باندهای ماشین های پول نقد اسپانیایی با دستگیری 14 نفر متلاشی شدند | اسپانیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پلیس اسپانیا پس از متلاشی کردن دو باند که اعضای آن از مواد منفجره دست ساز برای منفجر کردن ماشین های پول نقد استفاده می کردند و لباس افسران پلیس برای انجام سرقت های خشن و با برنامه ریزی دقیق در سراسر کشور لباس می پوشیدند، 14 نفر را دستگیر و اسلحه، ردیاب های ماهواره ای و چندین لباس پلیس را توقیف کرد.

تحقیقات سراسری در پاییز سال گذشته پس از آن آغاز شد که همان باند از مواد منفجره برای سرقت از سه بانک در مالاگا و والنسیا استفاده کرد. بازرسان اعضای باند را تا مادرید و مالاگا ردیابی کردند و متوجه شدند که این گروه سازنده بمب خود را دارد که مواد منفجره را با پر کردن کپسول های فلزی با باروت حاصل از آتش بازی ساخته است.

گاردیا سیویل در بیانیه ای گفت: «سپس افسران گروه جنایتکار دیگری را کشف کردند – مستقر در مادرید – که اعضای آن با استفاده از مواد منفجره از ماشین های پول نقد نیز سرقت کردند. مظنونان که از شیوه‌ای مشابه و همان ارائه‌دهنده مواد منفجره دست‌ساز استفاده می‌کردند، هفت حمله به ماشین‌های پول نقد در بارسلونا، مادرید، آلکالا د هنارس و مادرید در سال 2022 انجام دادند که با تقریباً 550,000 یورو (479,000 پوند) جبران شد.

پلیس متوجه شد که جریانی از اعضا بین این دو باند وجود دارد – که هر دو در حملات خود پر زحمت بودند. آنها ضمن خاموش کردن تلفن همراه خود در حین سرقت و دور انداختن لباس‌های خود، خودروهای مسروقه مورد استفاده را نیز به آتش کشیدند تا هرگونه شواهدی را از بین ببرند.

اما فعالیت آنها محدود به بانک ها نبود. در ماه مارس امسال، اعضای این باند لباس افسران پلیس را پوشیدند – با تپانچه، نشان و جلیقه ضد گلوله – برای سرقت از یک زن در استان مالاگا. پس از بستن او و ضرب و شتم او، مدارک هویتی، کلید خانه، ماشین و 1270 یورو پول نقد او را به سرقت بردند. ماه بعد، آنها 30000 یورو پول نقد از مردی پس از بوکس زدن در ماشینش، شکستن شیشه های آن و کشیدن قربانی به بیرون دزدیدند.

سایر سرقت ها نیز از یک الگوی سه مرحله ای مشابه پیروی کردند. پس از شناسایی افراد مرتبط با تجارت مواد مخدر یا در اختیار داشتن مبالغ هنگفتی که به راحتی قابل توضیح نبود، این باند با استفاده از دوربین‌های نظارتی و ردیاب‌های جی‌پی‌اس، حرکات قربانیان مورد نظر خود را بررسی می‌کرد.

مرحله سوم خود سرقت بود، که در آن مظنونان “با استفاده از تکنیک‌ها، منابع و تجهیزات اجرای قانون وانمود می‌کردند که افسر پلیس هستند و در طی آن از بازداشت غیرقانونی قربانیان خود و استفاده از خشونت شدید دریغ نمی‌کردند”.

14 نفر در پایان آوریل دستگیر شدند و 23 ملک مختلف در جنوب و مرکز اسپانیا مورد بازرسی قرار گرفتند. از جمله اقلام کشف شده عبارتند از: مقدار زیادی اسکناس آغشته به رنگ امنیتی. تعداد زیادی سلاح گرم و مهمات؛ ردیاب های ماهواره ای; زنگ هشدار; لباس و تجهیزات مدنی Policía Nacional و Guardia. هفت وسیله نقلیه؛ پلاک های دروغین؛ و 112 بوته ماری جوانا.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

پلیس مشخص کرد که افراد دستگیر شده دارای سوابق کیفری گسترده بوده و از تکنیک‌ها و تجهیزات پلیس آگاهی کامل داشتند و از 22 ژوئن تا آوریل 2023 15 سرقت را در سراسر کشور انجام داده‌اند.

این افراد به عضویت در سازمان مجرمانه، سرقت، سرقت مسلحانه، سرقت خودرو، بازداشت غیرقانونی، مجروح شدن، جعل هویت از مقامات دولتی، حمل سلاح غیرقانونی و داشتن اسناد جعلی متهم شده اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …