اد شیران شکایت دوم را بر سر «فکر کردن با صدای بلند و بیایید آن را ادامه دهیم» شکست داد | اد شیران

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اد شیران شکایت دومی را که ادعا می‌کرد برای آهنگش Thinking Out Loud از ماروین گی تقلید کرده بود، دو هفته پس از پیروزی در پرونده حقوقی برجسته دیگری در مورد این دو آهنگ، شکست داد.

یک قاضی منطقه ای در منهتن، لوئیس استانتون، پرونده ای را که توسط شرکت فروش دارایی ساختاریافته (SAS)، شرکتی متعلق به دیوید پولمن، بانکدار سرمایه گذاری، علیه شیران مطرح شده بود، رد کرد. پولمن اساساً مالک بخشی از Let’s Get It On است، یعنی بخشی از حق چاپ این آهنگ که در اصل متعلق به اد تاونسند است، که آهنگ را با Gaye در سال 1973 نوشت.

SAS ادعا کرده بود “ترکیب پیشروی آکورد و ریتم هارمونیک استفاده شده در Thinking Out Loud به طور قابل ملاحظه ای مشابه در Let’s Get It On است و در نتیجه کار را نقض می کند”.

اما حکم علیه SAS نشان داد که پیشرفت آکوردی که شیرن ادعا می‌شود برای Thinking Out Loud کپی کرده است به اندازه کافی منحصر به فرد نیست که مستحق ادعای حق چاپ باشد. این قضاوت می‌گوید: «این به ویژه در اینجا صادق است که پیشرفت آکورد و ریتم هارمونیک (نحوه نواختن آکورد) در Let’s Get It On یک الگو را تشکیل نمی‌دهند، بلکه اساساً در یک عنصر ادغام می‌شوند.

پرونده SAS به طور خاص به نقض حق نسخه‌برداری علیه نت‌های Let’s Get It On اشاره کرد. شیران با یک شکایت معوق دیگر از سوی SAS، مربوط به نسخه ضبط شده تمام شده Let’s Get It On است، که پولمن امیدوار است به محاکمه هیئت منصفه برسد.

پیروزی قبلی شیران، در پرونده‌ای که به محاکمه رسید، توسط وارثان تاون‌سند که در حق نسخه‌برداری Let’s Get It On نیز سهیم هستند، به دست آمد. باز هم، پیشرفت آکورد به اندازه کافی منحصر به فرد نبود که ادعای حق نسخه برداری را تضمین کند، و شیران پیروز شد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

در طول دادگاه، او تهدید کرده بود که اگر پرونده را ببازد، موسیقی را ترک خواهد کرد و گفت: «من واقعاً توهین‌آمیز می‌دانم که تمام زندگی‌ام را وقف یک مجری و ترانه‌سرا کنم و از کسی بخواهم آن را کم کند.» او پس از این برنده شدن گفت: “معلوم است که از نتیجه پرونده بسیار خوشحالم و به نظر می رسد که مجبور نیستم از کار روزانه خود بازنشسته شوم. اما در عین حال من به طرز باورنکردنی ناامید هستم که ادعاهای بی اساس این چنینی اصلاً مجاز به مراجعه به دادگاه هستند.”

شیران در حال حاضر با آلبوم جدید خود – یا Subtract که سریعترین فروش سال را داشته است، در صدر جدول آلبوم بریتانیا قرار دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …