شهروندان لهستانی با افزایش هزینه های زندگی برای خرید یا اجاره ملک مبارزه می کنند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک آپارتمان دو نفره برای اجاره در ورشو امروز حدود 3300 zł (یا 735.31 یورو) هزینه دارد. در حال حاضر، حداقل دستمزد 3490 zł ناخالص (777.68 یورو) است.

در لهستان، تعداد فزاینده ای از مردم وجود دارند که توانایی پرداخت اجاره بها یا خرید آپارتمان خود را ندارند. تورم بالا و همچنین جنگ در اوکراین عوامل اصلی هستند.

برای شرایط، امروز یک آپارتمان دو نفره برای اجاره در ورشو حدود 3300 zł (یا 735.31 یورو) هزینه دارد. در حال حاضر، حداقل دستمزد 3490 zł ناخالص (777.68 یورو) است.

بسیاری از آپارتمان‌های موجود در بازار برای اجاره، قیمتی بالاتر از درآمدی دارند که مستأجران می‌توانند ارائه کنند. بنابراین، مشکل واقعی این است که بسیاری از آنها نمی‌توانند هم برای تغذیه خانواده‌های خود و هم برای پرداخت اجاره بهای پرداخت کنند. بنابراین، در زنوبیا زاکزک، از کمیته لهستان برای حمایت از حقوق مستاجران، به یورونیوز توضیح داد که در یک وضعیت عادی، دولت با ارائه برخی از مسکن های اجتماعی وارد عمل می شود.

«مشکل این است که بسیاری از آنها واجد شرایط نیستند [for] مسکن اجتماعی و آنها قادر به خرید مسکن در بازار خصوصی نیستند.”

یکی از افرادی که زاکزک به آنها کمک می کند، ایوانا، کارگر رستوران است که با شریک زندگی و سه فرزندش یک آپارتمان خالی متعلق به شهر را تصاحب کرده است.

«صاحبان سابق [of the apartment] به ما گفت که از آپارتمان نقل مکان کنیم زیرا آنها در حال طلاق بودند و آپارتمان را می فروختند.”

«ما به دنبال یک آپارتمان برای اجاره بودیم اما قیمت ها آنقدر بالا رفت که پول نداشتیم [to pay the rent] … اما این یک دلیل دیگر است: [people] نمی خواهم به زوج هایی که بچه دارند اجاره بدهم.”

مورد ایوانا غیرعادی نیست. زاکزک گفت که هر هفته با پنج تا ده مورد از این قبیل برخورد می کند.

وزارت توسعه اقتصادی لهستان خاطرنشان کرد که قیمت های بالای مسکن منعکس کننده روند کلی افزایش قیمت ها در سراسر جهان است.

در حال تدارک برنامه های کمکی، مانند وام ترجیحی مسکن، با امید به تثبیت روند است.

وزیر والدمار بودا گفت: «اگر در سال 2022 متوسط ​​تورم 14 درصدی داشته باشیم، برای عوامل مشابهی که بر کل سبد تورمی تأثیر می‌گذارند، دشوار است که بر قیمت املاک نیز تأثیر نگذارند».

افزایش قیمت ها فقط مسکن در لهستان را تحت تاثیر قرار نمی دهد. غذا، انرژی و خدمات اساسی همگی شاهد افزایش قیمت‌ها بدون افزایش حقوق بوده‌اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …