قطر برای پیوستن به مناقصه گران جام جهانی بعدی لیگ راگبی در سال 2025 اقدام می کند | لیگ راگبی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

قطر یکی از چهار کشوری است که پس از خروج فرانسه به عنوان میزبان، برای برگزاری جام جهانی بعدی لیگ راگبی ابراز علاقه کرده است.

کمیته برگزاری روز دوشنبه پذیرفت که پس از ناکامی در رعایت معیارهای مالی تعیین شده توسط دولت فرانسه، نمی توانند مسابقات را در سال 2025 برگزار کنند و این رویداد را در معرض خطر کسری قرار می دهد.

هیئت بین‌المللی لیگ راگبی روز چهارشنبه یک جلسه اضطراری برای تعیین استراتژی برای یافتن میزبان جایگزین برگزار کرد که انتظار می‌رود در ماه جولای تصمیم بگیرد. با این حال، تروی گرانت، رئیس این نهاد، فاش کرد که چهار کشور قبلاً برای تصاحب فرانسه از جمله قطر، که سال گذشته جام جهانی فوتبال مردان را برگزار کرد، ابراز علاقه کرده اند.

راهنمای سریع

چگونه می توانم برای هشدارهای اخبار ورزشی ثبت نام کنم؟

نمایش دهید

  • برنامه Guardian را از فروشگاه برنامه iOS در iPhone یا فروشگاه Google Play در Android با جستجوی “The Guardian” دانلود کنید.
  • اگر قبلاً برنامه Guardian را دارید، مطمئن شوید که از جدیدترین نسخه استفاده می کنید.
  • در برنامه Guardian، روی دکمه Menu در پایین سمت راست ضربه بزنید، سپس به تنظیمات (نماد چرخ دنده) و سپس Notifications بروید.
  • اعلان‌های ورزشی را روشن کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

نیوزلند، آفریقای جنوبی و فیجی نیز پیش قدم شده‌اند، اما گرانت تاکید کرد که هیچ گزینه‌ای از روی میز وجود ندارد، از جمله احتمال به تعویق انداختن تا 2026 یا حتی لغو کامل و برنامه‌ریزی برای مسابقات 2029.

گرانت گفت: «ما هر یک از ابراز علاقه‌مندی‌ها را به کمیته خود هدایت خواهیم کرد و همه آن‌ها و هر گزینه‌ای ارائه خواهند شد، و بررسی‌های لازم انجام خواهد شد». اما واقعیت این است که اندازه مسابقات بر کاری که ما انجام می دهیم تأثیر خواهد داشت.

پتانسیل خروج از این چرخه و ایجاد یک چرخه جدید وجود دارد… همه چیز روی میز است. همه چیز در این مرحله امکان پذیر است. همه گزینه ها روی میز هستند زیرا ما می دانیم که زمان در حال اتمام است و باید به سرعت حرکت کنیم.

قطر در سال های اخیر علاقه خود را به رویدادها و سازمان های ورزشی بزرگ افزایش داده است. میزبانی این کشور عرب در جام جهانی فوتبال در سال گذشته توجه جهانی را به خود جلب کرد، در حالی که میلیاردر قطری، شیخ جاسم بن حمد آل ثانی، این هفته پیشنهاد بهبود یافته ای برای خرید منچستریونایتد ارائه کرده است. در جای دیگر فوتبال، پاری سن ژرمن، از طریق سازمان سهامداری قطر ورزش سرمایه گذاری، یکی از زیرمجموعه های صندوق سرمایه گذاری دولتی دولتی قطر است. این کشور خلیج فارس همچنین میزبان جام ملت های زیر 19 سال آسیا در سال آینده و همچنین بازی های آسیایی 2030 خواهد بود.

اما تلاش قطر برای آوردن لیگ راگبی به خاورمیانه بدون شک جالب ترین حرکت آن خواهد بود. گرانت در مورد بحث بیش از حد در مورد ابراز علاقه اولیه قطر مردد بود، اگرچه او اذعان داشت که دمای بالای اطراف اکتبر و نوامبر، زمانی که مسابقات احتمالاً برگزار می شود، می تواند عاملی در هر فرآیند تصمیم گیری باشد.

او گفت: «من به دمای آنجا نگاه نکرده‌ام. “اما فوتبال ما کمی زودتر از فوتبال خواهد بود، بنابراین تصور می‌کنم شرایط فصلی سخت خواهد بود. آنها از آن دسته عواملی هستند که باید در نظر بگیریم. ما هیچ اهتمام لازم را نداریم تا به هر گونه ابراز علاقه ای نسبت به اعتبار مورد نظر خود بدهیم. ما هیچ ارزیابی در مورد قابلیت آنها انجام نداده ایم.»

جام جهانی لیگ راگبی سال گذشته در انگلیس شاهد برگزاری مسابقات مردان، زنان و ویلچرها در کنار یکدیگر بود که با استقبال زیادی روبرو شد. برنامه این بود که فرانسه همین کار را انجام دهد، اما یک تورنمنت جوانان نیز در آن گنجانده شده بود. گرانت اعتراف کرد که اگر جام جهانی همچنان در سال 2025 برگزار شود، با توجه به بازه‌های زمانی محدودی که برای بسته‌بندی مؤثر و بازسازی یک رویداد در کشوری دیگر در مدت کمی بیش از دو سال وجود دارد، تکرار آن قالب چند تورنمنت دشوار خواهد بود.

جیمز تدسکو استرالیایی در حالی که قهرمانی در جام جهانی مردان در نوامبر سال گذشته در منچستر را جشن می گیرد، این جام را بالا نگه داشته است.
جیمز تدسکو استرالیایی در حالی که قهرمانی در جام جهانی مردان در نوامبر سال گذشته در منچستر را جشن می گیرد، این جام را بالا نگه داشته است. عکس: اد سایکس/اکشن تصاویر/رویترز

او گفت: «بی‌نظیر بودن سه جام جهانی که همزمان برگزار می‌شد، چیزی بود که سرمایه‌گذاری رکوردی را به همراه داشت. ما تنها ورزشی هستیم که فرمت جام جهانی را به این شکل انجام دادیم و ما را از سایر ورزش‌ها دور کرد. این یک نقطه فروش بزرگ است، بنابراین کنار گذاشتن این استراتژی ناامید کننده خواهد بود: اما ما باید در هر تصمیمی که در آینده می گیریم عملی باشیم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …