDA از پروتکل‌های نظارتی مناسبی در تأیید آن در سال 2000 پیروی نکرد – ادعاهایی که دولت به شدت با آن‌ها مخالفت می‌کند و به سال‌ها تحقیق و حمایت دیگر از اقدامات آژانس اشاره می‌کند.

هیئت متشکل از دو منصوب شده توسط رئیس جمهور دونالد جی. ترامپ، قاضی جیمز سی هو و کوری تی ویلسون، و یکی از منصوبان جورج دبلیو بوش، قاضی جنیفر واکر الرود، در جلسه روز چهارشنبه تصمیمی صادر نکردند. این بعداً خواهد آمد، اگرچه مهلتی برای تصمیم گیری دادگاه وجود ندارد. احتمال دارد هر تصمیمی ابتدا در دادگاه تجدیدنظر و سپس در دیوان عالی تجدیدنظر شود.

در یک حکم مقدماتی در ماه آوریل، قاضی متیو جی. کاکسماریک از ناحیه شمالی تگزاس، منصوب ترامپ که از مخالفان دیرینه سقط جنین است، مجوز FDA برای این دارو را به حالت تعلیق درآورد.

محور بحث روز چهارشنبه این خواهد بود که آیا شاکیان – چهار پزشک ضد سقط جنین و یک گروه چتر به نام اتحاد برای پزشکی بقراط – می توانند نشان دهند که اگر دسترسی و تایید قرص بدون تغییر باقی بماند، آسیب واقعی خواهند دید یا خیر. وکلا به این الزام می گویند ایستادن.

در گزارشی که به دایره پنجم ارسال شد، شاکیان گفتند که تایید مداوم FDA از مایفپریستون، پزشکان اورژانس را که مخالف سقط جنین هستند مجبور می کند بیمارانی را که پس از مصرف میفپریستون دچار عوارض می شوند، درمان کنند. خلاصه گفت که این وضعیت پزشکان را تحت “استرس و فشار بسیار زیاد” قرار می دهد و آنها را در تضاد با اعتقادات مذهبی خود قرار می دهد.

FDA شدیداً مخالفت کرده است که شاکیان از ادامه در دسترس بودن قرص متحمل صدمات واقعی شده اند یا متحمل خواهند شد.

وکلای FDA در گزارش خود نوشتند که شاکیان “نه میفپریستون را مصرف می کنند و نه تجویز می کنند”. و از آنجایی که بسیاری از مطالعات نشان داده اند که عوارض سقط دارویی نادر است و کمتر از 1 درصد از بیماران نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارند، احتمال کمی وجود دارد که پزشکان ضد سقط جنین پس از مصرف قرص های سقط جنین با بیمارانی مواجه شوند که نیاز به درمان دارند.

دستور دادگاه پایین‌تر مبنی بر بی‌اعتبار کردن تأییدیه دارو، «وضعیت موجود را بر اساس ارزیابی عمیقا اشتباه دادگاه از ایمنی میفپریستون تغییر می‌دهد». میفپریستون همچنین برای کمک به بیمارانی که سقط جنین دارند استفاده می شود، بنابراین هر تصمیمی در این مورد می تواند بر درمان سقط جنین نیز تأثیر بگذارد.

همچنین بحث این است که آیا شاکیان حتی می توانند روند تأیید دارویی را که 23 سال است در بازار وجود دارد به چالش بکشند.

شکایت شاکیان ادعا کرد که FDA به طور غیرقانونی میفپریستون را در یک فرآیند معیوب تأیید کرده است که «سیاست را بالاتر از سلامت زنان قرار می‌دهد» و سپس «تصمیم‌هایی با محوریت سیاسی برای پیشبرد غیرقانونی یک رژیم خطرناک اتخاذ می‌کند».

دولت در خلاصه خود به شدت عقب نشینی کرد و گفت: “اقدامات FDA به طور گسترده با سابقه ای که طی چندین دهه استفاده ایمن و موثر از میفپریستون در ایالات متحده و در سراسر جهان ایجاد شده بود، پشتیبانی می شود.”

آژانس همچنین استدلال کرد که شاکیان برای طرح پرونده خود بیش از حد منتظر ماندند.

وکلای FDA نوشتند: “آنها تا بیش از دو دهه پس از تایید mifepristone شکایت نکردند.”

بیش از دوازده انجمن پزشکی در حمایت از آژانس، پرونده های دوستانه دادگاه را ارسال کردند.

در یک خلاصه، انجمن های پزشکی دلیل حکم قاضی فدرال در تگزاس را زیر سوال بردند و گفتند که این حکم بر “شبه علم و حدس و گمان” تکیه دارد.

آنها نوشتند که قاضی Kacsmaryk «دهه‌ها تحلیل بدون ابهام در حمایت از استفاده از میفپریستون در مراقبت از سقط جنین و سقط جنین را نادیده گرفت.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …