فلوریدا: ضربه ای به دیسانتیس با پیروزی دموکرات ها در رقابت شهرداری جکسونویل | فلوریدا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در یک ناآرامی بزرگ انتخاباتی در روز سه‌شنبه، رای‌دهندگان در جکسون‌ویل اولین شهردار زن خود را انتخاب کردند و یک جمهوری‌خواه مورد حمایت رهبران تجاری و مورد تایید ران دیسانتیس، فرماندار ایالت و نامزد احتمالی ریاست‌جمهوری را شکست دادند.

جکسونویل پرجمعیت ترین شهر فلوریدا است که حدود 950000 نفر ساکن است. دونا دیگان، دموکرات، با غلبه بر دانیل دیویس، 52 درصد آرا را به دست آورد. حدود 217000 نفر رای دادند که مشارکت 33 درصدی بود.

دستور کار جناح راست دسانتیس اغلب به سرفصل های ملی تبدیل شده است.

اما در جکسون ویل، دیگان گفت: «عشق امشب پیروز شد و ما تاریخ را ساختیم.

ما یک روز جدید در جکسونویل داریم زیرا مردم وحدت را به تفرقه ترجیح دادند – ایجاد ائتلاف گسترده ای از مردم در سراسر طیف سیاسی که خواهان یک شهر متحد هستند.

دیویس شکست را پذیرفت.

دیگان به حامیانش گفت: “من به تازگی یک تماس تلفنی بسیار خوب از دنیل دیویس دریافت کردم که به من گفت که برای من ریشه یابی می کند و او برای من تلاش می کند تا شهری را ایجاد کنم که برای همه ما کار کند.

او آماده است تا با هم کار کند و من حاضرم با او و هر کس دیگری که این شهر را دوست دارد کار کنم تا این شهر را به هر چیزی که می‌تواند تبدیل کند.»

دیگان گفت که قصد دارد بر ارتقای زیرساخت ها، ایجاد اقتصاد برای همه و بهبود دسترسی به مراقبت های بهداشتی تمرکز کند.

او جایگزین یک جمهوری خواه به نام لنی کری خواهد شد که برای اولین بار در سال 2015 انتخاب شد و به دلیل محدودیت دوره نتوانست دوباره نامزد شود.

دیگان گفت: «همه گفتند که این کار را نمی‌توان در جکسون‌ویل، فلوریدا انجام داد. ما این کار را کردیم چون مردم را به داخل آوردیم.

من نمی‌توانم به شما بگویم که چند نفر از طیف سیاسی به من مراجعه کردند و گفتند، ما می‌خواهیم بدانید، من قبلاً هرگز به یک دموکرات رأی نداده‌ام. من به شما رای خواهم داد.»

کریس هند، یک عامل دموکرات جکسونویل، به NBC News گفت: «رای دهندگان انتظارات را مخدوش کرده اند.

پیروزی دونا دیگان تاریخی است، نه فقط به خاطر شخصیت او، بلکه به خاطر نحوه پیروزی او: با اجرای یک کمپین مثبت و ایجاد ائتلافی از دموکرات ها، رای دهندگان بدون وابستگی حزبی و حتی برخی جمهوری خواهان.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …