گزارش جدید نشان می‌دهد که میلیون‌ها نفر در نتیجه مناطق جنگی 11 سپتامبر کشته شدند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

نویسندگان گزارش نوشتند: «تخریب اقتصادها، خدمات عمومی و محیط زیست توسط جنگ منجر به مرگ‌هایی می‌شود که مدت‌ها پس از فرو ریختن بمب‌ها اتفاق می‌افتد».

گزارشی نشان می‌دهد که میلیون‌ها نفر در اثر تأثیرات طنین‌انداز جنگ پس از 11 سپتامبر کشته شده‌اند.

تحقیقات پروژه Costs of War حاکی از آن است که حداقل 4.6 میلیون نفر بر اثر تأثیرات مستقیم و غیرمستقیم خشونت در خاورمیانه و آفریقا، جایی که ایالات متحده و متحدانش در مبارزه با تروریسم شرکت داشتند، کشته شده اند.

تخمین زده می شود که تأثیرات ثانویه جنگ، مانند تخریب اقتصاد، خدمات عمومی و محیط زیست، منجر به بین 3.6 تا 3.7 میلیون کشته شده است که به 906000 تا 937000 نفر اضافه شده است که مستقیماً در جریان خونریزی کشته شدند.

این تعداد همچنان در حال افزایش است.

نویسندگان پروژه هزینه جنگ ایالات متحده، که بخشی از موسسه واتسون دانشگاه براون است، نوشتند: «تخریب جنگ… منجر به مرگ‌هایی می‌شود که مدت‌ها پس از رها شدن بمب‌ها اتفاق می‌افتد و در طول زمان در مقیاس آن افزایش می‌یابد.

این گزارش بر تأثیر مخرب جنگ بر زندگی بشر در افغانستان، عراق، پاکستان، سوریه، یمن، لیبی و سومالی تاکید دارد.

در حالی که این ایالت‌ها «جنگ‌های خشونت‌آمیز» شامل ایالات متحده را تحمل کرده‌اند، نویسندگان گزارش «مسئولیت مستقیمی را به هیچ یک از جنگجویان نسبت نداده‌اند».

آنها نوشتند: «بسیاری از طرف‌های متخاصم و عوامل تشدیدکننده بسیاری در این کشته‌ها نقش داشته‌اند.

پس از حملات 11 سپتامبر در سال 2001، ایالات متحده جنگ علیه تروریسم را برای مبارزه با ستیزه جویان اسلامگرا آغاز کرد. کمپین نظامی – هنوز هم ادامه دارد – گروه هایی مانند القاعده و دولت اسلامی را هدف قرار داده است و همچنین رژیم صدام حسین در عراق را سرنگون کرده است.

منتقدان اخلاق، اثربخشی و هزینه جنگ علیه تروریسم را به شدت مورد انتقاد قرار داده اند.

به گفته مؤسسه واتسون برای امور بین‌الملل و عمومی، این کمپین‌های پس از 11 سپتامبر 38 میلیون نفر را آواره کرده است – بیشترین تعداد جابجایی اجباری از زمان جنگ جهانی دوم – و هزینه آن 7.4 تریلیون یورو بوده است.

گزارش Costs of War که روز دوشنبه منتشر شد، گفت که بیش از 4.5 میلیون کشته در این مناطق جنگی به “مسیرهای علت و معلولی مهم” مرتبط است.

اینها شامل «فروپاشی اقتصادی»، منجر به «از بین رفتن معیشت و ناامنی غذایی»، «تخریب خدمات عمومی و زیرساخت‌های بهداشتی»، «آلودگی محیط‌زیست»، «تروما و خشونت طنین‌انداز»، در کنار «آوارگی اجباری» می‌شود.

استفانی ساول، یکی از کارگردانان Costs of War و نویسنده این گزارش، گفت: «در جایی مانند افغانستان، سؤال مبرم این است که آیا امروز می‌توان مرگ را غیرمرتبط با جنگ تلقی کرد؟»

«جنگ‌ها اغلب به طور غیرمستقیم افراد بیشتری را نسبت به جنگ مستقیم، به ویژه کودکان خردسال، می‌کشند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …