نگاهی اجمالی به اولین “ماهواره جاسوسی” کره شمالی در تصاویر جدید کیم جونگ اون | کره شمالی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته رسانه های دولتی، کیم جونگ اون اولین ماهواره جاسوسی نظامی کره شمالی را بازرسی کرده و برای “برنامه اقدام آینده” آن مجوز داده است.

خبرگزاری مرکزی کره (KCNA) گفت که کیم روز سه‌شنبه قبل از مشاهده ماهواره با «کمیته آماده‌سازی پرتاب ماهواره غیردائمی» ملاقات کرد.

یک ماه پیش، کیم گفت ساخت این ماهواره به پایان رسیده است و برای پرتاب آن چراغ سبز نشان داد. این گزارش حدود یک هفته پس از آن منتشر شد که پیونگ یانگ یک موشک بالستیک قاره پیمای جدید سوخت جامد را پرتاب کرد که یک پیشرفت بزرگ در برنامه‌های تسلیحاتی ممنوعه آن بود. ICBM ها و قابلیت های پرتاب فضایی از فناوری های مشترک استفاده می کنند.

کیم جونگ اون و دخترش جو آئه با
کیم جونگ اون و دخترش جو آئه با “ماهواره جاسوسی” در پس زمینه. عکس: KCNA از طریق KNS/AFP/Getty Images

به نظر می رسد این ماهواره یک استوانه چند ضلعی است که با ورقه عایق طلا پوشانده شده و به پنل های خورشیدی مجهز شده است. عکس ها تا حدی تار شده اند. کیم یک ماه قبل در «اداره ملی توسعه هوافضا» (Nada) در مقابل صفحه‌ای که چیزی شبیه به شکل آن را نشان می‌دهد، تصویر شده بود.

روز سه شنبه «پس از آشنایی کامل با کار کمیته، [Kim] ماهواره شناسایی نظامی شماره 1 را که پس از بررسی نهایی مجمع عمومی و آزمایش محیط فضایی آماده بارگیری است، بازرسی کرد.

کیم آمریکا و کره جنوبی را به تشدید آنچه که او «حرکات تقابلی» علیه کره شمالی خواند، متهم کرد و گفت کشورش از حق خود برای دفاع از خود استفاده خواهد کرد.

KCNA افزود، کیم سپس “برنامه اقدام آینده کمیته مقدماتی را تایید کرد”.

توسعه یک ماهواره شناسایی نظامی یکی از پروژه های دفاعی کلیدی بود که کیم در سال 2021 ترسیم کرد.

در دسامبر 2022، کره شمالی اعلام کرد که یک “آزمایش مرحله نهایی مهم” را برای توسعه یک ماهواره جاسوسی انجام داده است که گفت تا آوریل سال جاری به پایان خواهد رسید.

در آن زمان، کارشناسان در کره جنوبی به سرعت در مورد نتایج تردید کردند و گفتند که کیفیت تصاویر سیاه و سفید منتشر شده توسط کره شمالی – که ظاهراً از یک ماهواره گرفته شده است – ضعیف است.

پیونگ یانگ تاریخ پرتابی ارائه نکرده است، اگرچه کیم در ماه آوریل گفت که این ماهواره “در تاریخ برنامه ریزی شده” ارسال خواهد شد.

کره شمالی در سال 2022 خود را یک قدرت هسته‌ای «بازگشت ناپذیر» اعلام کرد و ظاهراً به احتمال مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای پایان داد.

تحلیلگران می گویند پیونگ یانگ با فناوری خود و بدون کمک فن آوری روسیه یا چین برای انجام شناسایی ماهواره ای تلاش خواهد کرد.

پیونگ یانگ تاریخ پرتاب ماهواره را اعلام نکرده است.
پیونگ یانگ تاریخ پرتاب ماهواره را اعلام نکرده است. عکس: KCNA از طریق KNS/AFP/Getty Images

یانگ مو جین، رئیس دانشگاه مطالعات کره شمالی در سئول، گفت: با این حال، “از آنجایی که ماهواره های شناسایی کره شمالی عامل مهمی در صورت حمله پیشگیرانه هسته ای هستند، آنها تهدیدی قابل توجه برای جنوب هستند.” خبرگزاری فرانسه ماه گذشته

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا روز چهارشنبه در سخنرانی خود در پارلمان کره جنوبی گفت کشورش آماده است تا تعامل نظامی را برای کاهش تهدیدات امنیت منطقه از جمله کره شمالی افزایش دهد.

واشنگتن و سئول در واکنش به این اقدام، مانورهای نظامی مشترکی را با جت های رادارگریز پیشرفته و دارایی های استراتژیک برجسته ایالات متحده برگزار کرده اند.

کره شمالی این گونه رزمایش ها را تمرینی برای تهاجم می داند و آنها را به عنوان مانورهای “دیوانه وار” “شبیه سازی یک جنگ همه جانبه” علیه پیونگ یانگ توصیف می کند.

با خبرگزاری فرانسه

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …