پلیس می گوید تیرانداز نیومکزیکو با حداقل سه اسلحه در منطقه پرسه می زد | نیومکزیکو

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته مقامات، یک مرد 18 ساله که روز دوشنبه در محله ای در نیومکزیکو تعقیب کرد و به طور تصادفی به سه نفر تیراندازی کرد، خود را با حداقل سه اسلحه مسلح کرد که یکی از آنها به سبک تفنگ قدرتمندی بود که در بسیاری از تیراندازی های دسته جمعی استفاده می شد. ، تجدید درخواست برای قانون گذاری برای مبارزه با خشونت با اسلحه.

این حمله که شش مجروح نیز برجای گذاشت، در حالی رخ داد که ایالات متحده بدترین سال خود را در تاریخ اخیر برای کشتار دسته جمعی تجربه می کند.

پلیس نام سه قربانی کشته شده را گوندولین شوفیلد 97 ساله، دختر 73 ساله او ملودی آیوی و شرلی وویتا 79 ساله اعلام کرد.

تیراندازی مرگبار حدود ساعت 11 صبح به وقت محلی در فارمینگتون، شهری حدود 50 هزار نفری، رخ داد. استیو هبه، رئیس پلیس فارمینگتون، گفت: “مظنون در سراسر محله پرسه می زد، تا یک چهارم مایل.”

مقامات همچنین نام عامل تیراندازی را یک دانش آموز 18 ساله دبیرستان محلی، بو ویلسون، اعلام کردند، اما افزودند که هنوز در تلاش برای تعیین انگیزه این حمله هستند. ویلسون در محله فارمینگتون زندگی می کرد و در آنجا آتش گشود.

معاون رئیس پلیس فارمینگتون، کایل داودی، گفت که هنوز هیچ چیز برجسته ای از سوی بازرسان وجود ندارد که ثابت کند ویلسون با افرادی که تیراندازی کرده است، می شناسد. او گفت: «ما کاملاً مطمئن هستیم که این کاملاً تصادفی بوده است.

ویلسون حداقل یکی از اسلحه‌هایی را که در ماه نوامبر استفاده کرده بود، به‌طور قانونی خریداری کرد.

شاهدان و پلیس می گویند که ویلسون با گلوله پاشیدن در محله قدم زد تا اینکه در عرض چند دقیقه پلیس رسید و او را به ضرب گلوله کشت. دو افسر پلیس در میان مجروحان بودند که تحت مداوا قرار گرفتند و از بیمارستان مرخص شدند.

داودی گفت: «میزان خشونت و وحشیگری که این افراد با آن روبه‌رو شدند برای من غیر وجدان است.

فرد مسلح در جریان این حمله دست کم به شش خانه و سه خودرو شلیک کرد. مقامات گفتند که فرد مسلح هیچ مکان خاصی مانند مدرسه یا کلیسا و یا افراد را در جریان تیراندازی هدف قرار نداده است.

جیمز استریکلر، قانونگذار سابق ایالتی، که دوست او بود، گفت در میان کشته شدگان شرلی وویتا، یک زن 79 ساله که به عنوان پرستار کار می کرد و یک عضو فداکار در کلیسای کاتولیک قلب مقدس بود، بود.

او فقط یک خانم دینامیتی بود. استریکلر که روز دوشنبه قبل از اطلاع از شرایط مرگ وویتا صدای شلیک گلوله را شنید، گفت: او بسیار محبوب بود و من هنوز از این موضوع شوکه هستم.

برخی از تیراندازی ها در ویدئویی که در TikTok آپلود شده بود، ضبط شده است، که پلیس صحت آن را تایید کرد.

این فیلم مردی را با لباس‌های سیاه نشان می‌دهد که با یک تفنگ دستی ظاهراً در نزدیکی خیابانی خارج از کلیسای اول مسیح، دانشمند قدم می‌زند. بعداً، این فیلم نشان می دهد که او توسط پلیس مورد اصابت گلوله قرار گرفته است.

جوزف روبلدو، 32 ساله، ساکن محله، پس از شنیدن این که همسر و دختر یک ساله‌اش هنگام تیراندازی در رختشویی خود پنهان شده‌اند، به سرعت به خانه رفت. گلوله ای از اتاق نوزادش و پنجره اش گذشت اما به کسی اصابت نکرد.

یک زن مسن در خیابان روبروی خانه او بود. روبلدو گفت که او در حین رانندگی مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود و به نظر می رسید از وسیله نقلیه خود به پایین افتاده است، که بدون او ادامه می داد.

روبلدو گفت: “من بیرون رفتم تا ببینم چون آن خانم فقط در جاده دراز کشیده بود و بفهمم چه اتفاقی دارد می افتد.” در حالی که او و دیگران کمک های اولیه را ارائه می کردند، همسایه ها به یک افسر پلیس گفتند که تیرانداز کجاست.

نیک اتکینز، معلم مدرسه راهنمایی، که در خیابانی زندگی می کند که توسط پلیس بسته شده است، گفت که محله تا حد زیادی آرام است. اتکینز گفته است: «شما هرگز فکر نمی‌کنید که این اتفاق در اینجا بیفتد، و ناگهان، در یک شهر کوچک، به اینجا می‌آید».

پس از تیراندازی، هیأت کنگره نیومکزیکو بیانیه ای صادر کرد که در آن آمده بود: «یک چیز واضح است: کنگره باید هم اکنون در مورد خشونت با اسلحه اقدام کند».

در این بیانیه اشاره شده است که چگونه دولت فدرال در سال گذشته قوانین کنگره دو حزبی را تصویب کرد که بررسی‌های پیشینه را برای جوان‌ترین خریداران اسلحه گسترش داد و در عین حال برنامه‌های مداخله در زمینه سلامت روان و خشونت را تأمین مالی کرد. اما، این بیانیه افزود، دوشنبه “یادآوری دردناک بود که ما باید بیشتر انجام دهیم”.

در بیانیه آمده است: «ما متعهد به مبارزه برای تدابیر ایمنی معقول اسلحه هستیم که نیومکزیکی ها را ایمن نگه می دارد.

تیراندازی های دسته جمعی متعدد شهرهای بزرگ و شهرهای کوچک را تحت تاثیر قرار داده است و افراد بی گناه را در مکان هایی از مدارس گرفته تا کنیسه ها و مراکز خرید معلول کرده و به قتل رسانده است. اما کنگره و بسیاری از مجالس قانونگذار ایالتی کاری فراتر از قانون سال گذشته انجام نداده اند، مانند اقدامی که حداقل سنی را که افراد باید قبل از خرید قانونی اسلحه به آن برسند، افزایش می دهد.

در عوض، بسیاری از سیاستمداران به تلاش برای منحرف کردن بحث در مورد کنترل اسلحه ادامه می دهند و می گویند که تمرکز باید بر دعا برای قربانیان خشونت یا مسلح کردن تماشاگران احتمالی مانند معلمان مدرسه و آموزش آنها برای مقابله با تیراندازان جمعی باشد.

برخی از مقامات حتی اقداماتی را برای مصون نگه داشتن صنعت اسلحه از شکایت های احتمالی انجام داده اند. به گزارش ای بی سی نیوز، چندین هفته پس از تیراندازی در مدرسه ای در نشویل، تنسی که شش کشته برجای گذاشت، از جمله سه کودک 9 ساله، فرماندار جمهوری خواه قانونی را امضا کرد که حمایت قانونی بیشتری را برای فروشندگان، فروشندگان و سازندگان اسلحه گرم و مهمات فراهم می کند.

طبق آرشیو Gun Violence، که تیراندازی دسته جمعی را تیراندازی دسته جمعی که در آن چهار قربانی یا بیشتر مجروح یا کشته می شوند، تعریف می کند، قتل در فارمینگتون در سال جاری تاکنون با حداقل 225 تیراندازی جمعی در ایالات متحده انجام شده است.

در حالی که پرونده روز دوشنبه به عنوان یک قتل دسته جمعی طبقه بندی نشده بود، یعنی زمانی که چهار قربانی یا بیشتر کشته می شوند، طبق داده های آرشیو خشونت با سلاح، ایالات متحده امسال با سرعتی بالاترین تعداد قتل های دسته جمعی را در حافظه اخیر ثبت کرده است. در سال جاری تا روز سه شنبه 21 قتل جمعی رخ داده است. 31 قتل عام در سال 2019، 21 مورد در سال 2020، 28 مورد در سال 2021 و 36 مورد در سال 2022 رخ داده است.

آژانس ها به این گزارش کمک کردند

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …