اعتراض کارکنان پیتزا اکسپرس به دلیل کاهش ساعات کاری پیشخدمت ها و دستور مدیران برای انجام بیشتر | پیتزا اکسپرس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پیتزا اکسپرس پس از اعلام کاهش ساعات کار صدها کارمند منتظر قبل از ساعت 5 بعدازظهر – با واگذاری وظایف خود به مدیران رستوران، با شورش کارمندان روبرو می شود.

تغییراتی که قرار است در هفته جاری اجرا شود، به معنای کاهش دستمزد 400 کارمند منتظر ساعتی در 90 رستوران از 360 رستوران گروه است، در حالی که مدیران حقوق بگیر بدون پرداخت حقوق اضافی، حجم کاری بیشتری خواهند داشت.

در حال حاضر مدیران نیز سهمی از هزینه خدمات پرداخت شده توسط مشتریان را بر عهده نمی‌گیرند، بنابراین کارگران این سوال را مطرح کردند که وقتی هیچ پیشخدمتی در خدمت نباشد، چه اتفاقی برای این پرداخت‌ها می‌افتد.

اتحادیه یونیت که نماینده برخی از 10000 کارگر پیتزا اکسپرس است، گفت که کارکنان منتظر در رستوران های آسیب دیده ممکن است تا 5 ساعت کار در روز را از دست بدهند – کاهش 260 پوندی در هفته برای حداقل 23 سال، و حداقل دستمزد و پنج روز کار. یک هفته.

یکی از کارکنان، مادری شاغل که شیفت های روزانه برایش مهم بود، به آبان نیوز گفت که دو سوم ساعت کاری خود را از دست می دهد – یا حدود 12 ساعت در هفته، که معادل 125 پوند در هفته حداقل دستمزد است – به اضافه تا 150 پوند راهنمایی

او گفت که این تغییرات “وضعیت غیرممکن” را برای کارگران ایجاد کرده است. “این زندگی من را خراب می کند زیرا درآمد من به شدت کاهش می یابد.”

کارگر دیگری گفت که ممکن است تا 18 ساعت – معادل 193 پوند در هفته – به اضافه حداقل 30 پوند انعام از دست بدهند.

یکی دیگر از کارگران گفت که آنها انتظار داشتند تا 9 ساعت کار در هفته را از دست بدهند – این کاهش دستمزد تقریباً 94 پوند در هفته در حداقل دستمزد قانونی برای افراد بالای 23 سال خواهد بود – قبل از اینکه انعام از دست رفته را در نظر بگیرند که می تواند 30 پوند بیشتر باشد. .

یکی از مدیران در پستی در سیستم پیام رسانی داخلی کارکنان، اسلایس، که توسط آبان نیوز مشاهده شد، نوشت: «هیچ کس از مدیران نپرسید که آیا می‌خواهیم بار شغلی اضافی را بر عهده بگیریم، زیرا کارهای زیادی برای انجام دادن داریم، و اکنون آنها از ما می‌خواهند که این کار را انجام دهیم. حتی از ما نپرسید که آیا با آن مشکلی داریم یا نه، بیشتر کار کنید.

این عادلانه نیست، نه فقط برای پیشخدمت‌ها، بلکه برای ما مدیران.»

یکی دیگر از کارکنان پست: «یک بار به کار در پیتزا اکسپرس افتخار می‌کردم: این شرکت خانواده بزرگی به نظر می‌رسید. این دیگر یک واقعیت نیست.»

پیتزا اکسپرس در پیام‌های رسمی که توسط آبان نیوز مشاهده شد به کارکنان گفت که تغییرات در قوانین «حداقل کارمندان» به منظور «تضمین ما از کاهش بودجه» بوده است.

این شرکت گفت: “ما نحوه استفاده از سیستم کار خود را بازنشانی می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که همیشه افراد مناسب و در مکان مناسب در زمان مناسب برای تامین بودجه خود داریم.”

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

برایان سیمپسون، سازمان‌دهنده اصلی بخش مهمان‌نوازی Unite، گفت که مدیر اجرایی پیتزا اکسپرس، پائولا مک‌کنزی، در نتیجه «واکنش همه سطوح نیروی کار» پس از اعلام این خبر، مجبور به تشکیل جلسه اضطراری با مدیران در روز چهارشنبه شد. از تغییرات جمعه گذشته

او گفت: «تحمیل یک سیستم مدیریت کار که ممکن است باعث شود هزاران پیشخدمت صدها ساعت را بدون مشورت مناسب از دست بدهند، یک توهین اخلاقی است.

«تأثیری که این امر بر ناامن‌ترین کارگران پاره‌وقت از نظر مالی می‌گذارد که به این ساعات ناهار برای جا افتادن در مدرسه و مراقبت از کودکان نیاز دارند، فاجعه‌بار است.»

یکی از سخنگویان پیتزا اکسپرس گفت: «عادات مشتریان همیشه در حال تغییر است و ما باید خود را با آن وفق دهیم. به عنوان بخشی از این، ما سیستم عملیاتی خود را بهینه سازی می کنیم، بنابراین همیشه تعداد مناسبی از اعضای تیم را در رستوران های خود داریم تا به تعداد مشتریانی که غذا می خورند سرویس دهیم.

«در کمتر از یک چهارم رستوران‌هایمان، ما در حال تغییر الگوهای شیفت تعداد بسیار کمی از اعضای تیم خود در شیفت روز اول هفته هستیم. ما با اعضای تیم خود کار خواهیم کرد تا شیفت های دیگری را پیدا کنیم، ساعات کاری را در رستوران های اطراف انتخاب کنیم یا برای کسانی که الگوهای ثابتی دارند، ساعات کاری فعلی خود را در صورتی که قادر به تغییر آن نباشند رعایت کنیم.

“در کنار ارائه بهترین تجربه غذاخوری برای مشتریان وفادارمان، تمرکز اصلی ما این است که اطمینان حاصل کنیم که تقریباً 10000 تیم قوی خود را درست انجام می دهیم.”

آخرین نزاع بر سر پرداخت در پیتزا اکسپرس، که توسط دارندگان اوراق قرضه آن کنترل می‌شود، یک سال پس از آن اتفاق می‌افتد که کارکنان منتظر بخش بزرگ‌تری از انعام‌های خود را پس از تغییری که بیشتر به کارکنان آشپزخانه داد، پس گرفتند.

کارگران رستوران پس از اینکه سهم آنها از انعام و هزینه خدمات پرداخت شده بر روی کارت های اعتباری و نقدی از 70 درصد به 50 درصد در سال 2021 کاهش یافت، در زمانی که پرداخت ها از قبل تحت فشار اقدامات فاصله گذاری اجتماعی بود که تعداد آنها را محدود می کرد، مجبور به اقدام شدند. غذاخوری ها

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …