نامزد دیسانتیس برای فرمانداری کنتاکی از رقیب مورد حمایت ترامپ شکست خورد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

روز دوشنبه، ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا با دست و پا بیرون رفت. روز سه شنبه شکست.

یک روز پس از اینکه او با حمایت در آخرین لحظه به انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواهان برای فرمانداری کنتاکی راه یافت – اقدامی که رقابت را به یک مبارزه آشکار میان خود و رئیس‌جمهور سابق دونالد ترامپ تبدیل کرد – آقای دیسانتیس شاهد شکست نامزد منتخب خود بود. به رقیب مورد حمایت ترامپ رسید.

برای بدتر شدن اوضاع برای آقای دیسانتیس، یک جمهوری خواه که او از او حمایت کرده بود، در رقابت برای شهردار شدن در جکسونویل، بزرگترین شهر ایالت او، به یک مخالف دموکرات رضایت داد.

آمادگی آقای دیسانتیس برای ورود به مسابقات مقدماتی 2024 در حال تشدید است. او یک سری شام خصوصی در تالاهاسی با اهداکنندگان ارشد برگزار کرده است، و روز سه‌شنبه به دلیل طفره رفتن از اینکه آیا او ممنوعیت شش هفته‌ای سقط جنین را امضا می‌کند، مستقیماً به او شلیک کرد.

اما روز دوشنبه، آقای دیسانتیس در آخرین لحظه از کلی کرافت، سفیر سابق سازمان ملل متحد در زمان آقای ترامپ و عضوی از یک خانواده اعطاکننده جمهوری خواه حمایت کرد.

این اقدام جمهوری‌خواهان کنتاکی و کسانی که برای رقبای او کار می‌کردند را سردرگم کرد: درحالی‌که خانم کرافت هزینه‌های زیادی را برای رقابت هزینه کرد، نظرسنجی‌ها حاکی از آن بود که او در آستانه شکست دنیل کامرون، دادستان کل ایالت، متحد سناتور میچ مک‌کانل است که آقای کرافت را به دست آورده بود. تایید ترامپ در ژوئن 2022. نمایندگان آقای دیسانتیس از اظهار نظر خودداری کردند.

آقای دیسانتیس در ضبطی که در آستانه انتخابات مقدماتی برای رای دهندگان جمهوری خواه ارسال شد، گفت: “کلی همان دیدگاهی را دارد که ما در فلوریدا داریم.”

در نهایت دور از نزدیک بود. با شمارش تقریباً 90 درصد آرا، او در رتبه سوم قرار گرفت و تنها 17 درصد از آرا را به دست آورد در حالی که آقای کامرون 47 درصد آرا را به دست آورد.

آقای کامرون در سخنرانی پیروزی خود گفت: «اجازه دهید فقط بگویم که فرهنگ ترامپ در برنده شدن در کنتاکی زنده و زنده است!»

انتخاب کلمات او گویا بود: در حالی که آقای دیسانتیس به اعلام مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری نزدیک می شود، سخنرانی بی سر و ته او اغلب از حزب جمهوری خواه خواسته می شود تا به “فرهنگ باخت” خود در دوره ترامپ پایان دهد. روز دوشنبه این عبارت بود در صفحه اول پاشیده شد پس از کمپین فرماندار در آیووا در آخر هفته، از The Des Moines Register.

تیم ترامپ خط آقای کامرون را تشویق کردند. در واقع، یکی از مشاوران ارشد آقای ترامپ، کریس لاسیویتا، کمتر از یک ساعت قبل از سخنرانی آقای کامرون، آن را پیش بینی کرده بود. وقتی مسابقه نامیده شد، آقای لاسیویتا نوشت در توییتر، “خیلی برای فرهنگ #همیشه عقب‌نشینی برنده شدن.”

Never Back Down نام سوپر PAC اصلی حامی آقای DeSantis است. یکی از استراتژیست های برتر آن سوپر PAC، جف رو است که شرکت مشاوره او برای خانم کرافت نیز کار می کرد.

تایید ناموفق خانم کرافت در آستانه انتخابات شبیه به حمایت دسانتیس در آخرین لحظه از هارمیت دیلون در رقابت برای رهبری کمیته ملی جمهوری خواهان در ژانویه بود.

آقای دیسانتیس یک روز قبل از رای گیری خواستار “خون جدید” شد. رئیس فعلی، رونا مک دانیل، روز بعد به راحتی پیروز شد.

در همین حال، شب آقای دیسانتیس در جکسونویل بهتر نشد، جایی که دنیل دیویس، جمهوری خواه مورد تایید فرماندار، برای یک صندلی آزاد به دونا دیگان، یک دموکرات شکست خورد. آقای دیسانتیس حمایت کمی از آقای دیویس انجام داده بود و از او برای مبارزات انتخاباتی بازدید نکرد. نتایج اولیه نشان داد که خانم دیگان با کسب تقریباً 52 درصد آرا از آقای دیویس پیشی گرفته است.

جکسونویل در بیشتر 30 سال گذشته شهرداران جمهوری خواه داشته است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …