NEC کارگر پس از گزارش اهانت آمیز تصمیم می گیرد برای رهبر بعدی شورای شهر بیرمنگام | بیرمنگام

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

حزب ملی کارگر اعلام کرد که رهبر بعدی شورای شهر در بیرمنگام را منصوب خواهد کرد و این تصمیم را از اعضای شورای شهر منصوب خواهد کرد، پس از یک گزارش داخلی توهین آمیز که گفته بود حزب محلی “ناکارآمد” و تحت سلطه “جناح گرایی شخصیت محور” است.

این اقدام در واقع رهبر فعلی، یان وارد، را که پس از رقابتی در ماه مه سال گذشته مجدداً به عنوان رهبر بزرگترین مقام محلی بریتانیا انتخاب شد، و معاونش برکنار خواهد کرد.

حزب ملی کارگر از هیئت بهبود کمپین خود خواست تا در اواخر سال گذشته وضعیت بیرمنگام را بررسی کند و گزارش بعدی که توسط آبان نیوز مشاهده شد، جزئیات زیادی از شکست‌ها را شرح می‌دهد.

این گزارش نشان داد که گزارش هایی از زن ستیزی و نژادپرستی در حزب وجود دارد، زنان و اعضای شورای قومی سیاهپوست و اقلیت “از کار جدا شده اند و قدرت ندارند” و روابط با اتحادیه های کارگری با “خصومت و عدم اعتماد” تعریف شده است.

در این بیانیه آمده است: «واضح است که فرهنگ و فرآیندهای موجود به یک جو ناکارآمد کمک کرده است.

«میراث سال‌ها جناح‌گرایی شخصیت محور، چالش‌های فرهنگی، دو مناقشه صنعتی شدید، رقابت اخیر رهبری تفرقه‌انگیز و تغییرات در حکومت، تأثیر مخربی بر روحیه و روحیه گروه کارگر داشته است.»

یک توصیه کلیدی این است که کمیته ملی اجرایی کارگر (NEC) و سایر اعضای حزب خارج از منطقه مصاحبه کنند و یک رهبر، معاون رهبر و افسران گروه جدید را منصوب کنند، که اکنون باید سالانه انتخاب شوند.

در این گزارش آمده است: «تا زمانی که NEC راضی نشود که گروه کارگری بیرمنگام بتواند به طور مؤثر مجمع عمومی خود را اداره کند، این ترتیب باقی خواهد ماند.

این اعلامیه با خشم برخی از اعضای شورای محلی مواجه شد و به بیرمنگام لایو گفتند که این “رفتار شرم آور قدرت های بالاتر” در حزب و تلاش برای “سوزاندن خانه ای است که حتی در آتش نبود”.

جولیان پریچارد، یکی از اعضای شورای حزب سبز در شهر، گفت: «شورای کارگری ما اشکالات زیادی دارد. بسیاری از اینها ناشی از تمایل حزب کارگر (محلی و ملی) به تمرکز قدرت است.

“بنابراین [I am] مطمئن نیستم تغییر رهبر حزب کارگر بیرمنگام که توسط کایر استارمر از لندن تحمیل شده است، راه حل مناسبی برای شورا یا شهر باشد. رهبران شهر ما باید توسط مردم بیرمنگام انتخاب شوند.

ایان وارد
ایان وارد پس از رقابتی در ماه مه سال گذشته دوباره به عنوان رهبر شورای شهر بیرمنگام انتخاب شد. عکس: مایکل استیل/گتی ایماژ برای IAAF

وارد در پاسخ به این گزارش، اصرار داشت که هنوز به حزب محلی اعتماد دارد و گفت که با بازگشت به انتخابات سالانه رهبری، «گروه به جای مواجهه با چالش‌های شهر در خطر چرخش به داخل است».

او گفت: «به‌عنوان رهبر شورای شهر بیرمنگام، شهرمان را از طریق چالش‌های ریاضت اقتصادی و همه‌گیری، محافظت از خدمات خط مقدم، و ارائه بهترین بازی‌های مشترک المنافع که تاکنون دیده‌ایم، رهبری کرده‌ام.

من حزب کارگر را به دو پیروزی قاطع در انتخابات هدایت کردم. من اعتماد گروه کارگری بیرمنگام را که اخیراً در انتخابات رهبری پیروز شده اند حفظ می کنم و امیدوارم همچنان به رهبری گروه خود ادامه دهم تا با چالش های عمده ای که شهرمان با آن مواجه است مقابله کنیم.

ما باید بر پیروزی در انتخابات شهرداری، شورا و انتخابات عمومی تمرکز کنیم و بی ثباتی سیاسی ناشی از انتخابات سالانه همه اینها را در معرض خطر قرار می دهد.

این گزارش همچنین می‌گوید که تعداد زیادی از شکایات در مورد خدماتی مانند تعمیر مسکن و جمع‌آوری زباله حاکی از آن است که شورا «مسائل دیرینه و مداوم در درست کردن اصول اولیه» داشته است.

در پایان نامه آمده است: «ارائه خدمات تنها بزرگترین تهدید برای شهرت حزب در بیرمنگام است.

در گزارش حزب کارگر آمده است که بیرمنگام برای حزب «از لحاظ استراتژیک مهم» بوده و قبل از انتخابات شهردار وست میدلندز در سال آینده و انتخابات سراسری شهر در سال 2026 یک منطقه کلیدی نگرانی است.

در این گزارش آمده است که حزب کارگر 65 کرسی از 101 کرسی شورا را در آخرین انتخابات محلی در ماه مه 2022 به دست آورد، اما با کاهش قابل توجهی از سهم آرا که باعث “ترس گسترده” این حزب از دست دادن کرسی های خود در سال 2026 شده است.

یکی از محرک‌های اصلی این گزارش، نظرسنجی از اعضای شورای قومی اقلیت‌ها در سال گذشته بود که توسط آبان نیوز فاش شد، که در آن آنها یک «فرهنگ سمی» را گزارش کردند که برای نگه داشتن آنها «در جای خود، که در پایین‌ترین نقطه است» طراحی شده بود.

سخنگوی حزب کارگر گفت: “کارگر به توصیه ها به طور کامل نگاه خواهد کرد و در جایی که نیاز به تغییر از جانب حزب کارگر باشد، ما آن تغییر را اجرا خواهیم کرد.”

یک منبع کارگری اضافه کرد: «از خواندن واضح است [the report] آن تغییر به شدت مورد نیاز است. این بزرگترین مرجع در کشور است، مسائل زیادی در هسته آن وجود دارد. این حیاتی است که به درستی اجرا شود و برای مردم بیرمنگام ارائه شود.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …