Ann Widdecombe: ساندویچ پنیری نخورید اگر توانایی مالی ندارید | آن ویدکامب

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آن ویدکامب گفته است، اگر خانواده ها قادر به تهیه مواد اولیه نیستند، باید بدون ساندویچ پنیر بروند.

نماینده سابق حزب برگزیت در پارلمان اروپا گفت، علیرغم اینکه به خانواده‌ها گفته می‌شود «نمی‌توانند از پس هزینه‌های تغذیه فرزندانشان برآیند» و با عمیق‌تر شدن بحران هزینه‌های زندگی، باید فداکاری‌های زیادی انجام دهند، برای قیمت‌های پایین مواد غذایی «حق داده نشده» وجود ندارد.

Widdecombe، که امسال به حزب اصلاحات بریتانیا پیوست، در برنامه زنده سیاست بی‌بی‌سی بود که از او پرسیدند به مصرف‌کنندگانی که توانایی پرداخت هزینه‌های اولیه مانند مواد تشکیل دهنده یک ساندویچ پنیر را ندارند، چه می‌گوید.

ویدکامب پاسخ داد: “خب پس شما ساندویچ پنیر را درست نمی کنید.” «هیچ کدام جدید نیست. ما قبلا این را پشت سر گذاشته ایم. مشکل این است که ما اکنون چندین دهه بدون تورم بوده‌ایم، آن را به عنوان نوعی حق داده شده در نظر می‌گیریم.»

از آنجایی که تحقیقات نشان می‌دهد قیمت برخی از اقلام گوشت و سبزیجات در سوپرمارکت‌ها در سال گذشته تقریباً دو برابر شده است، از دولت خواسته شده است تا در بحران عمیق‌تر مداخله کند.

بر اساس گزارش گروه مصرف کننده What?، تورم سالانه اقلام بودجه سوپر مارکت های شخصی در آوریل به 25 درصد افزایش یافت.

قبل از اظهار نظر ویدکامب در Politics Live، او از تحقیقات بی‌بی‌سی شنیده بود که نشان می‌داد هزینه یک ساندویچ پنیر خانگی با یک سوم افزایش به 40 درصد در هر وعده رسیده است.

او ادعا کرد که کشاورزان زمانی که او نماینده مجلس میدستون بود، “مداوم” از قیمت گذاری سوپرمارکت از او شکایت کرده اند. ویدکامب گفت: «تنها راهی که می‌توان با این مشکل مقابله کرد این است که تورم کاهش یابد». اگر به افزایش تورمی دستمزدها ادامه دهید، تورم کاهش نخواهد یافت.

سارا اولنی، سخنگوی وزارت خزانه داری لیبرال دموکرات، گفت: «چطور می توانید از تماس خارج شوید؟ آن ویدکامب به صف طولانی سیاستمداران راست‌گرا می‌پیوندد که خانواده‌های سخت‌کوش را برای شکست‌های این دولت مقصر می‌دانند.

«خانواده‌ها برای خرید هفتگی با مشکل مواجه هستند، اما ریشی سوناک از انجام کار خودداری می‌کند. ما اکنون به یک برنامه مناسب برای کاهش قیمت مواد غذایی از جمله مقابله با سودجویی و تقویت حمایت از کشاورزانمان نیاز داریم.»

با شروع شکست‌های ویرانگر محافظه‌کاران در انتخابات محلی، یکی از وزرای سوناک اعتراف کرد که حزب باید واکنش خود را به بحران هزینه‌های زندگی بهبود می‌بخشد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

جانی مرسر، نماینده پارلمان پلیموث مور ویو، پس از اینکه حزب کارگر کنترل شورای محلی را به دست گرفت، گفت: “ما باید بهتر عمل کنیم و باید از امشب یاد بگیریم.”

لوسی فریزر، وزیر فرهنگ، همچنین گفت که تلفات بیش از 1000 عضو شورای محلی توسط محافظه‌کاران نشان‌دهنده نگرانی رای‌دهندگان در مورد هزینه بالای زندگی است.

فریزر به اسکای نیوز گفت: «این واقعا مهم است که به حرف مردم گوش کنیم. “من می دانم که مردم ناامید و عصبانی هستند.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …