سناتور استرالیایی می‌گوید بررسی داخلی PwC در مورد افشای مالیات “به پنهان کاری ادامه می‌دهد”. PwC

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رسوایی که غول مشاوره جهانی PwC را فراگرفته است، عمیق تر شده است، به طوری که یک سناتور استرالیایی تحقیقات داخلی پیشنهادی خود را به “ادامه پوشش” در میان درخواست های یک سناتور سبزها برای تحقیق توسط پلیس فدرال استرالیا متهم کرد.

پس از اینکه یکی از مدیران ارشد سابق در حین کار با وزارت خزانه داری و به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد سیاست های مالیاتی آتی با همکاران، قراردادهای محرمانگی را نقض کرد، PwC موضوع تحقیقات متعددی است. این اطلاعات بعداً برای کمک به مشتریان و کسب میلیون‌ها دلار استفاده شد.

سناتور حزب کارگر، دبورا اونیل، که در به دست آوردن اسنادی که جزئیات این رسوایی را نشان می دهد، نقش داشت، گفت که مردم استرالیا سزاوار این هستند که هر مدیر ارشدی را که اطلاعات محرمانه دولت در مورد سیاست های مالیاتی دریافت کرده است، بشناسند.

144 صفحه ایمیل های داخلی PwC با حذف نام ها و آدرس های ایمیل کامل به شدت ویرایش شده اند. مشخص نیست که چه تعداد از افرادی که اطلاعات محرمانه را دریافت کرده اند، یا بر اساس آن عمل کرده اند، هنوز در این شرکت مشغول به کار هستند.

در اوایل این هفته، PwC اعلام کرد که تاجر Ziggy Switkowski تحقیقاتی در مورد عملیات و فرهنگ این شرکت انجام خواهد داد. گزارش او تا سپتامبر منتشر می شود و ممکن است به استعفا یا اخراج بیشتر منجر شود.

یکی از سخنگویان شرکت گفت: «پس از تکمیل، PwC استرالیا خلاصه‌ای از این توصیه‌های کلیدی را برای اطمینان از شفافیت به اشتراک می‌گذارد.

اما اونیل گفت که این افشای محدود نشان می دهد که بررسی داخلی پیشنهادی استانداردهای شفافیت مورد انتظار دولت استرالیا و مالیات دهندگان را برآورده نمی کند و این بازبینی را به “ادامه” متهم کرد.[ing] پوشش».

اونیل گفت: «PwC نشان داده است که وقتی این بررسی که برای خودشان پرداخت می‌کنند تکمیل شود، ممکن است تصمیم بگیرند خلاصه‌ای از بخش‌هایی را که می‌خواهند برای عموم فاش شوند، ارائه کنند.

برای نظر دادن با PwC تماس گرفته شد.

در همین حال، سبزها مشاوره حقوقی مستقلی دریافت کرده اند که نشان می دهد اقدامات PwC باید توسط پلیس فدرال استرالیا بررسی شود.

باربارا پوکاک، سناتور سبزها، توصیه های برنت فیس وکیل سیدنی را برجسته کرده است، که مسائل مربوط به مسئولیت بالقوه مرتبط با سوء استفاده از اطلاعات محرمانه را در نظر گرفته است.

فیس در توصیه‌ای که توسط آبان نیوز استرالیا مشاهده شد، گفت: «تحقیق کامل AFP باید در مورد کاربرد احتمالی قانون کیفری و قانون درآمدهای جرم انجام شود.

شراکت PwC استرالیا به دلیل عدم صداقت عمومی یا توطئه برای کلاهبرداری در معرض مسئولیت کیفری بالقوه قرار نمی گیرد زیرا به عنوان یک شراکت، PwC استرالیا مشمول مسئولیت کیفری شرکتی نیست.

با این حال، کشورهای مشترک المنافع این قدرت را دارند که به طور غیررسمی یا قراردادی راه حل هایی را بر PwC استرالیا تحمیل کنند.

پوکاک گفت: «خبرگزاری فرانسه باید همین الان درباره اتهامات جنایی تحقیق کند». این سناتور همچنین پیشنهاد کرده است که این رسوایی توسط کمیسیون جدید ملی مبارزه با فساد که در ماه ژوئیه راه اندازی می شود، بررسی شود.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

پوک و اونیل از جلسات استماع آتی سنا برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چه تعداد از مردم می دانستند اطلاعات محرمانه مورد سوء استفاده قرار گرفته است، استفاده خواهند کرد.

اونیل گفت: “من یک ترس واقعی از سرایت این افراد در PwC و ادامه این تمرین دارم.”

“این موضوع قرار نیست از بین برود. هیچ راهی وجود ندارد که دولت مشترک المنافع یا شرکت های بزرگ در داخل و خارج از استرالیا بتوانند پس از این به تجارت معمول خود با PwC ادامه دهند.

سناتور لیبرال اندرو براگ گفت که سوء استفاده از اطلاعات محرمانه دولتی توسط PwC یک “نفرت انگیز”، “غیر اخلاقی و ظالمانه” است.

براگ که از تحقیقات پیشنهادی خود PwC نیز انتقاد داشت، این سوال را مطرح کرد که آیا اگر تنظیم‌کننده‌ها و سازمان‌های اجرایی آنقدر قوی بودند که مدیران اجرایی را از انجام کار درست بترسانند، این رسوایی رخ می‌داد.

“من درخواست کرده ام که تحقیقات فدرال در مورد کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (Asic) را گسترش دهم و انتظار دارم دولت از تلاش من برای انجام این کار حمایت کند زیرا ما باید ببینیم که آنها چگونه قوانین حسابداری و استانداردها و چارچوب های اخلاقی را اجرا کرده اند. براگ گفت.

“ما باید درک کنیم که چرا Asic در تامین امنیت گسترده تر پیگرد قانونی موفق نبوده است، اما همچنین باید درک کنیم که چگونه این اتفاق می تواند رخ دهد. واضح است که PwC فکر می‌کرد این چیزی است که می‌توانستند با آن کنار بیایند.»

زمانی که تحقیقات خود PwC آغاز شد، کریستین استابینز، مدیر اجرایی موقت شرکت، گفت که سویتکوفسکی “به همه افراد و اطلاعاتی که برای انجام یک بررسی دقیق و قوی نیاز دارد دسترسی خواهد داشت”.

استابینز گفت: “ما متعهد هستیم که از اشتباهات خود درس بگیریم و اطمینان حاصل کنیم که استانداردهای بالای حکمرانی، فرهنگ و پاسخگویی را که مردم، مشتریان و ذینفعان خارجی ما به درستی انتظار دارند، می پذیریم.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …