پزشکان نیجریه اعتصاب 5 روزه را آغاز کردند و بسیاری را بدون مراقبت بهداشتی رها کردند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بسیاری از بیماران در نیجریه بدون مراقبت های بهداشتی مانده اند زیرا انجمن پزشکان بیمارستان های دولتی اعتصابی پنج روزه را برای درخواست شرایط بهتر برای اعضای خود آغاز کرده است.

توسطCHINEDU ASADU آسوشیتدپرس

ابوجا، نیجریه — پزشکان در بیمارستان های دولتی نیجریه روز چهارشنبه اعتصابی پنج روزه را برای درخواست شرایط بهتر آغاز کردند که منجر به تعطیلی خدمات درمانی برای بسیاری از بیماران شد.

به گفته دکتر اینوسنت اورجی، رئیس انجمن پزشکان مقیم نیجریه، اعتصاب پزشکان مقیم پس از خودداری دولت از افزایش حقوق و پرداخت معوقات برخی از اعضای آنها و همچنین سرمایه گذاری بیشتر در بیمارستان ها ضروری شد. NARD.

اگرچه توقف کار فعلی بر پزشکان یا پرستاران متخصص تأثیر نمی گذارد، دستیاران پزشکی بخش عمده ای از کارکنان مراقبت های بهداشتی در بیمارستان های دولتی نیجریه را تشکیل می دهند. چنین اعتصاب‌هایی نیز در مورد بخش بهداشت عمومی که برای سال‌های متمادی فاقد بودجه کافی است، با وجود درآمدهای کلان این کشور به عنوان بزرگترین اقتصاد آفریقا و تولیدکننده برتر نفت، رایج است.

در همین حال، منتقدان به اختلاف گسترده بین بیمارستان‌های دولتی که اکثر نیجریه‌ها را معالجه می‌کنند و مراقبت‌های پزشکی در خارج از کشور که برای نخبگان این کشور، از جمله محمد بوهاری، رئیس‌جمهور نیجریه، که اغلب برای مراقبت‌های پزشکی به بریتانیا سفر می‌کند، اشاره می‌کنند.

اورجی به آسوشیتدپرس گفت: در بحبوحه بحران اقتصادی کنونی نیجریه، پزشکان در ماه آوریل تهدید به اعتصاب کردند اما “ما هیچ علامت مثبتی از سوی دولت ندیده ایم.”

دولت ما را به میز مذاکره دعوت نکرده است. در عوض، چیزی که ما دریافت کرده‌ایم، تهدید علیه تهدید است.» وی افزود که اگر مذاکرات با دولت بهبود نیابد، اعتصاب هشدار می‌تواند تمدید شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …