الیزابت هولمز از 30 می به عنوان تاریخ جدید برای گزارش به زندان پس از از دست دادن درخواست خود برای آزادی درخواست می کند.

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سانفرانسیسکو — الیزابت هولمز، مدیر عامل Theranos رسوایی، از یک قاضی فدرال خواسته است تا به او اجازه دهد تا آخر هفته روز یادبود آزاد بماند و سپس در 30 می به مقامات رسمی تسلیم شود تا حکم بیش از 11 سال زندان خود را به دلیل کلاهبرداری از سرمایه گذاران در یک کلاهبرداری آزمایش خون آغاز کند.

وکلای هولمز تاریخ گزارش پیشنهادی را در یک پرونده در چهارشنبه ارائه کردند. این امر پس از آن اتفاق افتاد که یک دادگاه تجدیدنظر فدرال اواخر روز سه‌شنبه درخواست او را برای ماندن در خارج از زندان در حالی که تلاش می‌کرد تا محکومیت خود را در ژانویه ۲۰۲۲ در چهار فقره جرم کلاهبرداری و توطئه لغو کند، رد کرد.

این مجازات همچنین شامل یک لایحه استرداد 452 میلیون دلاری است که ادوارد داویلا، قاضی منطقه ای ایالات متحده، در حکم جداگانه ای که اواخر روز سه شنبه صادر شد، هولمز را با آن مواجه کرد.

در این سند مختصر از داویلا خواسته شده بود تا زمان گزارش زندان 30 می را تایید کند تا هولمز دو هفته فرصت دهد تا مسائل مختلفی از جمله مراقبت از فرزند پسر 1 ساله اش ویلیام و دختر 3 ماهه خود را اینویکتا حل کند. ابتدا به هولمز دستور داده شده بود که حکم زندان خود را در 27 آوریل آغاز کند، اما با یک مانور قانونی در آخرین لحظه که به او فرصت بیشتری برای حضور فرزندانش داد، مهلت داد.

هولمز، 39 ساله، اندکی قبل از شروع محاکمه پرمخاطب او در سپتامبر 2021، ویلیام را باردار شد و اندکی پس از محکومیت اینویکتا به جنایاتی که می توانست به 20 سال زندان منجر شود، باردار شد.

پدر هر دو فرزند ویلیام «بیلی» ایوانز است که پس از جدایی از شریک عاشقانه و تجاری سابق خود، رامش «سانی»، بالوانی، که ماه گذشته در کالیفرنیای جنوبی شروع به گذراندن حدود 13 سال زندان کرد، با او آشنا شد. بالوانی، 57 ساله، به دلیل 12 فقره کلاهبرداری و توطئه در زمانی که مدیر عملیات ترانوس بود و با هولمز زندگی می کرد، محکوم شد.

در بایگانی روز چهارشنبه، وکلای هولمز مکان زندانی را که او برای گذراندن دوران محکومیتش تعیین شده است، فاش نکرد. اما آنها خاطرنشان کردند که او باید برای سفر به خارج از کالیفرنیا آماده شود، جایی که او در منطقه سن دیگو در حالی که با وثیقه آزاد است زندگی می کند. داویلا توصیه کرده است که هولمز در برایان، تگزاس زندانی شود.

هنگامی که هولمز سرانجام زندانی می شود، پرده حماسه ای را فرو می ریزد که نور درخشانی را بر فصلی تاریک در سیلیکون ولی که شهرت و ثروت او را قبل از سقوط رسواکننده اش به ارمغان آورد، فرو می اندازد.

هولمز پس از انصراف از دانشگاه استنفورد در سال 2003 برای تأسیس Theranos در حالی که هنوز نوجوان بود، قول داد که با فناوری‌ای که قول داده بود بتواند صدها بیماری و سایر مشکلات احتمالی را تنها با چند قطره خون، انقلابی در مراقبت‌های بهداشتی ایجاد کند. این ایده به او کمک کرد تا نزدیک به 1 میلیارد دلار از سرمایه‌گذاران پیچیده جمع‌آوری کند که شامل لری الیسون، بنیان‌گذار اوراکل و روپرت مرداک، غول رسانه‌ای است که 125 میلیون دلار بر اساس حکم بازپرداخت بدهی دارد.

اما آزمایش‌های خون ترانوس هرگز به اندازه‌ای که هولمز با حمایت بالوانی به آن افتخار می‌کرد، نزدیک نشد و منجر به فروپاشی شرکت و داستانی شد که موضوع کتاب «خون بد»، مستند HBO، «مخترع» بود. و یک مینی سریال هولو به نام The Dropout که برنده جایزه امی در نقش اصلی آماندا سیفرید شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …