شورای ملبورن با ادعای اینکه آلودگی کامیون ها با نرخ بالای بیماری مرتبط است، وضعیت اضطراری بهداشتی اعلام کرد | ملبورن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شورای ملبورن یک “اورژانس بهداشتی” اعلام کرده است که ادعا می کند ساکنان از میزان بستری شدن در بیمارستان برای شرایط خاص تا حدی به دلیل افزایش قطارهای جاده ای در خیابان های حومه آن رنج می برند.

شورای شهر Maribyrnong، که در Footscray در حومه غربی داخلی شهر قرار دارد، روز چهارشنبه این اعلامیه را اعلام کرد و مدعی شد که نرخ بیماری در شهرداری به دلیل آلودگی “به طور قابل توجهی از میانگین استرالیا بیشتر است”.

این شورا در بیانیه ای اعلام کرد: «شورا معتقد است که این تا حدی به دلیل خروج اگزوز کامیون های سنگین است که حاوی ذرات معلق است و از صبح تا شب به طور مستقیم به خانه های ساکنان دمیده می شود.

اعلام وضعیت اضطراری بهداشتی به دنبال ناامیدی طولانی مدت در مورد تردد کامیون‌های سنگین در خیابان‌های حومه شهر در اطراف فوتسکری، حتی پس از وضع مقررات منع آمد و شد در سال 2015 است.

نرخ آسم نوجوانان در شهر Maribyrnong 50٪ بیشتر از میانگین ایالتی است و نرخ پذیرش در بیمارستان 70٪ بالاتر از میانگین استرالیا برای افراد بین 3 تا 19 سال است.

بر اساس داده‌های سلامت بلندمدت که در گزارش سال 2020 منتشر شده توسط گروه مرجع کیفیت هوای داخلی غرب، متشکل از کارشناسان و ساکنان و توسط ویکتوریا تنظیم شده است، غرب داخلی ملبورن نیز دارای نرخ بالاتری از سرطان ریه نسبت به میانگین ملی است. دولت در سال 2018 در پاسخ به نگرانی های محلی.

شکایات ساکنان نزدیک خیابان مور در فوتسکری در چند وقت اخیر به دلیل ساخت تونل دروازه غربی افزایش یافته است، با این ادعا که قطارهای جاده ای از ساعت 8 شب تا 6 صبح مقررات منع رفت و آمد را نادیده می گیرند یا از معافیت برخوردار می شوند.

اعضای شورای شهر ماربیرنونگ در نامه ای به ملیسا هورنای وزیر راه و ایمنی راه ویکتوریا مدعی شده اند که عدم نظارت و اجرای مقررات منع آمد و شد توانایی آن را برای محافظت از ساکنان تضعیف کرده است. این شورا از دولت می خواهد که نظارت بر آلودگی هوا و سلامت ساکنان را آغاز کند.

این پیشنهاد توسط برنادت توماس، عضو شورای سبزها مطرح شد. سارا کارتر، شهردار شورا، از حزب کارگر نیز در مورد نیاز به اقدام صحبت کرد.

کارتر گفت: “ساکنان ما به ما می گویند که حداقل به همان اندازه کامیون های سنگین در حال حاضر از خیابان های مسکونی استفاده می کنند که قبل از اعلام مقررات منع آمد و شد.”

او قطارهای جاده‌ای را که بزرگ‌تر و طولانی‌تر از کامیون‌های استاندارد هستند و اجازه حمل قطعات بتنی به محل تونل را داشته‌اند، به‌عنوان خطرات سلامتی خاصی دانست.

گروه اقدام کامیون Maribyrnong، که در مورد این موضوع کمپینی کرده است، گفت که منطقه شورا هر ساله بیش از هشت میلیون جابجایی کامیون را در خیابان های مسکونی تجربه می کند، زیرا کامیون های کانتینری در بندر ملبورن خدمات رسانی می کنند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

مارتین وورت، رئیس این گروه، گفت: «شهر ماریبیرنونگ در استرالیا برای آلودگی کامیون‌ها نقطه صفر است و سلامتی ما در حال حاضر نیاز به محافظت دارد.

وورت گفت: «این یک حرکت جسورانه از سوی شورایاران ما بود، ما اکنون به اقدامات بعدی برای کاهش این بحران بهداشتی نیاز داریم.

او گفت: «میزان بستری شدن کودکان در شهر ماریبیرنونگ با بیماری تنفسی تکان دهنده است».

او گفت: «ما به برنامه‌ای نیاز داریم تا این نرخ‌ها را در سریع‌ترین زمان ممکن کاهش دهیم.

آبان نیوز استرالیا برای اظهار نظر با هورن تماس گرفت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …