بایدن به مذاکرات سقف بدهی ایالات متحده ادامه می دهد زیرا مک کارتی هشدار می دهد زمان “بسیار کوتاه” است | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سخنگوی مطبوعاتی جو بایدن روز چهارشنبه گفت که جو بایدن به گفتگو با رهبران کنگره درباره افزایش سقف بدهی آمریکا در اواخر این هفته ادامه خواهد داد و پس از نشست سران گروه 7 در ژاپن دوباره با آنها دیدار خواهد کرد.

رئیس جمهور ایالات متحده روز سه شنبه برنامه های سفر به پاپوآ گینه نو و استرالیا را پس از نشست ژاپن به تعویق انداخت و سفر آسیایی خود را کوتاه کرد تا بتواند به واشنگتن بازگردد.

در همان روز، بایدن و کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان جمهوری خواه، به مدت یک ساعت در کاخ سفید با یکدیگر دیدار کردند، دیداری که رئیس جمهور گفت، این دیدار سازنده بود.

جمهوری خواهان از بایدن با کاهش هزینه ها در ازای لایحه ای برای افزایش سقف استقراض آمریکا موافقت کند.

دموکرات‌ها می‌گویند جمهوری‌خواهان باید با یک لایحه محدودیت بدهی «پاک» موافقت کنند، آن‌گونه که بارها در دوره دونالد ترامپ به تصویب رسانده‌اند، و با اشاره به تأثیرات اقتصادی فاجعه‌بار بالقوه در صورت عدم پرداخت بدهی آمریکا، موافقت کنند.

جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده، اشاره کرده است که بدون توافق، نکول ممکن است از اول ژوئن رخ دهد.

عدم پرداخت بدهی ها می تواند تأثیرات فاجعه باری بر اقتصاد ایالات متحده و جهان داشته باشد.

صبح روز چهارشنبه، کارین ژان پیر به ام اس ان بی سی گفت: «رئیس جمهور مشتاقانه منتظر است تا با رهبران کنگره تلفنی گفت و گو کند و پس از بازگشت از خارج، دوباره با آنها دیدار کند.»

چندین رسانه خبری گزارش دادند که بایدن با یک خواسته کلیدی مک کارتی موافقت کرده است: مذاکرات توسط گروه کوچکی از دستیاران انجام شود – فعلاً رهبران دموکرات در مجلس نمایندگان و سنا حذف شوند.

روز چهارشنبه، مک کارتی به CNBC گفت: «چالش اینجاست که رئیس جمهور 104 روز صبر کرد تا به این نتیجه رسید. جدول زمانی بسیار کوتاه است.»

پولیتیکو گفت بایدن اکنون توسط استیو ریچتی، مشاور کاخ سفید، شالاندا یانگ مدیر بودجه و لوئیزا ترل، مدیر امور قانونگذاری، نمایندگی می شود.

گرت گریوز، جمهوری خواه لوئیزیانا و متحد مک کارتی، رهبری تیم جمهوری خواه را بر عهده داشت.

مک کارتی که تنها با 5 کرسی مجلس را در اختیار دارد، به طور گسترده در دست راست افراطی اعضای حزب جمهوریخواه است.

اما به گفته پولیتیکو، گریوز “یک پرتاب کننده بمب یا بزرگ‌نمایی نیست، و دموکرات‌ها به ما گفتند که او را به عنوان یک دست ثابت در دیگر مذاکرات سیاسی دو حزبی دیده‌اند.”

پولیتیکو گزارش داد که مذاکره‌کنندگان جدید «شب گذشته در کاپیتول هیل جمع شده‌اند تا مذاکرات را آغاز کنند، که نشان‌دهنده بحران زمانی است که ساعت به سمت پیش‌فرض احتمالی ۱ ژوئن می‌رود».

Punchbowl News گفت که مذاکرات “اولیه” بوده و “مذاکرات تمام عیار قرار است از روز چهارشنبه آغاز شود”.

در این بیانیه آمده است که مذاکره کنندگان «وظیفه بسیار دشواری در پیش رو داشتند. آنها باید توافقی پیدا کنند که بتواند در 15 روز آینده در کنگره تصویب شود. برای انجام این کار، آنها باید در چند روز آینده چارچوبی را ارائه کنند.

این یک حرکت عظیم است که مستلزم مذاکره ماهرانه، همکاری از همه طرف ها و انعطاف پذیری باورنکردنی از طرف رهبری سیاسی ملی ما است. اساساً تمام کارهایی که کنگره در سال جاری انجام نداده و به طور سنتی در آن خیلی خوب نیست.

جمهوری خواهان مجلس نمایندگان خواهان 4.8 تریلیون دلار کاهش هزینه ها هستند که عمدتاً برای اولویت های دموکرات ها از جمله هزینه های رفاهی و محیط زیستی است.

پیشروان مترقی با نشان دادن رذالت سیاسی که بایدن در آن قرار دارد به او هشدار داده اند که تسلیم نشود.

پرامیلا جایپال، رئیس انجمن پیشرو کنگره، به Axios گفت: «این واقعاً مهم است که ما زمین نگذاریم. ما به صراحت اعلام کرده‌ایم که اگر آنها به این ارزش‌های اصلی دموکراتیک پایبند باشند، واکنش شدیدی به دنبال خواهد داشت.»

حکیم جفریس، رهبر اقلیت دموکرات مجلس نمایندگان نیز روز چهارشنبه با CNBC صحبت کرد.

او گفت: «ما نمی‌توانیم همچنان در این وضعیت قرار بگیریم که در آن معاشقه با پیش‌فرض وجود دارد».

«این بی‌اطمینانی ایجاد می‌کند که برای مردم آمریکا بد است. برای اقتصاد بد است. این برای تجارت بد است. و بنابراین دیدگاه ما پیوسته این بوده است که هرگونه حل و فصل این موضوع باید حداقل دو سال باشد. و این موضعی بود که یک بار دیگر در جلسه دیروز مشخص شد.»

پانچ بول گفت: “اگر دموکرات ها بخواهند سقف بدهی را تا سال 2025 افزایش دهند، مک کارتی در ازای آن مطالبات زیادی خواهد داشت.”

جفریس اصرار داشت: «نظر ما این است که اگر بخواهیم یک گفتگوی متفکرانه در مورد کاهش کسری بودجه داشته باشیم، آن گفتگو نمی‌تواند به سادگی یک طرفه باشد، بر اساس دیدگاه ایدئولوژیک دست راستی تعدادی از جمهوری‌خواهان افراطی ماگا.

“اینگونه نیست که شما خط مشی عمومی ایجاد می کنید.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …