کیترینگ مدارس در انگلستان و ولز با افزایش هزینه‌ها با پرتگاه روبرو هستند | وعده های غذایی مدرسه

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

برخی مدارس عدس و لوبیا را جایگزین گوشت می‌کنند، در حالی که برخی دیگر به دلیل افزایش هزینه‌ها، کمبود مواد غذایی و زنجیره تامین مشکل‌ساز، حجم غذای دانش‌آموزان را کاهش می‌دهند.

در نظرسنجی LACA – School Food People، که نماینده پذیرایی از غذاها در انگلستان و ولز است، 77٪ از پاسخ دهندگان گفتند که منوهای خود را به دلیل مشکلات عرضه تغییر داده اند، در حالی که 26٪ از انتخاب خود کوتاهی کرده اند.

پذیرندگان گزارش کردند که به طور فزاینده ای نگران آینده سرویس غذای مدرسه هستند، به ویژه در مناطق روستایی، جایی که افزایش هزینه های حمل و نقل مشکلات بیشتری ایجاد کرده است. آنها همچنین نسبت به کمبود اقلام اساسی از جمله تخم مرغ، گوجه فرنگی، ماهی، مرغ و خیار هشدار دادند.

900 عضو LACA شامل ارائه دهندگان یک سایت، مقامات محلی و پذیرایی بزرگ تجاری هستند که در بیش از 11500 مدرسه خدمات ارائه می دهند و روزانه 1.1 میلیون دانش آموز را تغذیه می کنند.

تقریباً همه 87 پاسخ دهندگان (98٪) گفتند که با کمبود مواد غذایی و جایگزینی در زنجیره تامین خود مواجه هستند. از هر 10 نفر (29٪) سه نفر گوشت را با جایگزین های ارزان تری مانند عدس و حبوبات جایگزین کرده بودند و 8٪ به دلیل افزایش هزینه ها، حجم غذا را کاهش داده بودند.

تقریباً دو نفر از هر پنج نفر (38٪) به دلیل هزینه ها گزینه های منو را کاهش داده بودند، در حالی که از هر 10 یک نفر ارزش غذایی وعده های غذایی خود را کاهش داده بود.

تقریباً یک پنجم (19٪) از پاسخ دهندگان نگران بودند که رعایت استانداردهای غذای مدرسه به طور کامل به طور فزاینده ای چالش برانگیز می شود، از یک هشتم (12.5٪) که در نوامبر به LACA گزارش شده بود. بعلاوه، 17 درصد در نظر داشتند که از غذای گرم به یک سرویس سرد برای کمک به کاهش هزینه های انرژی استفاده کنند که این رقم در نوامبر 4 درصد بود.

ما بسیار تلاش می کنیم تا استانداردها را رعایت کنیم. این فوق‌العاده سخت است و برای من دردناک است که بگویم ما در حال حاضر نمی‌توانیم همه استانداردها را هر روز رعایت کنیم. دیگری گفت: “در حال حاضر هیچ سودی از وعده های غذایی مدرسه وجود ندارد – پایدار نیست.”

LACA گزارش داد که خدمات پذیرایی از نوامبر 20 درصد افزایش در هزینه غذا داشته اند، “علاوه بر افزایش بیش از 50٪ در سال گذشته”. برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها، 13 درصد از گوشت بریتانیایی به گوشت خارج از کشور روی آورده‌اند و 28 درصد دیگر نیز در فکر انجام این کار بودند.

این یافته‌ها از آخرین بررسی‌های سه ماهه هزینه زندگی LACA است که در ماه مارس گذشته آغاز شد و چالش‌های پیش روی صنعت غذای مدارس را مستند کرد. این نشان داد که قیمت یک وعده غذایی مدرسه از مارس 2020 به طور متوسط ​​6.1٪ افزایش یافته است و انتظار می رود از سپتامبر افزایش بیشتری داشته باشد.

براد پیرس، رئیس LACA، گفت: «این نظرسنجی نشان می‌دهد که چرا تأمین بودجه برای وعده‌های غذایی مدرسه باید فوراً افزایش یابد تا غذاخوری‌ها به ارائه غذای گرم، سالم و مغذی به کودکان ادامه دهند.

بودجه تخصیص داده شده فعلی 2.41 پوند برای وعده های غذایی مدارس رایگان برای نوزادان و 2.47 پوند برای وعده های غذایی رایگان مدارس مبتنی بر مزایا در حال کاهش است. موسسه مطالعات مالی تخمین می‌زند که اگر هزینه‌ها با تورم همگام می‌شد، قیمت یک وعده غذایی مدرسه 2.87 پوند بود. اکنون به اقدام دولت نیاز است.»

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: “برای تشخیص فشارهای وارده بر مدارس، در آوریل 2022 ما افزایش 18 میلیون پوندی بودجه برای وعده های غذایی عمومی مدارس رایگان برای نوزادان را برای حمایت از هزینه های مربوط به غذا، حمل و نقل و دستمزد کارکنان اعلام کردیم.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …