F1 در شمال ایتالیا به دلیل سیل مرگبار لغو شد

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

فرمول یک گفت که این تصمیم را به دلایل ایمنی و برای جلوگیری از هرگونه بار اضافی بر دوش خدمات اضطراری، پس از مشورت با شخصیت‌های سیاسی ایتالیایی گرفته است.

مسابقات جایزه بزرگ امیلیا رومانیا در شمال ایتالیا روز چهارشنبه به دلیل سیل مرگبار در این منطقه لغو شد.

این تصمیم به این دلیل گرفته شده است که برگزاری ایمن این رویداد برای هواداران، تیم ها و پرسنل ما امکان پذیر نیست و با توجه به شرایطی که شهرها و شهرستان های منطقه با آن مواجه هستند، این کار درست و مسئولانه ای است. فرمول یک در بیانیه ای اعلام کرد.

اعمال فشار بیشتر بر مقامات محلی و خدمات اضطراری در این زمان دشوار درست نیست.

پیش از این به پرسنل فرمول یک گفته شده بود که پس از سیل که بخش‌های وسیعی از منطقه امیلیا رومانیا را تحت تأثیر قرار داد از پیست دور بمانند. به برخی از ساکنان شهر نزدیک ایمولا هشدار داده شد که به طبقات بالاتر منازل خود نقل مکان کنند. رودخانه سانترنو درست در کنار پیست جریان دارد.

ماتئو سالوینی، وزیر زیرساخت در دولت ایتالیا، درخواست کرده بود که مسابقه لغو شود تا جریان منابع و کمک‌ها به مناطقی که سیل آسیب دیده‌اند، لغو شود.

این دومین مسابقه در تقویم 2023 است که لغو می شود. گرندپری چین برای آوریل برنامه ریزی شده بود اما در ماه دسامبر به دلیل نگرانی ها در مورد محدودیت های مرتبط با بیماری همه گیر لغو شد.

اگر گرندپری امیلیا رومانیا دوباره برنامه ریزی نشود – چیزی که با توجه به تقویم فشرده فرمول 1 بعید به نظر می رسد – این فصل 22 مسابقه خواهد داشت، مانند سال گذشته، نه اینکه رکوردی برای اکثر مسابقات فرمول 1 در یک سال با 23 مسابقه ثبت شود.

تیم AlphaTauri، که در نزدیکی Faenza مستقر است و نزدیک‌ترین تیم به مدار است، روز چهارشنبه برای کمک به مردم محلی درخواست کمک‌های مالی کرد.

این تیم در توییتر اعلام کرد: «متاسفانه شهر ما Faenza بار دیگر بارندگی قابل توجه و سیل را تجربه کرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …