پلیس از مردی که به دروغ متهم به قتل نیکی آلن در 30 سال پیش بود عذرخواهی کرد | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک نیروی پلیس رسماً از مردی که سه دهه پیش به اشتباه متهم به قتل یک دختر بچه هفت ساله شده بود، پس از محکومیت قاتل واقعی عذرخواهی کرد.

جورج هرون 24 ساله بود که در سال 1992 به قتل نیکی آلن دختر ساندرلند متهم شد.

پس از اینکه قاضی اعلام کرد تعدادی نوار مصاحبه ظالمانه پلیس غیرقابل قبول هستند، او مجبور به اعتراف شد و بی گناه شناخته شد.

دیوید بوید جمعه گذشته محکوم شد و پلیس نورثامبریا اکنون از هرون عذرخواهی کرده است.

این نیرو همچنین اعلام کرد که امیدوار است اعضای خانواده نیکی را ملاقات کند که می‌توان از آنها عذرخواهی کرد، عذرخواهی برای اشتباهات انجام شده و مدت زمانی که برای یافتن فرد مناسب طول کشید.

نیکی، یک کودک هفت ساله خجالتی، با آجر بر سرش کتک خورد و سپس توسط مردی که اکنون مشخص است، بوید، اکنون 55 ساله، 37 ضربه چاقو خورد.

نیکی آلن.
نیکی آلن. عکس: پلیس نورثومبریا/ رسانه PA

هرون به سرعت دستگیر شد و 120 بار در طول سه روز بازجویی شدید قبل از “اعتراف” قتل را انکار کرد. یک قاضی گفت که سؤالات تکراری و ظالمانه بودند و شامل کوبیدن اتهامات جنسی نیز می‌شدند.

دستیار فرمانده پلیس نورثامبریا، آلستر سیمپسون، گفت که این پرونده منجر به تغییراتی در نحوه انجام تمام مصاحبه های پلیس در سطح ملی شد.

او می‌گوید: «به‌عنوان یک زندانی مشروط در ابتدای کار پلیسی‌ام، به یاد دارم که به مصاحبه گوش می‌دادم. من فکر می‌کنم که تأثیر آن بسیار گسترده بوده است و من خوشحالم که بگویم استانداردهای بهبود یافته و تغییرات عملی در آن تعبیه شده است.

“تفاوت های چشمگیری در نحوه انجام کارها در سال 1992 با روشی که امروز انجام می دهیم وجود دارد.”

یکی از ویژگی های بارز این پرونده، عزم مادر نیکی، شارون هندرسون، برای اجرای عدالت است. او در مورد اینکه چگونه پلیس او را ناامید کرد، صحبت کرده است که چگونه با او “مانند یک مادر مست با مشکلات روانی رفتار می شود”.

DCS Lisa Theaker، که تحقیقات را رهبری می کرد، گفت که هندرسون به دلیل “کارزار مداوم و بی امان برای عدالت” شایسته احترام است.

Theaker و Simpson امیدوارند هندرسون و سایر اعضای خانواده نیکی را برای پاسخ به سوالات ملاقات کنند.

Theaker گفت: “من فقط امیدوارم که وقتی در مورد برخی از چیزهایی که در دادگاه نشنیده اید با افراد دیگری که او نگران آنها هستند صحبت کنیم، امیدوارم کمی آرامش داشته باشد.”

دیوید بوید، که به قتل محکوم شده است.
دیوید بوید، که به قتل محکوم شده است. عکس: پلیس نورثومبریا/ رسانه PA

این محکومیت تنها به دلیل پیشرفت های صورت گرفته در علم پزشکی قانونی امکان پذیر بود که منجر به پیوند DNA روی لباس های نیکی با بوید شد. اما پلیس گفت که این یک تحقیق طولانی، پیچیده و پر زحمت بود و بیش از 1000 مرد دیگر باید رد می شدند.

هرون از پلیس خواسته است که عذرخواهی را علنی کند، اگرچه هیچ چیز در مورد زندگی او مشخص نیست. وقتی چهار سال پس از این پرونده یک روزنامه تبلوید او را ردیابی کرد، او گفت: “زمان هایی بود که فکر می کردم آیا نیکی را کشته ام یا نه… آنقدر مردم گفتند که من این کار را کرده ام که به خودم شک کردم.”

انتظار می‌رود که بیانیه تاثیر قربانی از هرون در تاریخ ۲۳ مه در دادگاه بوید خوانده شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …