دایان فاینشتاین: مسن‌ترین سناتور در حال خدمت می‌گوید علیرغم غیبت «نرفته است» | دایان فاینشتاین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تبادل نظر عجیب با خبرنگاران سوالات جدیدی را در مورد بازگشت دایان فاینشتاین، سناتور ارشد کالیفرنیا که ماه ها به دلیل بیماری زونا در واشنگتن غایب بوده است، ایجاد کرده است.

جیم نیوول، خبرنگار اسلیت، اندکی پس از رأی گیری این قانونگذار 89 ساله در روز سه شنبه در مجلس سنا، با فاینشتاین برخورد کرد. وقتی او و یک روزنامه نگار دیگر از فاینشتاین پرسیدند که از زمان بازگشت به واشنگتن چگونه توسط همکارانش پذیرفته شده است، به نظر می رسد که فاینشتاین اصرار داشت که او هرگز آنجا را ترک نکرده است.

“من نرفته ام. طبق یک مقاله Slate که روز سه شنبه منتشر شد، فاینستاین به نیوول و یک خبرنگار دیگر گفت: من کار می کردم. از او پرسیده شد که آیا منظورش این است که از راه دور کار کرده است، که فاینشتاین پاسخ داد: «نه، من اینجا بودم. من رای داده ام لطفا. یا می دانی یا نمی دانی.»

این مبادله در حالی انجام می شود که فاینشتاین در میان سوالاتی در مورد سلامتی خود با فشار برای استعفا روبرو می شود.

فینشتاین که اکنون مسن‌ترین سناتور در حال خدمت است، تلاش برای تصویب ممنوعیت مهم سلاح‌های تهاجمی در سال 1994 را رهبری کرد و برای تحقیقات کامل در مورد برنامه بازداشت و بازجویی سیا مبارزه کرد. اما در سال‌های اخیر، رسانه‌ها و همکاران فاینشتاین به‌طور فزاینده‌ای از آمادگی او برای خدمت به عنوان یکی از دو سناتور نماینده پرجمعیت‌ترین ایالت آمریکا سؤال کرده‌اند.

غیبت سه ماهه او در کمیته قضایی سنا در سال جاری باعث شد تا تایید نامزدهای قضایی جو بایدن از مسیر خارج شود، در حالی که 9 درصد از کرسی های دادگاه های ناحیه و استیناف خالی مانده است. و در حالی که فاینشتاین از زمان بازگشت به واشنگتن توانسته وظایف کمیته خود را انجام دهد، هنوز سوالاتی در مورد اینکه آیا او می تواند به طور موثر حکومت کند، باقی می ماند. در گزارشی از سانفرانسیسکو کرونیکل در سال گذشته توضیح داده شد که فینشتاین از ضعف حافظه رنج می برد و برای انجام وظایف شغلی به شدت به کارکنان خود متکی بود.

این سناتور گفته است که پزشکان از او خواسته اند تا با ادامه دوران نقاهت، برنامه کاری سبک تری داشته باشد، اما جزئیاتی در مورد معنای آن ارائه نکرده است. او به طور مداوم سوالات خبرنگاران در مورد سلامتی و حجم کاری خود را رد کرده است.

برخی از دموکرات‌ها، از جمله رو خانا، نماینده کالیفرنیا، از او خواسته‌اند استعفا دهد. او به پولیتیکو گفت: «سه ماه زمان زیادی برای غیبت بدون هیچ وضوحی است.

فاینستاین گفته است که در سال 2024 به دنبال انتخاب مجدد نخواهد بود. سه نماینده کالیفرنیا – آدام شیف، کیتی پورتر و باربارا لی – قبلا نامزدی خود را اعلام کرده اند. اگر فاینشتاین تصمیم به بازنشستگی زودهنگام بگیرد، تعیین یک جانشین موقت به عهده گاوین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا خواهد بود.

با این حال، از آنجایی که فاینشتاین پس از 30 سال خدمت در سنا دارای ارشدیت است، در صورت کناره گیری، جایگزین او به طور خودکار همان اختیاراتی را که در کمیته قضایی و کمیته قدرتمند تخصیص دارد، نخواهد داشت. این وضعیت، کالیفرنیایی‌هایی را که پیش از این، قبل از این دوره، خواستار کناره‌گیری فاینشتاین از قدرت شده بودند، بی‌تفاوت کرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …