وکیل ترامپ در تحقیقات بازپرس ویژه از تیم دفاعی استعفا داد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیموتی پارلاتور، یکی از وکلای نماینده دونالد جی. ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در تحقیقات فدرال در مورد رسیدگی به اسناد طبقه بندی شده توسط آقای ترامپ و تلاش های وی برای لغو انتخابات 2020، از تیم حقوقی رئیس جمهور سابق استعفا داد.

در مصاحبه ای کوتاه در روز چهارشنبه، آقای پارلاتور از بحث در مورد دلایل خاص خروج خود خودداری کرد، اما گفت که این به شایستگی هیچ یک از تحقیقات مربوط نیست – که هر دو توسط یک بازرس ویژه، جک اسمیت، هدایت می شوند. آقای پارلاتور گفت که او مستقیماً تصمیم خود را به آقای ترامپ اطلاع داده و او تیم حقوقی را با روابط خوب با رئیس جمهور سابق ترک کرده است.

خروج او پیشتر توسط سی ان ان گزارش شده بود.

کناره گیری آقای پارلاتور از پرونده های دوقلو بازپرس ویژه، آقای ترامپ را در زمانی که به نظر می رسد دادستان های تحت امر آقای اسمیت به پایان تحقیقات گسترده هیئت منصفه خود نزدیک شده اند و ممکن است در حال نزدیک شدن به تصمیم گیری در مورد طرح اتهام هستند، برای آقای ترامپ یک وکیل کوتاه می کند.

دو وکیل دیگر – جیمز تراستی و جان رولی – در حال حاضر به نمایندگی از آقای ترامپ در هر دو پرونده ادامه خواهند داد.

به گفته یک فرد آشنا، آقای پارلاتور روز دوشنبه به تیم آقای ترامپ اطلاع داد که او پیش‌بینی می‌کند که عقب‌نشینی کند.

از تابستان گذشته و تا همین اواخر، آقای پارلاتور نقشی کلیدی در تلاش های آقای ترامپ برای استفاده از امتیاز وکیل-موکل و اجرایی برای محدود کردن دامنه شهادت ارائه شده توسط یک سری از شاهدان که در مقابل هیئت منصفه اعظم برای استماع شواهد در هر دو موضوع

بارها و بارها در پرونده های مهر و موم شده و در جلسات استماع غیرعلنی، آقای پارلاتور و همکارانش به دنبال این بودند که از طرف آقای ترامپ امتیاز بگیرند به این امید که از شهادت دستیاران ارشد ترامپ مانند مارک میدوز، رئیس سابق دفتر، و مایک پنس معاون رئیس جمهور سابق اما تلاش آنها تقریباً به طور کامل ناموفق بود.

در یک مقطع، خود آقای پارلاتور برای حضور در مقابل هیئت منصفه بزرگ که پرونده اسناد را بررسی می کرد، احضار شد. او در طول حضور خود به سوالاتی درباره تلاش‌های تیم حقوقی آقای ترامپ برای انطباق با احضاریه صادر شده توسط وزارت دادگستری در ماه مه گذشته که خواستار بازگرداندن همه مطالب طبقه‌بندی شده در اختیار رئیس‌جمهور سابق بود، پاسخ داد.

از جمله مواردی که آقای پارلاتور گفت با هیئت منصفه صحبت کرده است، بازرسی هایی است که توسط قاضی در پاسخ به فشار وزارت دادگستری دستور داده شده است که در پایان سال گذشته بر چندین ملک متعلق به آقای ترامپ نظارت کرده است، از جمله برج ترامپ در نیویورک؛ باشگاه گلف آقای ترامپ در بدمینستر، نیوجرسی؛ و یک مکان ذخیره سازی در وست پالم بیچ، فلوریدا. در طول جستجوی محل ذخیره سازی، محققان حداقل دو سند دیگر با علامت های طبقه بندی شده پیدا کردند.

این جست‌وجوها پس از جستجوی FBI در ماه اوت در مار-آ-لاگو، باشگاه خصوصی و اقامتگاه آقای ترامپ در فلوریدا، انجام شد که منجر به کشف بیش از 100 سند طبقه‌بندی شده شد که در پاسخ به احضاریه قبلی بازگردانده نشده بودند. .

آقای پارلاتور توسط بوریس اپشتین به تیم حقوقی وارد شد، کسی که به عنوان یک وکیل داخلی خدمت می کرد و برای وکلا قرارداد استخدام می کرد و مذاکره می کرد. به گفته چند تن از آشنایان، آقای اپشتین با وجود شرایط بد، تمایل زیادی به رساندن اخبار آفتابی به آقای ترامپ و ایجاد گلوگاه برای وکلا در برخورد با موکل نشان داده است.

ماه گذشته، آقای پارلاتور نامه ای به کنگره نوشت و از قانونگذاران درخواست کمک کرد تا تحقیقات اسناد را از دادستان ها دور کنند و آن را به جامعه اطلاعاتی بدهند – اقدامی که از جمله موارد دیگر، تهدید کیفرخواست جنایی را از بین می برد. . ترامپ.

به نظر می‌رسد این نامه همچنین برخی از دفاع‌های احتمالی آقای ترامپ در پرونده اسناد را پیش‌بینی می‌کند و به این نکته اشاره می‌کند که در طول خروج آشفته‌اش از کاخ سفید، دستیاران «به سرعت همه چیز را در جعبه‌هایی بسته‌اند و به فلوریدا فرستادند». آقای پارلاتور استدلال کرد که این روند عجولانه نشان می‌دهد که «فرایندهای نهادی کاخ سفید»، نه «تصمیم‌های عمدی پرزیدنت ترامپ» مسئول انتقال مطالب حساس هستند.

هفته گذشته، به نظر می‌رسید که آقای ترامپ در تلویزیون زنده این اظهارات را زیر پا گذاشته و در یک رویداد تالار شهر CNN اعلام کرد که آگاهانه سوابق دولتی را از کاخ سفید حذف کرده و ادعا می‌کند که اجازه دارد هر چیزی را که می‌خواهد با خود به عنوان دارایی شخصی خود ببرد.

او در این مراسم گفت: من اسناد را گرفتم. “من اجازه دارم.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …