مردی از جولیانی به دلیل دستگیری کاذب شکایت کرد، پس از اینکه “پات زدن” به پشت منجر به اتهام حمله شد | رودی جولیانی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هکری که سال گذشته به اتهام تعرض به رودی جولیانی در یک فروشگاه مواد غذایی استیتن آیلند متهم شده بود، علیه شهردار سابق نیویورک و متحد برجسته ترامپ شکایت کرده و ادعا می کند که او یک اتهام توخالی را مطرح کرده است.

شکایتی که توسط دانیل گیل در دادگاه فدرال منهتن تنظیم شده است، از شهر و چندین افسر پلیس نیز به عنوان متهمان نام برده شده است.

می گوید آنها «در یک توطئه غیرقانونی … برای محروم کردن شرکت کردند [Gill] حق آزادی او، حق او برای صحبت آزادانه بدون قصاص، و رهایی از تصرفات غیرمنطقی، که نقض حقوق او بر اساس اصلاحیه های اول، چهارم و چهاردهم قانون اساسی ایالات متحده است.»

این دعوای مدنی که توسط رون کوبی، وکیل برجسته حقوق مدنی ارائه شده است، به دنبال خسارات مالی “برای دستگیری کاذب، توطئه حقوق مدنی که منجر به دستگیری کاذب و حبس کاذب، افترا، ایجاد عمدی ناراحتی عاطفی، و ایجاد سهل انگاری ناراحتی عاطفی می شود” است.

آبان نیوز برای اظهار نظر با سخنگوی جولیانی تماس گرفت.

در 26 ژوئن 2022، جولیانی به همراه پسرش، اندرو جولیانی، نامزد فرمانداری نیویورک، در حال مبارزات انتخاباتی بودند – در حالی که کت و شلوار جدید آن را “دوران غرور” می نامد – زمانی که گیل، کارمند یک فروشگاه مواد غذایی، از کنار شهردار سابق رد شد و کف زد. پشت، گفت: “چه خبر، آشغال؟”

جولیانی که در آن زمان 78 سال داشت، گیل را متهم کرد که به پشت او ضربه زده است – و گفت که این احساس مانند شلیک گلوله یا برخورد با تخته سنگ است.

به گفته شکایت گیل، «فیلم‌های ویدیویی کل برخورد را به تصویر کشیده است. یک نفر با 911 تماس گرفت و [officers] به صحنه رسیدند و به دنبال آن دیگر افسران پلیس نیویورک آمدند.»

گیل دستگیر شد و بیش از 24 ساعت را در زندان گذراند تا اینکه به اتهامات جنحه‌ای از جمله حمله درجه سوم محاکمه شد.

در میان اعتراض های گسترده، انجمن کمک های حقوقی، که مدافعان عمومی را فراهم می کند، گفت: «اتهامات وارده به دانیل گیل، که هیچ تماس قبلی با سیستم حقوقی کیفری نداشته است، با قوانین موجود مغایرت دارد.

مشتری ما فقط به آقای جولیانی که چیزی شبیه به جراحات جسمی از راه دور متحمل نشده بود، بدون سوء نیت دست زد تا توجه او را جلب کند، همانطور که فیلم ویدئویی به وضوح نشان داد.

“سپس آقای گیل توسط یکی از همکاران جولیانی تعقیب و تهدید شد که ظاهراً به سینه آقای گیل زد و به او گفت که قرار است او را “قفل” کنند. سپس او را بیهوده نگه داشتند [New York police] در بازداشت بیش از 24 ساعت

با توجه به وسواس آقای جولیانی برای دیدن نامش در مطبوعات و تمایل نشان داده او به تحریف حقیقت، ما خوشحالیم که رکورد دقیقاً در مورد آنچه در آخر هفته در استاتن آیلند رخ داد را تصحیح کنیم.

شهردار فعلی نیویورک، اریک آدامز، نیز روایت جولیانی از این رویداد را زیر سوال برد و گفت که تصاویر امنیتی آن را تایید نمی کند.

آدامز به خبرنگاران گفت: “کسی باید به شهردار سابق جولیانی یادآوری کند که گزارش نادرست یک جرم جرم است.”

«وقتی به ویدیو نگاه می‌کنید، آن مرد اساساً از کنارش رد شد و به پشت او زد. معلوم بود که با مشت به سرش کوبیده نشده است. معلوم بود که مثل گلوله نیست. معلوم بود که قرار نیست روی زمین بیفتد.»

اتهامات گیل رد شد. مدت کوتاهی پس از آن، او یک ادعای مدنی علیه شهر به اتهام دستگیری دروغین تنظیم کرد.

شکایت او علیه جولیانی در زمانی است که مشکلات حقوقی فزاینده برای شهردار سابق وجود دارد.

روز دوشنبه، یکی از شرکای سابق جولیانی شکایت کرد و خواستار دریافت 10 میلیون دلار و ادعای “سوء استفاده از قدرت، آزار و اذیت جنسی گسترده، سرقت دستمزد و سایر رفتارهای نادرست” از جمله “حرف های الکلی حاوی اظهارات جنسی، نژادپرستانه و یهودی ستیزانه” شد. .

نوئل دانفی مدعی است که جولیانی «معمولاً در حالی که از طریق بلندگوی تلفنی با دوستان و مشتریان برجسته، از جمله ترامپ، رئیس‌جمهور وقت آمریکا تماس می‌گرفت، خواستار رابطه جنسی دهانی می‌شد».

او همچنین مدعی است که جولیانی از او پرسیده است که “آیا کسی را می شناسد که نیاز به عفو دارد”، زیرا “او عفو را به قیمت 2 میلیون دلار می فروخت که او و رئیس جمهور ترامپ از هم جدا می شدند”.

دانفی همچنین ادعا می‌کند که جولیانی به او دستور داده است که عفوخواهان را به او ارجاع دهد و از “کانال‌های عادی” وزارت دادگستری دوری کند.

جولیانی همچنین به دلیل نقش اصلی خود در تلاش ترامپ برای براندازی انتخابات 2020 با اتهامات احتمالی روبرو است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …