متا هشدار می دهد که برنامه استرالیا برای محدود کردن تبلیغات هدفمند می تواند پلتفرم های رایگان را به سمت هزینه های اشتراک سوق دهد | متا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شرکت مادر فیس بوک هشدار داده است که استرالیا رویکرد “بیش از حد گسترده” را برای اصلاحات قانون حفظ حریم خصوصی اتخاذ می کند و ادعا می کند که محدودیت های پیشنهادی در تبلیغات هدفمند به پلت فرم های دیجیتال رایگان آسیب می زند و می تواند آنها را به سمت مدل های اشتراک سوق دهد.

ملیندا کلیباو، مدیر سیاست حفظ حریم خصوصی متا، گفت که نگرانی‌ها در مورد هدف قرار دادن کاربران پاسخی به یک آسیب نامشخص درک شده است که می‌تواند شخصی‌سازی پلتفرم‌های دیجیتال را مختل کند، حتی زمانی که برای مصرف‌کنندگان از جمله کودکان مفید باشد.

در فوریه، وزارت دادستان کل با انتشار یک بررسی از استرالیایی ها خواست تا کنترل بیشتری بر اطلاعات شخصی خود داشته باشند. طبق اصلاحات پیشنهادی، کاربران می‌توانند از تبلیغات هدفمند انصراف دهند، داده‌های خود را پاک کنند و برای نقض جدی حریم خصوصی شکایت کنند.

متا از 106 توصیه از 116 توصیه بازبینی، از جمله حق شکایت برای نقض حریم خصوصی، حمایت می کند یا با آن مخالفت نمی کند، پیشنهادی که خشم سازمان های رسانه ای را برانگیخته است و هشدار می دهند که اگر مستثنی نشوند به آزادی مطبوعات آسیب می رساند.

اما متا نگران است که این بررسی “پیشنهاد می کند که تمام شخصی سازی آنلاین به عنوان “هدف گذاری” تعریف شود و آن را در محدوده قانون حفظ حریم خصوصی قرار دهد”. حتی «نمایش محتوای مصرف‌کننده‌ای که از آن‌ها خواسته‌اند ببینند مانند دنبال کردن یک حساب اینستاگرام» اکنون می‌تواند توسط این قانون تنظیم شود.

Claybaugh به آبان نیوز استرالیا گفت، در حالی که “پیامدهای کامل” هنوز مشخص نیست، “با اطمینان می توان گفت که ممکن است تغییراتی در نحوه نمایش تجربیات شخصی افراد در برنامه، در فیس بوک و اینستاگرام” و سایر سرویس های آنلاین از جمله سایت های خبری و پلت فرم های پخش وجود داشته باشد.

او گفت: «هر گونه تغییر… در شخصی‌سازی محتوا و تبلیغات باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد، زیرا شخصی‌سازی واقعاً موتوری است که خدمات رایگان آنلاین را هدایت می‌کند».

مطالب ارسالی متا استدلال می‌کرد که بدون تبلیغات هدفمند، پلت‌فرم‌های آنلاین به سمت «انتخاب‌های کم‌مطلوب، مانند تکیه بر تبلیغات عمومی، کمتر مؤثر و پرهزینه‌تر، یا حرکت به سمت مدل‌های تجاری دیگر مانند اشتراک» سوق داده می‌شوند.

Claybaugh گفت پیشنهاد امکان انصراف از همه تبلیغات هدفمند “از هر پیشنهاد دیگری در سطح جهانی فراتر خواهد رفت”، در حالی که پلتفرم های متا در حال حاضر به کاربران اجازه می دهند “از تبلیغات بر اساس داده هایی که از فیس بوک و اینستاگرام در مورد آنها جمع آوری شده است انصراف دهند.” .

این بررسی همچنین توصیه می‌کند که هدف‌گذاری باید «منصفانه و معقول در شرایط» باشد و «بر اساس اطلاعات حساس» نباشد.

Claybaugh گفت: «ما به تبلیغ‌کنندگان اجازه نمی‌دهیم افراد را بر اساس اطلاعات حساس هدف قرار دهند.

او خواستار تعریف بهتر مفهوم اطلاعات حساس توسط بخش شد. زیرا آنچه ممکن است در مورد یک شخص حساس باشد، شاید در مورد شخص دیگری حساس نباشد.

این بررسی پیشنهاد می‌کند «هدف‌گیری برای کودک را ممنوع کند، به استثنای هدف‌گیری که به نفع کودک است» – توصیه‌ای که به تبلیغات هدفمند محدود نمی‌شود.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

اما Claybaugh گفت که این توصیه می تواند به “همه شخصی سازی” آسیب برساند و هشدار داد که ارائه “محتوای مناسب سن برای افراد زیر 18 سال مستلزم سطحی از هدف گذاری است”.

او خاطرنشان کرد که متا داده‌هایی را که برای هدف قرار دادن افراد زیر 18 سال استفاده می‌کند، تنها با استفاده از سن و مکان «به‌طور چشمگیری کاهش داده است».

کلایباگ گفت که بسیاری از این پیشنهادها با بهترین رویه جهانی، از جمله «همه چیز در مورد حقوق موضوع داده ها – حقوق دسترسی، حذف و تصحیح اطلاعات شما» مطابقت دارند.

در ژانویه، Digital Industry Group Inc – یک انجمن صنعتی که اعضای آن شامل گوگل، اپل، متا، توییتر و تیک تاک هستند – به آبان نیوز استرالیا گفت که این گروه طرفدار همسویی قانون استرالیا با مقررات کلی حفاظت از داده های اروپا است، “که دارای بسیاری از موارد است. عناصر قوی، از جمله حقوق مصرف کننده در مورد پاک کردن داده ها.

روز چهارشنبه، مدیر عامل دیجی، سونیتا بوز، گفت: این نگرانی را دارد که «پیشنهادهای هدف‌گذاری تأثیرات موجی اقتصادی بزرگی بر تبلیغات دیجیتالی به‌عنوان رسانه‌ای برای همه مشاغل کوچک و بزرگ، سازمان‌های دولتی و سازمان‌های غیرانتفاعی داشته باشد. به عنوان دوام خدمات دیجیتال رایگان با پشتیبانی تبلیغات».

دادستان کل، مارک دریفوس، قول داده است که در مورد اصلاحات مشورت کند، اما پیشنهادات وزارتخانه سیاست دولت نیست. دریفوس نیز چارچوب زمانی برای پاسخگویی خود مشخص نکرده است.

دولت قبلاً یک لایحه فوری حریم خصوصی را تصویب کرده است که جریمه‌هایی را برای شرکت‌هایی که در پی نقض گسترده داده‌ها در مخابرات Optus و بیمه سلامت Medibank محافظت نمی‌کنند، تصویب کرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …