“ماموریت انجام شد”: رومانی با جنگنده های جت دوران شوروی خداحافظی کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

نیروی هوایی رومانی هواپیمای جنگنده دوران شوروی را بازنشسته کرد تا راه را برای انتقال به F-16 هموار کند.

یک برخاست نهایی نیروی هوایی رومانی پس از بیش از 60 سال خدمت، روز دوشنبه با هواپیماهای جنگنده MiG-21 LanceR خداحافظی کرد. این هواپیما در یک پایگاه هوایی در باکائو در شرق کشور نگهداری خواهد شد.

اولین جت میگ در سال 1962 وارد رومانی شد. از آن زمان تاکنون، حدود 400 فروند برای ارتش رومانی پرواز کرده اند.

سال گذشته، شورای عالی دفاع کشور تصمیم گرفت که هواپیماهای میگ پس از درگیر شدن در چندین فجایع دیگر نباید مورد استفاده قرار گیرند.

کاتالین میکلوش، یکی از فرماندهان پایگاه هوایی بورچا 86، گفت: “برای ما، این هواپیما منحصربه‌فرد خواهد ماند. برای ما، خلبان جنگنده رومانیایی را ساخت. همانطور که مدت‌ها پیش کسی گفته بود: این زیباترین هواپیما به صورت عمودی است.”

میخائیل زامفیرسکو، فرمانده اسکادران جنگنده 861 اعلام کرد: “لطفاً به من به عنوان آخرین فرمانده اسکادران لنسر در بورچا اجازه دهید تا گزارش دهم: “ماموریت انجام شد.”

خلبانان سابق میگ نیز برای خداحافظی آمده بودند.

دانیل مویز، خلبان سابق میگ گفت: علیرغم همه نظراتی که می‌گویند این یک تابوت پرنده است، برخی دیگر گفتند این یک ماهیتابه است، ما کار خود را انجام داده‌ایم و معتقدم این هواپیما است که ما را وارد ناتو کرده است.

سیمونا ماایرین، که اولین خلبان زن بود که با MiG-21 LanceR پرواز کرد، افزود: «این واقعیت که این هواپیما بیش از 60 سال کار می کرد به لطف کسانی بود که آن را دوست داشتند.

اولین جت MIG در سال 1962 وارد رومانی شد. از آن زمان، حدود 400 فروند برای ارتش رومانی پرواز کرده اند.

در دهه 1990، بیش از 100 هواپیما برای سازگاری با تجهیزات ناتو ارتقا یافتند. LanceR وظیفه رهگیری هواپیماهایی را داشت که حریم هوایی رومانی را نقض می کردند

جت های جنگنده F-16s قرار است جایگزین میگ های دوران شوروی شوند و مکانیزم دفاعی مدرن و توانمندتری را در اختیار ارتش رومانی قرار دهند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …