“شهر زیر آب بود”: ربع میلیون سومالیایی از خانه های سیل زده فرار می کنند | سومالی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سیل‌ها باعث شده است که تقریباً یک چهارم میلیون نفر پس از شکسته شدن رودخانه شابل در مرکز سومالی و زیر آب رفتن شهر بلدوین، خانه‌های خود را ترک کنند، حتی در شرایطی که این کشور با شدیدترین خشکسالی در چهار دهه اخیر مواجه است.

آژانس‌های امدادرسان و دانشمندان هشدار داده‌اند که بحران آب‌وهوایی یکی از مهم‌ترین عوامل تسریع فوریت‌های بشردوستانه است، در حالی که آسیب‌دیدگان کمترین مسئول CO2 هستند.2 انتشارات

ساکنان محلی گفتند که باران‌های فصلی در سومالی و بالادست در ارتفاعات اتیوپی باعث سیل‌های ناگهانی شد که خانه‌ها، محصولات کشاورزی و دام‌ها را از بین برد و مدارس و بیمارستان‌ها را به طور موقت در بلدوین، پایتخت منطقه حیران تعطیل کرد.

“به یکباره تمام شهر زیر آب بود. خود بلدوین مانند یک اقیانوس شد. «فقط سقف خانه ها دیده می شد. ما از قایق‌های کوچک و تراکتور برای نجات مردم استفاده کردیم.»

نور با اقوام خود در حاشیه شهر که چند هفته پیش پایان خشکسالی فلج کننده را جشن می گرفتند، اقامت داشته است.

عکس بالای سر بسیاری از خانه های احاطه شده توسط آب
نمای هوایی که سیلاب را در بلدوین نشان می دهد، پس از بارندگی شدید باعث افزایش شدید سطح آب شد. عکس: حسنعلی علمی/ خبرگزاری فرانسه/ گتی ایماژ

“باران آمد، ما خوشحال شدیم. مردم محصولات خود را کاشتند.»

طبق آمار سازمان ملل متحد، خشکسالی، همراه با خشونت و افزایش قیمت مواد غذایی ناشی از جنگ در اوکراین، سال گذشته به کشته شدن 43000 نفر منجر شد.

به گفته دفتر بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA) از اواسط ماه مارس، سیل بیش از 460,000 نفر را در سراسر کشور تحت تاثیر قرار داده و 22 نفر را کشته است.

آژانس مدیریت بلایای سومالی گفت که سیل تنها در بلدوین باعث آواره شدن بیش از 245000 نفر شده است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

OCHA در گزارشی در 14 مه گفت: “بازیابی از شش فصل متوالی عملکرد ضعیف بارندگی زمان می برد.”

باران ها منابع آب را شارژ می کنند و پوشش گیاهی را قادر می سازند تا احیا شوند. OCHA در گزارشی گفت، اما برای کاهش موثر تأثیر خشکسالی اخیر، بارندگی بسیار بیشتری لازم است.

پس از فجایع پشت سر هم، حلیمه عبداللهی، یکی از ساکنان بلدوین، که دو فرزند دارد، گفت که به اندازه کافی دیده است، و او یکی از 216 میلیون نفری است که بانک جهانی پیش‌بینی می‌کند تا سال 2050 مجبور به مهاجرت به کشورشان شود. به دلیل استرس آب و هوایی

او گفت: «ما به روستاهای دور نقل مکان خواهیم کرد. “بلدوین دیگر وجود ندارد.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …