جورج سانتوس: دموکرات ها برای اخراج جمهوری خواه متهم از کنگره اقدام می کنند | جورج سانتوس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دموکرات ها روز سه شنبه برای اخراج جورج سانتوس از کنگره اقدام کردند.

جمهوریخواه نیویورک در نوامبر سال گذشته در انتخابات پیروز شد، اما نشان داده شده است که رزومه او تا حد زیادی ساخته شده است و امور مالی مبارزات انتخاباتی و رفتارهای گذشته او، که برخی از آنها ظاهراً جنایتکارانه است، با جزئیات فوق العاده مورد بررسی قرار گرفته است.

هفته گذشته، دادستان های فدرال سانتوس را به اتهامات متعدد کلاهبرداری، پولشویی، سرقت دارایی های عمومی و دروغگویی به کنگره متهم کردند. او با حضور در دادگاه در لانگ آیلند، خود را بی گناه دانست و ادعا کرد که قربانی شکار جادوگران سیاسی شده است.

اکنون، دموکرات‌های مجلس نمایندگان یک مانور سیاسی را راه‌اندازی کرده‌اند که برای وادار کردن جمهوری‌خواهان به جدایی از سانتوس یا رای علنی به دفاع از او طراحی شده است.

برای موفقیت، قطعنامه ممتازی که توسط رابرت گارسیا، یک دموکرات کالیفرنیا ارائه شده است، باید حمایت دو سوم مجلس را جلب کند. این قطعنامه می تواند ظرف دو روز به رای گیری برسد.

روز سه‌شنبه، گارسیا به خبرنگاران گفت: «جمهوری‌خواهان در مجلس در واقع باید به کار خود ادامه دهند و تصمیم بگیرند که آیا واقعاً از حقیقت و مسئولیت‌پذیری حمایت می‌کنند یا در کنار کسی بایستند. این به وضوح یک دروغگو است.»

برخی از جمهوری خواهان گفته اند سانتوس باید استعفا دهد، اما هنوز رهبران حزب با او قطع رابطه نکرده اند و می گویند که او حق دارد در حالی که نماینده منطقه خود است، تبرئه شود.

جمهوری خواهان تنها با پنج کرسی مجلس نمایندگان را کنترل می کنند – و دموکرات ها در صورت خالی ماندن کرسی سانتوس، ترجیح می دهند که کرسی آن را به دست آورند. در ژانویه، در بحبوحه شورش راست افراطی، سانتوس از کوین مک کارتی با 15 رای برای رئیس مجلس حمایت کرد.

گارسیا همچنین گفت که حکیم جفریس از نیویورک، رهبر اقلیت دموکرات، در این روند “دخیل” بوده است.

مک کارتی به خبرنگاران گفت که با جفریس در مورد ارجاع قطعنامه به کمیته اخلاق مجلس نمایندگان صحبت خواهد کرد که امیدوار است علیرغم اینکه به ندرت چنین کاری می کند یا مجازات های سنگینی را اعمال می کند، “به سرعت حرکت می کند”.

تنها پنج عضو مجلس تا کنون اخراج شده اند. سه نفر به دلیل مبارزه برای کنفدراسیون در جنگ داخلی اخراج شدند. دو نفر پس از محکومیت به جرم اخراج شدند.

آخرین، جیمز ترافیکانت از اوهایو، در سال 2002 اخراج شد. مانند سانتوس، Traficant یک مسیر تا حدی عجیب و غریب را از طریق سالن های قدرت قطع کرد.

نیویورک تایمز با گزارش مرگ او در سال 2014، گفت که ترافیکنت به خاطر «شخصیت و کمد لباس رنگارنگ، تئاترهای قانون‌گذاری و شستن موهای وحشی‌اش معروف بود.

“بنابراین زمانی که معلوم شد موها تقلبی هستند، چیزی غافلگیرکننده بود، این واقعیت زمانی مشخص شد که او مجبور شد در حین رزرو پس از دستگیری به اتهام رشوه خواری و رشوه خواری، توپ خود را درآورد.”

ترافیکنت اجازه نداد اخراج او مانع از نامزدی مجدد او به عنوان یک فرد مستقل و از بازداشت فدرال در پنسیلوانیا شود. اگرچه ناموفق بود، اما بیش از 28000 رای به دست آورد.

سانتوس نامزدی مجدد برای انتخابات را اعلام کرد. مک کارتی گفته است که از چنین حرکتی حمایت نمی کند.

روز سه شنبه، گارسیا به MSNBC گفت مک کارتی «تمام کنترل گروه خود را از دست داده بود. او به سانتوس برای رای های کلیدی در مورد کسری بودجه، در مورد بودجه، و بنابراین … او به معنای واقعی کلمه با یک دروغگو و یک کلاهبردار بزرگ در کنگره کار می کند.

“بنابراین اکنون مک کارتی واقعاً باید انتخاب کند، آیا از جورج سانتوس حمایت می کند… یا اینکه واقعاً به حرف مردم آمریکا گوش می دهد.

“و بنابراین ما به بهترین شکل ممکن به این موضوع ادامه خواهیم داد. ما فکر می کنیم که کاملاً رویکرد درستی است. و ما زمان زیادی را به جورج سانتوس دادیم تا استعفا دهد. ماه ها و ماه ها خواهان استعفای او هستیم. وقت آن است که او کار درست را انجام دهد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …