آلیستر جک با رد کردن گزینه Lords Switch | محافظه کاران

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آلیستر جک، وزیر اسکاتلند، ریشی سوناک را با رد انتخاب همتای خود از سوی بوریس جانسون، از انتخاب مجدد خود دور کرد.

نماینده دامفریز و گالووی، یکی از متحدان نزدیک نخست وزیر سابق، آخرین محافظه کار شد که تایید کرد در انتخابات بعدی از کرسی خود کناره گیری می کند.

سوناک همچنان ممکن است با انتخابات مجدد در حوزه انتخابیه وزرای سابق نادین دوریس، نایجل آدامز و آلوک شارما روبرو شود که گمان می‌رود جانسون آنها را برای لردها معرفی کرده است.

این قابل درک است که کمیسیون انتصابات مجلس اعیان، که همتایان را بررسی می کند، به دفتر کابینه توصیه کرده است که نمایندگان مجلس در صورت تمایل به سمت همتای باید کنار بروند.

پس از سر و صدا در انتخابات محلی، داونینگ استریت مایل است از هرگونه آزمایش بیشتر در مورد حمایت محافظه کاران در صندوق های رای که می تواند اقتدار سوناک را تضعیف کند و حتی نخست وزیری او را به خطر بیندازد، اجتناب کند.

حدود 29 نماینده محافظه کار پیش از این اعلام کرده بودند که در انتخابات عمومی بعدی شرکت نخواهند کرد. آنها شامل رهبر محافظه‌کاران اسکاتلند، داگلاس راس، چهره‌های جوان‌تر مانند وزیر ارتقاء سطح، دهنا دیویسون و کهنه‌کارهایی مانند گراهام بردی هستند.

جک گفت که در حالی که هنوز به عنوان نماینده مجلس می‌نشیند قطعاً همتای خود را نمی‌پذیرد، اما در را برای پذیرش افتخار و ورود به لردها پس از انتخابات بعدی باز گذاشت.

او در مصاحبه ای با ITV Border گفت: “من به مجلس اعیان نمی روم و باعث برگزاری انتخابات مجدد نمی شوم.” وی در پاسخ به این سوال که اگر در انتخابات بعدی کناره گیری کند، به نزد لردها خواهد رفت، او پاسخ داد: “چه کسی می داند؟”

جک که برای اولین بار در سال 2017 به عضویت مجلس عوام انتخاب شد و در دولت های سه نخست وزیر گذشته خدمت کرد، گمان می رود که در فهرست افتخارات استعفای جانسون نامزد شده باشد.

من بسیار واضح گفته ام که در انتخابات عمومی بعدی شرکت نخواهم کرد. من این را به بوریس جانسون گفتم، زمانی که لیز تراس من را به عنوان وزیر امور خارجه اسکاتلند منصوب کرد، این را گفتم.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

و من این را زمانی به ریشی سوناک گفتم که او نیز من را به عنوان وزیر امور خارجه اسکاتلند منصوب کرد. در هر تغییر سازمانی، من گفته ام: “می خواهم با شما صادق باشم، در انتخابات عمومی بعدی شرکت نمی کنم.” اما آنها این را در نظر گرفتند و به من این امتیاز را دادند که به خدمت ادامه دهم.»

او کرسی خود را در سال 2019 با اکثریت کمی بیش از 1800 نفر از SNP که قبل از سال 2017 این کرسی را در اختیار داشت، حفظ کرد.

پیش‌بینی‌های نظرسنجی حاکی از آن است که حزب کارگر در صورت برگزاری انتخابات مجدد، کرسی ریدینگ وست شارما و کرسی سلبی و آینستی آدامز را در اختیار خواهند گرفت. انتظار می‌رود که محافظه‌کاران حوزه انتخابیه مید بدفوردشایر را که از سال 2005 توسط دوریس نمایندگی می‌شود، حفظ کنند. اکثریت او در انتخابات گذشته بیش از 24000 نفر بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …