پلیس می گوید آتش سوزی مرگبار خوابگاه ولینگتون به عنوان آتش سوزی تلقی می شود | ولینگتون

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آتش سوزی در یک خوابگاه ولینگتون که منجر به کشته شدن حداقل شش نفر شد، توسط پلیس نیوزیلند به عنوان آتش سوزی در حال بررسی است که تحقیقات قتل را آغاز کرده است.

بازرس دیون بنت روز چهارشنبه گفت که هیچکس دستگیر نشده است. او نگفت که چرا افسران بر این باورند که آتش عمدا روشن شده است یا اینکه آیا از شتاب دهنده استفاده شده است.

بنت گفت، یک روز پس از وقوع آتش سوزی در خوابگاه 92 اتاقه، هنوز تعداد مشخصی از مفقودان وجود ندارد. وی گفت که مجموع افراد ناشناس در حال حاضر کمتر از 20 نفر است که شامل شش کشته تایید شده است.

بنت درباره تعداد کشته شدگان گفت: “احساس غمگینی این است که بله، ممکن است صعود کند.”

بازرسان هنوز متوجه نشده اند که آیا منبع آتش سوزی یک کاناپه بوده که دو ساعت قبل رخ داده است یا خیر. بنت در بیانیه قبلی خود گفت: “به عنوان بخشی از تحقیقات خود، ما به دنبال تایید هرگونه ارتباط بین آتش سوزی کاناپه و آتش سوزی مرگبار بعدی خواهیم بود.”

این آتش سوزی در ساعت 12:25 صبح روز سه شنبه رخ داد و ده ها نفر از ساکنان این اقامتگاه به نام Loafers Lodge از تخت های خود فرار کردند. برخی از آنها از پنجره های ساختمان چهار طبقه پریدند و پنج نفر قبل از مهار آتش در حدود ساعت 6 صبح از پشت بام نجات یافتند.

بنت گفت همه کسانی که در هاستل بودند خود را به عنوان امن نزد مقامات ثبت نکرده بودند و از کسانی که از ساختمان فرار کردند خواست با پلیس تماس بگیرند. برخی از ساکنان هنگام فرار گوشی های خود را در اتاق خود رها کردند.

بنت گفت که گروه‌های کوچکی از افسران پلیس برای اولین بار بعد از ظهر چهارشنبه وارد ساختمان خوابگاه سوخته شدند تا بررسی صحنه را آغاز کنند. وی افزود که به دلیل نگرانی در مورد ایمنی ساختمان، ورود پیش از این امکان پذیر نبود و سطح آلاینده هایی که جستجوگران در معرض آن قرار دارند در حال بررسی است.

سرویس آتش نشانی قبلاً گفته بود که هیچ آبپاش در ساختمان وجود ندارد – از نظر قانونی وجود آنها الزامی نبود – و گزارش های متناقضی در مورد زمان و اینکه آیا زنگ خطر در زمان شروع آتش به صدا درآمده است وجود دارد.

هاستل در نیوتاون – در نزدیکی مرکز ولینگتون – خانه ترکیبی از مستاجران کوتاه مدت و بلند مدت، از جمله کارگران بیمارستان مجاور بود. موری ادریج، رئیس مأموریت شهر ولینگتون، به رادیو نیوزلند گفت که مشتریان این سازمان خیریه از جمله کسانی بودند که در خوابگاه زندگی می کردند. نه نفر از ساکنان تحت نظارت آژانس اصلاحات نیوزلند بودند.

کریس هیپکینز، نخست وزیر نیوزیلند روز چهارشنبه به خبرنگاران در پارلمان گفت که دولت نیوزیلند بررسی خواهد کرد که آیا مقررات ساختمانی برای اقامتگاه هایی مانند Loafers Lodge مناسب هستند یا خیر.

هیپکینز گفت: «من از وزیر مسکن خواسته‌ام که به‌ویژه مسائل مربوط به مقررات ساختمان را بررسی کند تا ببیند آیا کاری وجود دارد که ما باید در این مرحله درست انجام دهیم یا خیر».

نخست وزیر گفت که یکی از دوستانش از دانشگاه در میان ناپدید شدگان است. نام کسانی که درگذشتند به طور رسمی اعلام نشده است.

آنا تاتون، رئیس پزشکی قانونی، روز سه‌شنبه گفت که شناسایی اجساد می‌تواند فرآیندی «پر زحمت و کند» باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …