ایلان ماسک: آنچه را که می خواهم توییت می کنم حتی اگر پولم را از دست بدهد | الون ماسک

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ایلان ماسک گفته است که به ارسال توییت‌های جنجالی ادامه خواهد داد، حتی اگر پولش را از دست بدهد، زیرا از خود در برابر اتهامات یهودستیزی به خاطر توییت‌هایی درباره جورج سوروس دفاع کرده است.

مالک توییتر و مدیر اجرایی تسلا در حالی که از توییتی که روز سه‌شنبه منتشر شده بود، دفاع کرد که می‌گفت این سرمایه‌دار میلیاردر «من را به یاد مگنتو» – شرور یهودی در سریال مردان ایکس – می‌اندازد، گفت: «اجازه دارد آنچه را که می‌خواهم بگوید».

او روز سه‌شنبه در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی آمریکایی CNBC گفت: «من آنچه را که می‌خواهم بگویم، می‌گویم و اگر پیامد آن از دست دادن پول باشد، همینطور باشد.»

سوروس مرا به یاد مگنیتو می اندازد

— ایلان ماسک (@elonmusk) 16 مه 2023

سوروس در دهه 1930 در یک خانواده یهودی در مجارستان به دنیا آمد و از اشغال کشور زادگاهش توسط نازی ها جان سالم به در برد، در حالی که داستان مگنیتو، از یک خانواده یهودی آلمانی، او را به عنوان یک بازمانده اردوگاه کار اجباری نشان می دهد.

سوروس هدف ثابتی برای نظریه پردازان توطئه راستگرا در حملاتی است که اغلب به عنوان یهودستیزی با حجاب نازک نشان داده می شود.

ماسک همچنین در پاسخ به توئیت خود به حمله خود به سوروس ادامه داد. برایان کراسنشتاین، روزنامه نگار آمریکایی، پاسخ داد که سوروس “به خاطر نیت خوبش بی وقفه مورد حمله قرار می گیرد” که ماسک پاسخ داد: “شما فرض می کنید که آنها نیت خوبی دارند.” آنها نیستند. او می خواهد تار و پود تمدن را فرسایش دهد. سوروس از انسانیت متنفر است.

جاناتان گرینبلات، مدیر اجرایی اتحادیه ضد افترا، گفت که ماسک به “شماهای یهودی ستیزانه” تغذیه می کند و “افراطیانی را که قبلاً توطئه های ضد یهودی را طراحی می کنند، جسور می کند”. ماسک نزدیک به 140 میلیون دنبال کننده در توییتر دارد و به طور مرتب در پست های خود بحث و جدل می کند.

سوروس اغلب توسط جناح راست افراطی با استفاده از ترفندهای یهودستیزانه به عنوان منبع مشکلات جهان حمایت می شود. دیدن @الون ماسکصرف نظر از قصد او، تغذیه این بخش – مقایسه او با یک ابرشرور یهودی، با ادعای اینکه سوروس «از انسانیت متنفر است» – نه تنها ناراحت کننده است، بلکه… pic.twitter.com/ECAuYahSga

– جاناتان گرینبلات (@JGreenblattADL) 16 مه 2023

دیوید فابر، مصاحبه‌کننده CNBC، به ماسک گفت که او اکنون به یهودستیزی متهم شده است، که ماسک پاسخ داد: «نه، من قطعاً شبیه یک یهودی نیستم، اگر چیزی باشد، مانند یک طرفدار یهود هستم.»

ماسک در پاسخ به سوالی درباره توئیت “انسانیت” گفت: “بله، فکر می کنم این درست است، این نظر من است.” ماسک همچنین هفته گذشته با توئیت های نظریه پرداز توطئه در مورد تیراندازی جمعی در تگزاس در این ماه از تعامل خود دفاع کرد.

ماسک چند روز پس از انتصاب لیندا یاکارینو، مدیر تبلیغاتی ایالات متحده، به عنوان مدیر اجرایی توییتر، این سخنان را بیان کرد.

او به CNBC گفت که Yaccarino برای پلتفرم وابسته به تبلیغات “عالی” خواهد بود، اگرچه او به ایفای نقش در این تجارت ادامه خواهد داد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

توییتر برای حدود 90 درصد از درآمد خود به تبلیغات متکی است، اما پس از تصاحب ماسک، در بحبوحه نگرانی‌ها در مورد سخنان نفرت‌انگیز، استانداردهای اعتدال و راه‌اندازی ناموفق سرویس اشتراک پلتفرم در سال گذشته، با کاهش هزینه‌های تبلیغاتی مواجه شده است.

ماسک گفت: «این یک تجارت بسیار وابسته به تبلیغات است. «لیندا بدیهی است که در آن باورنکردنی است. او به طور کلی یک مدیر اجرایی عالی است… مهارت‌ها و علایق من در فناوری است.»

ماسک گفت که برنامه این بود که Yaccarino شرکت را اداره کند، در حالی که او بر ساخت محصولات جدید تمرکز داشت.

“من به ایفای نقش و پیشرفت نرم افزار ادامه خواهم داد. و، می دانید، اساساً ویژگی ها و چیزهای محصول را دریافت می کنید.

ماسک اضافه کرد که توییتر، که از لحاظ تاریخی یک شرکت زیان ده است، نزدیک به شکست است و یاکارینو ممکن است برخی از حدود 6000 کارمندی را که پس از تصاحب اخراج شده بودند، دوباره استخدام کند.

“من فکر می کنم ما کاملاً نیاز داریم که افراد را استخدام کنیم. و اگر آنها خیلی از ما عصبانی نیستند، احتمالاً برخی از افرادی را که ما رها کرده‌ایم دوباره استخدام کنید.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …