سخنگوی شاهزاده هری و مگان در تعقیب و گریز خودرویی فاجعه بار با پاپاراتزی ها می گوید | شاهزاده هری

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سخنگوی دوک گفت که دوک و دوشس ساسکس و مادر دوشس در تعقیب و گریز دو ساعته با خودروی «تقریباً فاجعه‌بار» در نیویورک پس از تعقیب «حلقه‌ای از پاپاراتزی‌های بسیار تهاجمی» شرکت کردند.

گفته می شود این حادثه پس از شرکت شاهزاده هری، مگان و دوریا راگلند در مراسم اهدای جوایز در روز سه شنبه رخ داد.

گفته می شود که سه نفر از آنها تحت “تعقیب بی امان” شامل نیم دوجین خودروی خاموش شده قرار گرفته اند.

پلیس گفت هیچ برخورد، زخمی یا دستگیری گزارش نشده است.

سخنگوی آنها در بیانیه ای گفت: «شب گذشته، دوک و دوشس ساسکس و خانم راگلند در یک تعقیب و گریز خودرویی تقریباً فاجعه بار به دست یک حلقه از پاپاراتزی های بسیار تهاجمی شرکت کردند.

این تعقیب و گریز بی وقفه که بیش از دو ساعت به طول انجامید، منجر به تصادفات نزدیک با سایر رانندگان در جاده، عابران پیاده و دو افسر پلیس نیویورک شد.

«در حالی که یک شخصیت عمومی با سطحی از علاقه مردم همراه است، هرگز نباید به قیمت امنیت کسی تمام شود.

“انتشار این تصاویر، با توجه به روش‌هایی که از طریق آنها به دست آمده‌اند، یک عمل بسیار مزاحم را تشویق می‌کند که برای همه افراد درگیر خطرناک است.”

جولیان فیلیپس، معاون کمیساریای اطلاعات عمومی NYPD، گفت: “شب چهارشنبه، 16 مه، پلیس نیویورک به تیم امنیتی خصوصی محافظت از دوک و دوشس ساسکس کمک کرد. عکاسان زیادی وجود داشتند که حمل و نقل آنها را چالش برانگیز می کردند. دوک و دوشس ساسکس به مقصد رسیدند و هیچ گزارشی از برخورد، احضار، جراحت یا دستگیری گزارش نشده است.

به گزارش اسکای نیوز، دو مقام پلیس نیویورک گفته اند که معتقد نیستند تعقیب و گریز “نزدیک فاجعه آمیز” بوده است و زمانی که ساسکس ها تلاش کردند بدون پیگیری به محل اقامت خود بازگردند، “صحنه ای آشفته” را توصیف کردند.

مگان روز سه شنبه در حالی که او و هری برای اولین بار پس از تاجگذاری شاه چارلز در انظار عمومی ظاهر شدند، جایزه Woman of Vision را دریافت کرد. مگان در سخنرانی خود زنان را تشویق کرد تا برای برابری بجنگند، زیرا او جایزه را در جشن سالانه بنیاد خانم برای زنان پذیرفت.

گفته می‌شود که دوک و دوشس قبول می‌کنند که وقتی در رویدادهای عمومی بیرون می‌روند، توجه بیشتری وجود دارد. به گفته یک منبع، در این مورد، آنها از محل خارج شده و به طور عمومی وارد محل شدند و توسط پاپاراتزی ها عکس گرفتند.

اما این ترس وجود داشت که تعقیب و گریز متعاقب آن ممکن است کشنده باشد. به گفته یکی از منابع، تعقیب و گریز شامل 22 خودروی خاموش شده بود که افراد ناشناس با بی احتیاطی رانندگی می کردند و کاروان و اطرافیانشان را به خطر انداختند.

تخلفات راهنمایی و رانندگی شامل رانندگی در پیاده رو، روشن کردن چراغ قرمز، دنده عقب رفتن در خیابان یک طرفه، رانندگی در حین تلفن، رانندگی در حین عکاسی و مسدود کردن غیرقانونی وسیله نقلیه در حال حرکت بوده است.

ادعا شد که افراد درگیر چندین بار با لباس های پلیس مواجه شده و برای ادامه تعقیب و گریز به سرعت حرکت کردند.

یک منبع گفت که این خانواده در یک اقامتگاه خصوصی اقامت داشتند و نمی خواستند امنیت خانه دوست خود را به خطر بیندازند. گفته می‌شود که فیلم‌هایی از امنیت همراه با شواهد دیگری برای حمایت از جدول زمانی و شرایط گرفته شده است.

تصاویری که از آن زمان در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد، هری، مگان و مادرش را نشان می‌دهد که در پشت یک تاکسی نیویورک نشسته‌اند، که به گفته یک منبع، «نگاهی کوچک به دفاع و فریب‌های مورد نیاز برای پایان دادن به آزار و اذیت» نشان می‌دهد.

یکی از اعضای تیم امنیتی که از این زوج محافظت می کند به سی ان ان گفت که تعقیب و گریز “آشوب” بوده و ممکن است منجر به مرگ شود.

کریس سانچز در صحبت با CNN گفت: «حدود ده وسیله نقلیه وجود دارد: اتومبیل، اسکوتر و دوچرخه. مردم در چند نقطه در خطر بودند. ممکن بود کشنده باشد.»

وی افزود که در یک نقطه لیموزین این زوج توسط خودروهایی که “پرش از حاشیه و چراغ قرمز” بودند مسدود شد. او گفت که این زوج در نهایت به آپارتمانی که در آن اقامت داشتند رسیدند و آنها را “ترس، خسته، اما از بازگشت راحت” توصیف کرد.

اریک آدامز، شهردار نیویورک، به خبرنگاران گفت که او هنوز اطلاعات کاملی در مورد این حادثه دریافت نکرده است، اما او تعقیب مردم در وسایل نقلیه در این شهر پرجمعیت را “بی پروا و غیرمسئولانه” خواند و گفت که “دو نفر” افسران ما ممکن بود مجروح شده باشند.

کاخ باکینگهام از اظهار نظر در مورد این گزارش ها خودداری کرد.

به نظر می رسد فیلم ویدئویی به دست آمده توسط وب سایت TMZ، ساسکس ها را در یک تاکسی نشان می دهد که ثابت بود و ظاهراً فلاش های دوربین ها از شیشه های خودرو منعکس می شد. دو ماشین پلیس بلافاصله پشت سرشان بودند، اما وقتی تاکسی حرکت کرد، ماشین پلیس به سمت دیگری رفت.

این وب‌سایت گزارش داد که وقتی این زوج مراسم را ترک کردند، سوار یک خودروی شاسی‌بلند شدند که توسط پلیس دنبال می‌شد، اما پس از پیگیری، SUV کنار رفت و سه نفر در یک تاکسی نیویورک پریدند. TMZ گفت: «به نظر می‌رسد که پلیس‌ها سعی کردند با رانندگی در جهتی متفاوت از کابین، از پاپ‌ها گول بزنند.

هری بارها در مورد عصبانیت خود در مورد نفوذ مطبوعاتی صحبت کرده است، که او آن را عامل مرگ مادرش دایانا، شاهزاده خانم ولز می‌داند که در سال 1997 در اثر تصادف ماشینش کشته شد و پاپاراتزی‌ها در پاریس آن را تعقیب کردند. ترس از تکرار تاریخ، به ویژه در مورد علاقه رسانه ها به همسرش.

او در حال حاضر درگیر پرونده های متعدد دادگاهی در لندن است، جایی که او مقالاتی را به استفاده از روش های غیرقانونی برای هدف قرار دادن خود و خانواده اش متهم کرده است.

او همچنین به دنبال لغو تصمیم دولت بریتانیا برای سلب حفاظت پلیس متخصص از وی در زمانی که در بریتانیا است و به او اجازه نمی‌دهد هزینه حفاظت پلیس را در بازدیدهایش از بریتانیا بپردازد.

او علیه روزنامه‌های میرور گروپ به دلیل اتهامات مربوط به جمع‌آوری اطلاعات غیرقانونی ادعای اعتراض‌آمیز دارد.

هری همچنین منتظر احکامی است که آیا پرونده های مشابه علیه ناشران Associated Newspapers Limited و News Group Newspapers می تواند ادامه یابد یا خیر.

همچنین انتظار می رود در مورد ادعای افترا دوک علیه ANL – ناشر دیلی میل و میل در روز یکشنبه – در مورد مقاله ای در مورد پرونده او علیه وزارت کشور قضاوت شود.

در اکتبر 2020، این زوج از یک خبرگزاری آمریکایی عذرخواهی دریافت کردند، زیرا ظاهراً از هواپیماهای بدون سرنشین برای گرفتن عکس‌های «سرزده و غیرقانونی» از پسرشان، آرچی استفاده شده است. این زوج علیه آژانس اقدام قانونی کردند و مدعی شدند که فردی از آرچی که در آن زمان ۱۴ ماهه بود، در خانه آنها در لس آنجلس در هنگام قرنطینه عکس گرفته است.

در بهار همان سال، هری و مگان هنگام اقامت در خانه تایلر پری بازیگر و کارگردان در لس آنجلس مجبور شدند حصاری بسازند، پس از اینکه عکاسان متوجه شدند آنها کجا هستند. جزئیات امنیتی آنها حذف شده بود، زیرا آنها دیگر در خانواده سلطنتی کار نمی کردند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …