دانشگاهیان “تهدید” علیه اتحادیه آکسفورد در ردیف کاتلین استاک را محکوم کردند | آکسفورد

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

گروهی از دانشگاهیان آکسفورد ادعا می کنند که از “اجبار و تهدیدهای مالی” برای مجبور کردن باشگاه مناظره اتحادیه آکسفورد برای لغو حضور کاتلین استاک استفاده می شود.

استاک، مدرس سابق دانشگاه که استدلال می‌کند که تراجنسیتی‌ها نمی‌توانند انتظار همه حقوقی که جنسیت بیولوژیکی دارند، داشته باشند، قرار است اواخر این ماه در اتحادیه آکسفورد سخنرانی کند. ظاهر او با مخالفت چندین گروه LGBTQ+ و سازمان های دانشجویی در شهر مواجه شده است.

در نامه‌ای که در روزنامه دیلی تلگراف منتشر شد، این گروه از دانشگاهیان اعلام کردند که تصمیم اتحادیه دانشجویان دانشگاه آکسفورد (OUSU) برای جلوگیری از غرفه‌داری اتحادیه آکسفورد در نمایشگاه تازه‌فروشی‌های دانشگاه را «با تمام وجود» محکوم می‌کنند. تلاشی برای قطع کردن اتحادیه آکسفورد از استخدام اعضای جدید در نتیجه دعوت به سهام.

این منطقه خطرناک است. دانشگاه‌ها، در میان چیزهای دیگر، برای ترویج تحقیق آزاد و تعقیب بی‌علاقه حقیقت با استفاده از استدلال مستدل وجود دارند. توسل به اجبار و تهدیدهای مالی زمانی که نمی‌توان نتیجه مطلوب خود را در بحث تضمین کرد، نشان دهنده شکست عمیق در تحقق این آرمان‌ها است.»

45 امضاکننده شامل نویسنده ریچارد داوکینز هستند. تیموتی ویلیامسون، استاد منطق دانشگاه Wykeham; نایجل بیگار، استاد الهیات؛ و پروفسور کارل هنگان، مدیر مرکز پزشکی مبتنی بر شواهد.

OUSU گفت که تصمیم آن با ظاهر سهام ارتباطی ندارد و این پیشنهاد که توسط شورای دانش آموزی آن تصویب شده است مربوط به نگرانی های “مدت طولانی” در مورد رفاه دانش آموزان است.

این حرکت با صحبت های مورد نظر دکتر استاک ارتباطی نداشت. در این بیانیه اشاره ای به دکتر استاک یا سخنران دیگری در اتحادیه آکسفورد نشده است، بلکه به نگرانی های دیرینه مربوط به قلدری، آزار جنسی، تبعیض و نقض حریم خصوصی داده ها که دانش آموزان را تحت تاثیر قرار می دهد، اشاره کرده است.

این پیشنهاد به طور دموکراتیک در جلسه ای از دانشجویان به تصویب رسید، پس از بحثی که در آن به دکتر استاک نیز اشاره نشد. ما متعهد به آزادی بیان و آزادی بیان هستیم و از حق مردم برای بحث در مورد ایده های بحث برانگیز و غیرمحبوب به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از زندگی دانشگاهی و تجربه دانشجویی دفاع خواهیم کرد.

اتحادیه آکسفورد یک باشگاه خصوصی و مستقل از دانشگاه است و خود را به عنوان “معتبرترین سخنران و جامعه مناظره کننده جهان” با سابقه 200 ساله بحث در مورد موضوعات بحث برانگیز و دعوت از سخنرانان برجسته معرفی می کند. این متکی به کمک های مالی و حمایت شرکت ها و همچنین هزینه های عضویتی است که دانشجویان فعلی تقریباً 300 پوند پرداخت می کنند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

از دهه 1980، این اتحادیه یک مرکز رشد برای سیاستمداران محافظه کار بوده است، با بوریس جانسون، جیکوب ریس ماگ و مایکل گوو از جمله افرادی که در دوران دانشجویی خود در آکسفورد به هیئت حاکمه اتحادیه انتخاب شدند.

متیو دیک، رئیس فعلی اتحادیه آکسفورد، گفت که مطمئن نیست پیامدهای مالی تصمیم OUSU چه خواهد بود. دیک به آکسفورد میل گفت: “ما نزدیک به 150 سال قبل از ایجاد اتحادیه دانشجویی دانشگاه وجود داشتیم، و من معتقدم که پس از آنها نیز اینجا خواهیم بود.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …