UBS 35 میلیارد دلار در تصاحب کردیت سوئیس به دست خواهد آورد – اما 17 میلیارد دلار در معامله عجولانه ضرر می کند | UBS

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

UBS پس از تصاحب اضطراری Credit Suisse در صف سودی تقریباً 35 میلیارد دلاری (28 میلیارد پوندی) است – اما گفته است که از هزینه های مربوط به معامله نجات عجولانه 17 میلیارد دلار ضرر خواهد داشت.

وام دهنده سوئیسی گفته است که بر اساس ارزیابی اولیه داده ها تا پایان سال گذشته، پس از تصاحب Credit Suisse، 34.8 میلیارد دلار سود خواهد داشت. سود حسابداری یکی از بزرگترین سودهای گزارش شده توسط یک بانک در یک سه ماهه خواهد بود.

با این حال، UBS همچنین تخمین می‌زند که پس از تصاحب رقیب کوچک‌تر خود، می‌تواند تقریباً 4 میلیارد دلار در هزینه‌های مربوط به دعاوی، مسائل نظارتی و سایر بدهی‌ها افزایش دهد.

UBS همچنین انتظار دارد که 13 میلیارد دلار از تعدیل دارایی ها و بدهی های گروه آسیب ببیند، به این معنی که تصاحب آن 17 میلیارد دلار هزینه خواهد داشت، و پرونده رگولاتوری می گوید که Credit Suisse تا زمانی که قرارداد 3.4 میلیارد دلاری به پایان برسد، با تعدادی محدودیت در مورد تجارت خود مواجه است.

گروهی از سرمایه گذاران Credit Suisse که اوراق قرضه ای به ارزش بیش از 4.5 میلیارد CHF (4 میلیارد پوند) را از دست دادند، در حال حاضر از رگولاتور مالی سوئیس به دلیل تصمیم آن برای حذف بدهی های بانکی پرخطر به عنوان بخشی از قرارداد خرید با واسطه دولت در ماه مارس شکایت کرده اند.

سوزانا استریتر، رئیس بخش پول و بازار در هارگریوز لانس داون گفت: «میزان شریکی که UBS در معامله خرید کردیت سوئیس شریکی نداشت، مشخص شده است.

بانک سوئیس پس از اینکه با عجله در تصاحب رقیب تحت محاصره خود قرار گرفت، مجبور شد ضرر دردناکی را تحمل کند. تحمل آن هزینه سنگینی است و تا حدودی به دلیل کمبود زمان برای تکمیل بررسی و ارزیابی شبکه مشکلات در Credit Suisse است.

برخلاف یک قرارداد استاندارد، که در آن طرفین ماه‌ها فرصت دارند تا بررسی لازم را انجام دهند، قرارداد Credit Suisse در 48 ساعت با مدیران UBS به خطراتی که برای یکپارچه‌سازی کسب‌وکار متحمل می‌شوند، منعقد شد.

سهام UBS که از زمان معامله برای جلوگیری از ورشکستگی Credit Suisse تحت فشار بوده اند، در معاملات اولیه روز چهارشنبه در زوریخ ثابت ماندند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

ماه گذشته، سرمایه‌گذاران نگران UBS از وام‌دهنده سوئیسی خواستند که از کاهش گسترده مشاغل و افزایش دستمزد مدیران خودداری کند زیرا آنها نگرانی‌هایی را در مورد ایجاد یک بانک بزرگ پس از تصاحب اضطراری ایجاد کردند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …