سقط جنین پس از 12 هفته در کارولینای شمالی پس از لغو وتوی فرماندار توسط قانونگذاران جمهوری خواه ممنوع شد.

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رالی، NC — اکثر سقط جنین ها پس از 12 هفته بارداری در کارولینای شمالی پس از اینکه مجلس قانونگذاری تحت کنترل جمهوریخواهان در اواخر روز سه شنبه با موفقیت وتوی فرماندار دموکرات را نادیده گرفت، ممنوع خواهد شد.

این رای در حالی برگزار شد که حقوق سقط جنین در ایالات متحده با تغییر تکتونیکی دیگری روبرو شد و قانونگذاران در کارولینای جنوبی و نبراسکا نیز محدودیت‌های جدید سقط جنین را در نظر گرفتند. کارولینای شمالی و جنوبی دو ایالت از معدود ایالت های جنوبی باقی مانده با دسترسی نسبتا آسان بوده اند.

در سطح ملی، ممنوعیت سقط جنین در طول بارداری در 14 ایالت اجرا می شود. چنین محدودیت‌هایی امکان‌پذیر است زیرا دادگاه عالی ایالات متحده در سال گذشته حکم تاریخی Roe v. Wade را که در سال 1973 حق سقط جنین را در سراسر کشور ایجاد می‌کرد، لغو کرد.

مجمع عمومی کارولینای شمالی و سنا حق وتوی فرماندار روی کوپر را در آراء حزبی نادیده گرفتند – یک پیروزی بزرگ برای رهبران قانونگذاری جمهوریخواه که برای تصویب قانون به همه اعضای جمهوریخواه در هیئت مدیره نیاز داشتند. محدودیت های جدید قرار است از اول جولای اعمال شوند.

کوپر پس از گذراندن هفته گذشته در سفر به سراسر ایالت برای متقاعد کردن حداقل یکی از جمهوری خواهان به همراهی با او، این اقدام را در آخر هفته وتو کرد. اما در نهایت، چهار جمهوری خواه مورد هدف کوپر – از جمله یکی که اخیراً از حزب دموکرات جدا شده است – با او مخالفت کردند.

قانون ایالتی در حال حاضر تقریباً تمام سقط جنین‌ها را بعد از هفته بیستم بارداری بدون استثناء تجاوز جنسی یا زنای با محارم ممنوع می‌کند.

بر اساس لایحه ای که روز سه شنبه در مجلس کارولینای جنوبی به رای گذاشته شده بود، دسترسی به سقط جنین تقریباً پس از حدود شش هفته بارداری ممنوع می شود – قبل از اینکه زنان اغلب بدانند باردار هستند. سنای ایالت کارولینای جنوبی قبلاً پیشنهاد تقریباً غیرقانونی سقط جنین را رد کرده بود. انتظار می رود روز چهارشنبه رای نهایی برگزار شود.

سقط جنین در بسیاری از مناطق جنوبی ممنوع یا به شدت محدود شده است، از جمله ممنوعیت در طول بارداری در آلاباما، آرکانزاس، کنتاکی، لوئیزیانا، می سی سی پی، اوکلاهما، تنسی، تگزاس و ویرجینیای غربی. در گرجستان، فقط در شش هفته اول مجاز است.

کارولیناس، فلوریدا و ویرجینیا در حال حاضر مقاصد اصلی در منطقه برای کسانی هستند که به دنبال سقط جنین قانونی هستند. فلوریدا ممنوعیتی دارد که در هفته 15 بارداری شروع می شود. بر اساس قانون اخیر، تا شش هفته در انتظار صدور حکم دادگاه است. دورتر از غرب، زنان اغلب به ایلینوی، کانزاس، نیومکزیکو یا کلرادو سفر می کنند.

جیمی لاکهارت، مدیر اجرایی حامیان والدین برنامه‌ریزی شده ویرجینیا، اوایل سه‌شنبه گفت، اگر ممنوعیت‌های کارولینای شمالی و جنوبی همراه با ممنوعیت اخیر فلوریدا به قانون تبدیل شود، «برای دسترسی به سقط جنین در جنوب ویرانگر خواهد بود».

پس از رأی گیری نهایی در روز سه شنبه در مجلس کارولینای شمالی، مدافعان حقوق سقط جنین و دموکرات ها در گالری اتاق با صدای بلند نتیجه را هو کردند و فریاد زدند «شرم!» بسیاری از ناظران در گالری توسط پلیس مجمع عمومی اسکورت شدند.

«زنان از شما نظارت نخواستند. جولی فون هافن، نماینده دموکرات کانتی ویک، به همکاران GOP گفت: ما تأیید شما را نخواستیم. “این حق اساسی ما است که در مورد بدن خود و مراقبت های بهداشتی خود تصمیم گیری کنیم.”

نارضایتی مشابهی پس از مناظره اولیه سنای کارولینای شمالی سرازیر شد، اگرچه بسیاری از تظاهرکنندگان ضد سقط جنین نیز در بین حاضران حضور داشتند که از نتیجه آن راضی بودند.

تامی فیتزجرالد، مدیر اجرایی ائتلاف ارزش‌های کارولینای شمالی، محافظه‌کار اجتماعی، پس از رای‌گیری مجلس نمایندگان گفت: «امروز اولین گام واقعی کارولینای شمالی برای تبدیل شدن به یک ایالت حامی زندگی است.

جمهوری خواهان سنا گفتند که کوپر 160 میلیون دلار را در چارچوب این اقدام نادیده گرفته است که بودجه را برای افزایش خدمات پیشگیری از بارداری، کاهش مرگ و میر نوزادان و مادران و ارائه مرخصی زایمان با حقوق برای کارکنان و معلمان ایالتی افزایش می دهد.

این لایحه منابعی را برای زن باردار فراهم می کند. کریستین بیکر، نماینده جمهوری خواه و روانپزشک شهرستان کاباروس، گفت: این منابع گسترده و پایگاه دانش قابل توجهی را فراهم می کند تا او را قادر سازد تا او را در یافتن راهی به جلو – مسیری رو به جلو برای او و مسیری رو به جلو برای فرزند متولد نشده اش، مجهز کند. .

محدودیت‌های جدید سقط جنین همچنین شامل استثنائات تجاوز جنسی یا زنای با محارم تا هفته 20 بارداری و استثناهایی برای ناهنجاری‌های “محدود کننده زندگی” جنین در 24 هفته اول خواهد بود. یک استثنای موجود برای زمانی که جان زن باردار در خطر باشد باقی خواهد ماند.

کوپر در بیانیه ای پس از رای گیری گفت که “به انجام هر کاری که بتوانم برای محافظت از سقط جنین در کارولینای شمالی ادامه خواهد داد، زیرا زندگی زنان به آن بستگی دارد.”

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید گفت که این قانون “دریافت مراقبت های بهداشت باروری را برای زنان دشوارتر می کند.”

جمهوریخواهان کارولینای شمالی تا حد زیادی به دلیل تغییر حزب تریشیا کاتام، نماینده کانتی مکلنبورگ به حزب جمهوری‌خواه در ماه گذشته، توانستند این تغییر را کامل کنند. این به جمهوری‌خواهان اکثریت کرسی‌های بدون حق وتو را در هر دو مجلس داد.

کاتام در گذشته از حقوق سقط جنین حمایت کرده است. او اواخر روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای گفت که این لایحه «توازن معقولی را ایجاد می‌کند» که هر کسی که «مواضع افراطی» در مورد سقط جنین نداشته باشد، می‌تواند از آن حمایت کند.

در کارولینای جنوبی، این بن‌بست به جلسه ویژه پاییز گذشته بازمی‌گردد، زمانی که قانون‌گذاران مجلس نمایندگان که خواستار ممنوعیت تقریباً کامل بودند، برای مذاکره با همتایان خود در سنا که برای حدود شش هفته این ممنوعیت را فشار می‌دادند، ملاقات نکردند.

این بن بست حتی پس از اینکه دادگاه عالی ایالت در ژانویه قانون قبلی را که سقط جنین را به محض تشخیص فعالیت قلبی ممنوع می کرد، لغو کرد، ادامه یافت.

این تصمیم سقط جنین را تا هفته 22 بارداری قانونی کرد. افزایش شدید سقط جنین از آن زمان، جمهوری خواهان را در رتبه بندی قرار داده است.

در نبراسکا، محافظه‌کاران در مجلس قانونگذاری روز سه‌شنبه آرای کافی را به دست آوردند تا ممنوعیت 12 هفته‌ای سقط جنین را به لایحه‌ای تبدیل کنند که سلامت جنسی را برای افراد زیر سن قانونی ممنوع می‌کند.

اکنون باید از رای دیگری که ممکن است به زودی در روز پنجشنبه اتفاق بیفتد، جان سالم به در ببرد.

در سرتاسر، صدها معترض ساختمان کاپیتول را درست بیرون درهای اتاق پر کردند و در برخی مواقع با شعارها، فریادها و کوبیدن پا تقریباً بحث را خفه می کردند.

در مونتانا، دفتر فرماندار جمهوریخواه، گرگ جیانفورته، روز سه شنبه اعلام کرد که او لایحه ای را امضا کرده است که انجام روش سقط جنین را بعد از 15 هفته حاملگی به عنوان یک جنایت متداول می کند. Planned Parenthood of Montana از یک قاضی درخواست کرد تا به طور موقت ممنوعیت سقط جنین های دیلاتاسیون و تخلیه را مسدود کند.

یک چالش جداگانه برای دسترسی به سقط جنین در روز چهارشنبه در نظر گرفته خواهد شد، زمانی که یک دادگاه تجدید نظر فدرال استدلال هایی را در مورد اینکه آیا تایید سازمان غذا و داروی داروی سقط جنین میفپریستون باید لغو شود یا خیر، می شنود.

___

لاووی از ریچموند، ویرجینیا گزارش داد. جیمز پولارد و جفری کالینز نویسندگان آسوشیتدپرس در کلمبیا، کارولینای جنوبی، جف مولویهیل در چری هیل، نیوجرسی، امی بث هانسون در هلنا، مونتانا و سارا رنکین در ریچموند، ویرجینیا در این گزارش مشارکت داشتند. Schoenbaum و Pollard اعضای سپاه برای Associated Press/Report for America Statehouse News Initiative هستند. گزارش برای آمریکا یک برنامه خدمات ملی غیرانتفاعی است که خبرنگاران را در اتاق های خبری محلی قرار می دهد تا در مورد مسائل مخفی گزارش دهند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …