بایدن می گوید مطمئن است که آمریکا بدهی هایش را نکول نمی کند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – پرزیدنت بایدن، درست لحظاتی قبل از اینکه روز چهارشنبه برای یک سفر دیپلماتیک به آسیا حرکت کند، گفت که مطمئن است «آمریکا قصور نخواهد کرد» زیرا رهبران کنگره در هر دو حزب نشانه‌هایی از خوش‌بینی را درباره سرانجام رسیدن به توافقی برای افزایش استقراض این کشور ارائه کردند. حد.

آقای بایدن روز چهارشنبه قبل از عزیمت به هیروشیما ژاپن برای شرکت در نشست گروه 7 در کاخ سفید گفت: «همه رهبران حاضر در اتاق متوجه عواقب آن هستند که اگر صورت‌حساب‌های خود را پرداخت نکنیم». و این برای اقتصاد آمریکا و مردم آمریکا فاجعه بار خواهد بود.»

آقای بایدن دیدار رو در رو خود با مذاکره کنندگان کنگره در روز قبل را سازنده، “مدنی و محترمانه” توصیف کرد و گفت که هم دموکرات ها و هم جمهوری خواهان موافق هستند که ایالات متحده نمی تواند قصور کند.

اما تصمیم او برای دریافت حرف نهایی در مورد مذاکرات، نشان داد که حتی زمانی که او برای نشستی درباره اقتصاد جهانی می‌رود، کاخ سفید بر جلوگیری از یک بحران اقتصادی در خانه متمرکز است.

آقای بایدن تصمیم گرفت سفر خود به آسیا را کوتاه کند تا برای آنچه که او آن را «مذاکرات نهایی» بر سر سقف، سقف قانونی در مورد میزان وام گرفتن دولت برای تامین مالی تعهداتش خواند، بازگردد. او قرار است روز یکشنبه به واشنگتن بازگردد و از سفرهای برنامه ریزی شده به پاپوآ گینه نو و استرالیا صرف نظر کند.

آقای بایدن خوش بینی ارائه شده توسط رهبران دموکرات و جمهوری خواه پس از نشست روز سه شنبه را تکرار کرد.

او مشاور ارشد خود، استیو ریچتی، و شالاندا یانگ، مدیر دفتر مدیریت و بودجه را برای صحبت با تیمی از مذاکره کنندگان به نمایندگی از جمهوریخواهان کنگره منصوب کرده است. کوین مک کارتی رئیس مجلس نیز این حرکت را به عنوان نشانه ای از پیشرفت در روز سه شنبه ستایش کرده بود.

آقای بایدن گفت: «ما گروه را محدود کردیم تا با هم ملاقات کنیم و اختلافات خود را حل کنیم.

زمان رسیدن دو طرف به اجماع رو به اتمام است.

دولت در 19 ژانویه به سقف بدهی 31.4 تریلیون دلاری رسید و وزارت خزانه داری از یک سری مانورهای حسابداری برای ادامه پرداخت قبوض خود استفاده کرده است. جانت ال. یلن، وزیر خزانه داری آمریکا، بار دیگر تاکید کرد که اگر کنگره سقف بدهی را افزایش یا تعلیق نکند، ممکن است تا اول ژوئن پول ایالات متحده برای پرداخت صورتحساب هایش تمام شود و به طور بالقوه باعث رکود اقتصادی یا حذف مشاغل شود.

جمهوری‌خواهان گفته‌اند که می‌خواهند هزینه‌های فدرال را قبل از برداشتن سقف کاهش دهند، در حالی که آقای بایدن گفته است که مذاکره بر سر کاهش‌ها نباید الزامی برای افزایش سقف بدهی باشد. با این حال، دموکرات ها به طور فزاینده ای برای دستیابی به سازش با جمهوری خواهان آماده به نظر می رسند. هر دو رهبر دموکرات نیویورک، سناتور چاک شومر، رهبر اکثریت، و نماینده حکیم جفریس، رهبر اقلیت، به خبرنگاران گفتند که تصویب یک لایحه دو حزبی در هر دو مجلس تنها راه رو به جلو است.

آقای بایدن زمانی که به مطبوعات یادآور شد که به عنوان سناتور به چنین اقداماتی – به استثنای Medicaid – رای داده است، به توافق بالقوه برای الزامات کاری سخت‌تر در مورد برنامه‌های کمک‌های فدرال در آخر هفته باز است.

آقای بایدن روز چهارشنبه در پاسخ به این سوال که آیا هنوز شرایط کاری را بررسی می‌کند، گفت که این امکان وجود دارد، “اما هیچ پیامدی ندارد.”

آقای بایدن گفت: «من هیچ الزام کاری را که بر نیازهای بهداشتی پزشکی مردم تأثیر بگذارد، نمی پذیرم.

آقای بایدن افزود که او معتقد نیست که کوتاه کردن سفر خارج از کشور به نفوذ چین در منطقه کمک کند. دولت به دنبال تقویت شراکت در منطقه برای مقابله با حضور اقتصادی چین است. اما مذاکرات در حال انجام، آقای بایدن را مجبور به توقف توقف در پاپوآ گینه نو و استرالیا کرد.

آقای بایدن گفت که مطمئن شد روز سه شنبه با نخست وزیر استرالیا آنتونی آلبانیز تماس گرفته و او را از تصمیم خود برای لغو بخشی از سفر آگاه کرده است. به گفته یک مقام آگاه، در حالی که مقامات دولت هنوز در حال تصمیم گیری در مورد کوتاه کردن این سفر بودند، آنها همچنین درباره فرستادن یک جایگزین، از جمله معاون رئیس جمهور کامالا هریس یا آنتونی جی. بلینکن، وزیر امور خارجه صحبت کردند.

از صبح چهارشنبه چنین برنامه ای برای اعزام جانشین وجود نداشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …