پرونده قرص سقط جنین به دادگاه استیناف منتقل می شود، در مسیر دادگاه عالی

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نیواورلان — بحث‌های حقوقی در مورد دسترسی زنان به دارویی که در رایج‌ترین روش سقط جنین استفاده می‌شود، روز چهارشنبه به دادگاه تجدیدنظر فدرال در نیواورلئان منتقل می‌شود، در پرونده‌ای که تصمیم سازمان غذا و دارو را بیش از دو دهه پیش به چالش می‌کشد.

این پرونده به دقت در دادگاه عالی به پایان می رسد، دادگاهی که قبلاً برای در دسترس نگه داشتن دارو، میفپریستون، مداخله کرده است، در حالی که مبارزه قانونی در دادگاه ها جریان دارد.

سه قاضی دادگاه تجدیدنظر ناحیه پنجم ایالات متحده با سابقه حمایت از محدودیت های سقط جنین قرار است به استدلال ها رسیدگی کنند. موضوع تایید اولیه میفپریستون توسط FDA در سال 2000 و اقدامات سازمان غذا و دارو که این دارو را در سال های بعد در دسترس تر می کند، مورد بحث است. قضات فورا حکم نخواهند کرد

قضات معرفی شده برای دادگاه منطقه و دادگاه تجدیدنظر توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق، نقش مهمی در این پرونده ایفا می کنند، پرونده ای که تقریباً یک سال پس از لغو حکم Roe v. Wade توسط دادگاه عالی که حقوق سقط جنین را تعیین کرده بود، مورد بحث قرار می گیرد. از آن زمان 14 ایالت سقط جنین را در تمام مراحل بارداری ممنوع کرده اند و سایر ایالت ها محدودیت های عمده ای را اتخاذ کرده اند یا در حال بحث هستند.

در نوامبر، مخالفان سقط جنین در تگزاس شکایتی را به دادگاه فدرال در آماریلو، جایی که قاضی منطقه ای ایالات متحده، متیو کاکسماریک، نامزد ترامپ، ریاست می کند، تسلیم کردند. Kacsmaryk در 7 آوریل حکمی صادر کرد که تاییدیه FDA را در مورد mifepristone در دعوای تگزاسی که توسط مخالفان سقط جنین پس از لغو دادگاه عالی Roe v. Wade مطرح شده بود، لغو می کرد. دولت بایدن و آزمایشگاه‌های دانکو، سازنده دارو، به سرعت به بخش پنجم اعتراض کردند و خواستار توقف حکم کاچماریک شدند.

یک هیئت استیناف 2-1 رای به محدود کردن، اما نه به طور کامل مسدود کردن، حکم Kacsmaryk. حکم 13 آوریل آنها می گوید که مخالفان سقط جنین به نظر می رسد با محدودیت های زمانی از به چالش کشیدن تصویب اولیه 2000 منع شده اند. اما این هیئت اعلام کرد که قوانین مجدد اعمال شده برای ویزیت پزشک و ممنوعیت ارسال دارو ممکن است به قوت خود باقی بماند.

بعداً، دیوان عالی، احکام دادگاه بدوی را به حالت تعلیق درآورد و تقریباً به طور قطع دسترسی به mifepristone را حداقل تا سال آینده بدون تغییر باقی گذاشت.

در حال حاضر، این پرونده در دست جیمز هو و کوری ویلسون، هر دو نامزد ترامپ، و جنیفر واکر الرود، نامزد جورج دبلیو بوش است. دور پنجم، با 17 قاضی فعال، تحت سلطه قضات نامزد جمهوری خواهان است.

در سال‌هایی که از تایید اولیه میفپریستون می‌گذرد، FDA زمان استفاده از آن را از هفت هفته به 10 هفته بارداری افزایش داده، دوز مورد نیاز برای پایان ایمن بارداری را کاهش داده، نیاز به مراجعه حضوری به پزشک برای دریافت آن را حذف کرده و اجازه داده است. قرص هایی که باید از طریق پست تهیه شوند.

میفپریستون یکی از دو قرصی است که در سقط های دارویی به همراه میزوپروستول استفاده می شود. ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی گفته اند که اگر میفپریستون دیگر در دسترس نباشد یا به سختی به دست آید، می توانند به میزوپروستول روی آورند. میزوپروستول تا حدودی در پایان دادن به بارداری موثر نیست.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …