CDC می گوید مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد مواد مخدر در ایالات متحده در سال 2022 اندکی افزایش یافته است

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نیواورلان — مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد مواد مخدر در ایالات متحده در سال گذشته پس از دو جهش بزرگ در طول همه گیری، اندکی افزایش یافت.

مقامات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها می گویند که این اعداد در بیشتر سال گذشته افزایش یافته است. کارشناسان مطمئن نیستند که آیا این بدان معناست که مرگبارترین اپیدمی مصرف بیش از حد مواد مخدر در تاریخ ایالات متحده در نهایت به اوج خود می رسد یا این که مانند فلات های قبلی به نظر می رسد که با افزایش جدید مرگ و میر همراه شد.

کاترین کیز، استاد اپیدمیولوژی دانشگاه کلمبیا که تحقیقاتش بر مصرف مواد مخدر متمرکز است، گفت: «این واقعیت که به نظر می رسد حداقل در سطح ملی در حال کاهش است، دلگرم کننده است. «اما این اعداد هنوز هم فوق‌العاده بالا هستند. ما نباید پیشنهاد کنیم که بحران به هیچ وجه پایان یافته است.»

بر اساس اعدادی که روز چهارشنبه توسط CDC منتشر شد، حدود 109680 مرگ ناشی از مصرف بیش از حد در سال گذشته رخ داده است. این حدود 2 درصد بیشتر از 107622 مرگ ناشی از مصرف بیش از حد در ایالات متحده در سال 2021 است، اما چیزی شبیه به افزایش 30 درصدی مشاهده شده در سال 2020 و افزایش 15 درصدی در سال 2021 نیست.

در حالی که تعداد کلی ملی بین سال‌های 2021 و 2022 نسبتا ثابت بود، تغییرات چشمگیری در تعدادی از ایالت‌ها رخ داد: 23 مورد مرگ ناشی از مصرف بیش از حد کمتر گزارش کردند، یک مورد – آیووا – تغییری نداشت و بقیه همچنان رو به افزایش بودند.

هشت ایالت – فلوریدا، ایندیانا، کنتاکی، مریلند، میشیگان، اوهایو، پنسیلوانیا و ویرجینیای غربی – گزارش کردند که میزان مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد در مقایسه با سال گذشته حدود 100 یا بیشتر کاهش یافته است.

برخی از این ایالت ها دارای بالاترین میزان مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد در طول این بیماری همه گیر بودند که به گفته کیز ممکن است نشانه ای باشد که سال ها کار متمرکز برای رسیدگی به این مشکل نتیجه داده است. مقامات ایالتی عوامل مختلفی را برای کاهش، مانند رسانه های اجتماعی و کمپین های آموزش بهداشت برای هشدار به مردم در مورد خطرات مصرف مواد ذکر کردند. گسترش درمان اعتیاد – از جمله سلامت از راه دور – و توزیع گسترده‌تر داروی معکوس‌کننده مصرف بیش از حد نالوکسان.

دکتر جوزف کانتر، افسر بهداشت ایالت لوئیزیانا، که در آن مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد در سال گذشته 4 درصد کاهش یافت، گفت: به علاوه، ننگی که مصرف کنندگان مواد مخدر را از جستجوی کمک باز می داشت – و برخی پزشکان و افسران پلیس را از کمک به آنها باز می داشت.

کانتر، که ایالتش یکی از بالاترین میزان مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد را دارد، گفت: “ما در حال عقب نشینی هستیم و جزر و مد در حال تغییر است – آرام آرام.”

از اواسط دهه 1990، سوء استفاده از مسکن های مخدر با نسخه مقصر مرگ و میر قبل از روی آوردن تدریجی به هروئین بود، که در سال 2015 باعث مرگ و میر بیشتر از مسکن ها یا سایر داروها شد. یک سال بعد، فنتانیل کشنده تر و پسرعموهای نزدیکش به بزرگترین قاتل مواد مخدر تبدیل شدند.

سال گذشته، بیشتر مرگ‌های ناشی از مصرف بیش از حد به فنتانیل و سایر مواد افیونی مصنوعی مرتبط بود. حدود 75000، 4 درصد نسبت به سال قبل. همچنین 11 درصد افزایش در مرگ و میر ناشی از کوکائین و 3 درصد افزایش در مرگ و میر ناشی از مت و سایر محرک ها مشاهده شد.

مرگ ناشی از مصرف بیش از حد اغلب به بیش از یک دارو نسبت داده می شود. برخی از مردم چندین دارو مصرف می کنند و مقامات می گویند که فنتانیل ارزان به طور فزاینده ای به داروهای دیگر تبدیل می شود، اغلب بدون اطلاع خریداران.

تحقیقات دکتر دانیل سیکارون، کارشناس سیاست مواد مخدر در دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو، نشان می‌دهد که «به نظر می‌رسد جایگزین‌هایی در حال انجام است» و تعدادی از افرادی که از داروهای غیرقانونی استفاده می‌کنند به متامفتامین‌ها یا گزینه‌های دیگر روی آورده‌اند. از فنتانیل و داروهای آلوده به فنتانیل دوری کنید.

سیکارون گفت که معتقد است مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد در نهایت کاهش خواهد یافت. او به بهبود نوآوری‌ها در مشاوره و درمان اعتیاد، دسترسی بهتر نالوکسان و اقدامات قانونی اشاره کرد که منجر به بیش از 50 میلیارد دلار تسویه حساب پیشنهادی و نهایی شد – پولی که باید برای تقویت پیشگیری از مصرف بیش از حد در دسترس باشد.

او گفت: «ما روی این معضل 20 ساله مصرف بیش از حد مواد افیونی هزینه زیادی کرده ایم. “ما باید منحنی را به سمت پایین خم کنیم.”

اما او همچنین کمی احتیاط کرد و گفت: “ما قبلاً اینجا بوده ایم.”

سال 2018 را در نظر بگیرید، زمانی که مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد 4 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت و به حدود 67000 نفر رسید. پس از انتشار این اعداد، دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا اعلام کرد که “ما در حال مهار اپیدمی مواد افیونی هستیم.”

اما مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد در سال 2019 به رکورد 71000 نفر رسید، سپس در طول همه گیری کووید-19 به 92000 در سال 2020 و 107000 در سال 2021 افزایش یافت.

به گفته کارشناسان، قرنطینه و سایر محدودیت‌های دوران همه‌گیری، افراد معتاد به مواد مخدر را منزوی کرده و درمان را سخت‌تر می‌کند.

کییز معتقد است که اعداد سال 2022 بدتر نشد تا حدی به این دلیل که انزوا با فروکش کردن همه گیری کاهش یافت. اما دیگران می گویند که ممکن است مشکلاتی در پیش باشد، مانند افزایش تشخیص مسکن دامپزشکی زایلازین در عرضه داروهای غیرقانونی و پیشنهاداتی برای کاهش مواردی مانند تجویز داروهای ترک اعتیاد از طریق بهداشت از راه دور.

کیز گفت: “آنچه در 20 سال گذشته این بحران اوردوز به ما آموخت این است که این واقعاً یک هدف متحرک است.” “

___

بخش سلامت و علم آسوشیتدپرس از گروه رسانه های علمی و آموزشی موسسه پزشکی هاوارد هیوز حمایت می شود. AP تنها مسئول تمام محتوا است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …