نیروهای روسیه با وجود تلاش‌ها برای اولویت‌بندی مجدد قبل از حمله متقابل، همچنان بر باخموت متمرکز بودند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

نیروهای روسی اخیراً عناصر لشکر تفنگ موتوری ششم گارد را به منطقه نامشخصی در شمال باخموت منتقل کرده اند که احتمالاً از مواضع در امتداد خط سواتوو-کوپیانسک است.

نیروهای روسی علیرغم تلاش گسترده‌تر ارزیابی‌شده برای اولویت‌بندی مجدد عملیات برای آماده‌سازی برای ضدحمله‌های احتمالی اوکراین، به تمرکز توانایی‌های تهاجمی در منطقه باخموت ادامه می‌دهند.

هانا مالیار، معاون وزیر دفاع اوکراین مدعی شد که نیروهای اوکراینی مناطق قابل توجهی را در شمال و جنوب این شهر شرقی آزاد کرده‌اند. در همان زمان، او اذعان کرد که روسیه نیز در باخموت پیشروی می کند و چتربازان را وارد می کند و شهر را با توپخانه ویران می کند.

نیروهای روسی اخیراً عناصر لشکر تفنگ موتوری ششم گارد را به منطقه نامشخصی در شمال باخموت منتقل کرده اند که احتمالاً از مواضع در امتداد خط سواتوو-کوپیانسک است.

حرکت نیروهای روسی از سایر بخش‌های جبهه به منطقه باخموت احتمالاً پاسخی به نگرانی‌های مداوم روسیه در مورد ثبات خطوط مقدم در منطقه در بحبوحه تضعیف مداوم گروه واگنر در حمله برای تصرف باخموت است.

تلاش تاکتیکی تهاجمی روسیه

این نگرانی‌ها احتمالاً در روزهای اخیر بارزتر بوده است که شاهد دستاوردهای محدود اوکراین در اطراف باخموت بود و ممکن است تمرکز بیشتر روسیه بر تلاش‌های تهاجمی تاکتیکی در این منطقه را برانگیخت.

هدف از تقویت‌ها نیز تقویت توانایی واگنر برای تصرف سریع باقیمانده باخموت و ارائه یک پیروزی تاکتیکی روسیه قبل از شکست‌های احتمالی در طول عملیات ضد حمله اوکراین است.

اولویت بندی مجدد عملیات

موسسه مطالعات جنگ ارزیابی می‌کند که فرماندهی نظامی روسیه احتمالاً تصمیم گرفته است در هفته‌های اخیر عملیات‌ها و تلاش‌های پایدار را برای آماده شدن برای عملیات ضد تهاجمی احتمالی اوکراین در اولویت قرار دهد، اگرچه تمرکز مداوم بر باخموت ممکن است نشان دهد که نگرانی‌های تاکتیکی فوری می‌تواند تلاش‌های بزرگ‌تر را تضعیف کند. .

گزارش کامل ساشا واکولینا را در مدیا پلیر بالا ببینید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …