دفاع چپ کاماوینگا؟: چگونه شانس به بعد جدید رئال مادرید منجر شد | رئال مادرید

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مناین اولین باری نبود که ضرورت مادر اختراع را ثابت کرد و آخرین باری هم نخواهد بود که چیزی که قرار بود توقفی باشد به چیزی بیش از یک شانس تبدیل شد – و در آینده ای نه چندان دور ممکن است حتی به عنوان یک نبوغ در نظر گرفته شود.

اگر لوکاس هرناندز در اولین بازی فرانسه در جام جهانی 2022 مصدوم نمی شد، ادواردو کاماویگا در پست دفاع چپ بازی نمی کرد. بلوز مقابل تونس و آرژانتین بعداً در مسابقات.

به همین ترتیب، اگر فرلاند مندی و داوید آلابا برای بازی رئال مادرید در لالیگا مقابل رئال سوسیداد در اواخر ژانویه سال جاری در دسترس نبودند، بعید بود که کارلو آنچلوتی از دیدیه دشان تقلید می کرد و هافبک 20 ساله خود را در موقعیتی قرار می داد. کاماویگا تا شش ماه پیش اطلاعات کمی در مورد آن داشت – موقعیتی که در آن در اولین بازی نیمه نهایی رئال مقابل منچسترسیتی نمایش درخشانی از خود به نمایش گذاشت که یک مادریدیستا بدون توجه به پاس اشتباهی که منجر به گل تساوی کوین دی بروین شد، روزنامه در رتبه بندی های خود 10 از 10 را به او داد.

هیچ کس این را در ماه نوامبر پیش بینی نمی کرد. تصمیم دشان در خانه همه را غافلگیر کرده بود. او بازیکن جوان خود را در دفاع چپ در یک بازی تدارکاتی مقابل تیم قطری الغرافه آزمایش کرده بود و به اندازه کافی خوشحال بود که او را دوباره در آنجا به میدان بفرستد، زمانی که فرانسه که قبلاً به مرحله یک شانزدهم نهایی راه یافته بود، در آخرین بازی گروهی خود با تونس دیدار کرد. موفقیت چشمگیری نبود. تونس 1-0 پیروز شد و دشان به خاطر انتخابش به شدت مورد انتقاد قرار گرفت. رولان کوربیس، سرمربی سابق مارسی در رادیو ملی این کشور گفت: «کماوینگا دفاع چپ؟ چرا فیزیو نه؟» استفاده از آنتوان گریزمان به عنوان یک دروغگو یک چیز بود کارگرداندیگر این که از یک جوان با چهار بازی ملی، همه به عنوان هافبک میانی، بخواهیم نقش جدیدی را در بزرگترین تورنمنت امتحان کند. با این حال کاماویگا در سمت چپ خط دفاعی بازی کرد و 49 دقیقه آخر یک فینال حماسی را بسیار خوب انجام داد.

یکی از بارزترین ویژگی‌های اختراع مجدد کاماویگا این است که دو مدیری که آن را مهندسی کرده‌اند متفکری در قالب پپ گواردیولا نیستند. هر دو تجارت خود را در سری آ آموختند و به کمال رساندند، لیگی که در دوران حضورشان در آنجا، در دوران آریگو ساکی، می‌توانست با اصلاح تاکتیکی و رویکردی شبه علمی همراه باشد، اما نه با آزمایش به خاطر آن. هر دو عملگرا، خوانندگان فوق العاده جریان یک بازی، رهبران استثنایی مردان هستند. آنها دانش، تجربه و اصولی دارند، اما هیچ کدام را نمی‌توان «مربی سیستم» در نظر گرفت.

کاماویگا 20 ساله همیشه در خط هافبک بازی می کرد تا اینکه شش ماه پیش دشان از او خواست در پست دفاع چپ برای فرانسه بازی کند.
کاماویگا 20 ساله همیشه در خط هافبک بازی می کرد تا اینکه شش ماه پیش دشان از او خواست در پست دفاع چپ برای فرانسه بازی کند. عکس: Mutsu Kawamori/Aflo/Alamy

دگرگونی کاماوینگا با اصرار برای امتحان کردن چیزهای ناآزموده همراه نبود، بلکه با درک تدریجی این موضوع که این فوتبالیست جوان دارای ویژگی هایی است که می تواند به چیزی بسیار خاص شکوفا شود، اگر در زمینه ای متفاوت استفاده شود. از آنجایی که این فرآیند ممکن است از بیرون غیرقابل تصور به نظر برسد، برای آن کمتر ارگانیک نبود. میخ مربعی در سوراخ گرد فشار داده نشد. اکنون شبیه یک تناسب طبیعی است، یک «اختراع» به معنای اصلی، یعنی: یک یافته.

بازی چهارشنبه تنها بیستمین بازی خواهد بود که در آن کاماویگا از سمت چپ دفاعی بازی می کند، با این حال آنچه ما از او در آنجا دیده ایم نشان می دهد که او ممکن است – فقط ممکن است – الگویی برای درک جدیدی از این که این نقش می تواند باشد ایجاد کند.

ما مدافعان کناری غارتگر زیادی داشته ایم که می توانند به وینگرهای کمکی تبدیل شوند، از جاچینتو فاچتی گرفته تا مانوئل آموروس و کافو در گذشته تا اندی رابرتسون و ترنت الکساندر-آرنولد امروز. به‌ویژه به لطف گواردیولا و دستیار سابقش میکل آرتتا، ما همچنین تعدادی مدافع کناری داشتیم که می‌توانند در خط میانی برتری عددی ایجاد کنند، مانند فیلیپ لام، دیوید آلابا، ژائو کانسلو، جان استونز. و الکساندر زینچنکو. چیزی که ما تا به حال نداشتیم – تا قبل از کاماوینگا – یک مدافع کناری است که می تواند این دو بعد را در یک بسته واحد و هیجان انگیز ترکیب کند، کسی که تأثیرش می تواند، درست به اندازه درخشش وینیسیوس جونیور یا دی بروین، سرنوشت این بازی را تعیین کند. نیمه نهایی.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

وقتی از یک فوتبالیست جوان صحبت می شود، همیشه این وسوسه وجود دارد که از ترس تسلیم شدن در برابر هذیان و آسیب رساندن به رشد یک استعداد شگفت انگیز، انتظارات را مهار کنیم. باید در برابر آن مقاومت کرد. کاماویگا ورزشکاری و استقامت لازم برای سخت ترین نقش بدنی در فوتبال مدرن را دارد. او لمس، سرعت خام و توانایی دریبل زدن یک وینگر را دارد. مهمتر از همه، او دارای هوش، برد پاس و بینایی است که وقتی در سن 16 سالگی، او در سال 2019 یک پیروزی شوکه کننده 2-1 را برای رن مقابل پاری سن ژرمن طراحی کرد، تماشاگران را شگفت زده کرد.

معمولاً بازیکنانی که از چنین هدایایی برخوردار هستند در دفاع چپ یافت نمی شوند. اما پس از آن، ادواردو کاماوینگا نوع معمولی شما مدافع چپ نیست.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …