اس پی هندوجا، میلیاردر رئیس ثروتمندترین خانواده بریتانیا در سن 87 سالگی درگذشت کسب و کار

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

خانواده وی تایید کردند که اس پی هندوجا، پدرسالار میلیاردر ثروتمندترین خانواده بریتانیا و رئیس گروه جهانی هندوجا گروپ، در سن 87 سالگی در لندن درگذشت.

بر اساس گزارش ها، سریچند پی هندوجا، که با نام SP یا سری شناخته می شد، دچار زوال عقل بود.

روز چهارشنبه، سخنگوی این خانواده گفت: «گوپیچاند، پراکاش، آشوک و کل خانواده هندوجا با تأسف فراوان اعلام می‌کنند که درگذشت. […] آقای اس پی هندوجا امروز.

خانواده هندوجا در صدر فهرست ثروتمندان ساندی تایمز در سال 2022 قرار گرفتند، پس از اینکه دارایی جمعی آنها بیش از 11 میلیارد پوند افزایش یافت و به 28.4 میلیارد پوند رسید، بزرگترین ثروت ثبت شده در بیش از سه دهه این فهرست.

علیرغم ثروت هنگفت خانواده، یک قاضی سال گذشته هشدار داد که نیازهای سری هندوجا، عمدتاً مراقبت های پزشکی برای زوال عقل بدن لوی، در بحبوحه اختلاف خانوادگی بر سر مالکیت یک بانک سوئیسی، “به حاشیه رانده شده است.”

تا زمان مرگش، سری به همراه برادرش گوپی، سلسله خانواده را که 150000 نفر در آن مشغول به کار بودند، رهبری می کرد. این خواهر و برادر کار خود را در هند آغاز کردند اما از دهه 1970 بیشتر وقت خود را در بریتانیا گذراندند.

این دو گروه هندوجا را از یک شرکت نسبتاً کوچک خانوادگی به شرکتی با فعالیت در 38 کشور جهان ساختند که بخش هایی از جمله صنعت خودرو، نفت، بانکداری، رسانه و مراقبت های بهداشتی را در بر می گیرد.

امپراتوری از طریق معاملات برجسته از جمله خرید گروه آشوک لیلاند در سال 1987، که شامل بقایای کسب و کار منقرض شده خودروسازی بریتانیا بریتیش لیلند بود، گسترش یافت. سه سال قبل از آن، این گروه نفت خلیج فارس را از شرکت نفت آمریکایی شورون خریداری کرده بود.

دارایی‌های آنها در بریتانیا شامل تراس خانه کارلتون قرن هجدهم به مساحت 6224 متر مربع (67000 فوت مربع) در نزدیکی کاخ باکینگهام و ساختمان اداری جنگ قدیمی در وایت هال است.

پدر مرحوم این برادران، پرمناند، تجارت فرش، چای و ادویه جات ترشی جات را در سال 1914 در بخشی از هند بریتانیایی آن زمان که اکنون در پاکستان است، آغاز کرد. او بعداً این تجارت را به ایران برد.

دعوای اخیر خانواده حول این اصل او می چرخید که «همه چیز متعلق به همه است و هیچ چیز به هیچ کس تعلق ندارد» و فرضیه حاصل که در نامه ای اعلام شد، هر دارایی متعلق به یک برادر به سه برادر دیگر نیز تعلق دارد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

در سال 2015، سری از برادرانش در دادگاه عالی شکایت کرد و گفت که نامه “هیچ اثر قانونی” ندارد و ادعا کرد که مالکیت انحصاری بانک هندوجا در سوئیس را دارد. سال گذشته، با بدتر شدن وضعیت او، خانواده گفتند که برای پایان دادن به اختلافات توافق کرده اند.

سال گذشته، هندوجاها متهم به «بازی کردن اسکروج» شدند، پس از این ادعا که آنها از پرداخت «دستمزد واقعی زندگی» به همه کارگران بریتانیا امتناع کرده‌اند، در حالی که ثروت شخصی آنها افزایش یافته است.

به هندوجاها اجازه داده شد از قوانین برنامه ریزی که باید آنها را ملزم به ساخت 98 آپارتمان مقرون به صرفه برای کارگران کلیدی و کارگران کم درآمد در توسعه لوکس 1.2 میلیارد پوندی دفتر جنگ قدیم خود می کرد، اجتناب کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …