اجلاس چهارگانه پس از لغو سفر جو بایدن به استرالیا لغو شد | آسیا و اقیانوسیه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از آنکه جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا از سفر خود به استرالیا برای رسیدگی به مسائل داخلی خارج شد، آنتونی آلبانیز تأیید کرد که نشست چهارگانه سیدنی برگزار نخواهد شد.

اوایل صبح روز چهارشنبه آلبانیز هنوز امیدوار بود که دیدار با رهبران هند و ژاپن بتواند با یک نماینده ارشد از ایالات متحده ادامه یابد، اما ساعاتی بعد تایید کرد که این رویداد متوقف شده است.

در عوض، انتظار می‌رود که کشورهای چهارگانه در نشست جی 7 در هیروشیما این هفته نشستی حاشیه‌ای داشته باشند که هر چهار رهبر همچنان در آن حضور دارند.

سفر بایدن به استرالیا، با توقف تاریخی در پاپوآ گینه نو که در هفته های اخیر تایید شده بود، مدت ها پیش بینی شده بود و شامل سخنرانی در پارلمان می شد.

در عوض، آلبانیز یک دیدار دوجانبه با بایدن در ژاپن خواهد داشت و اواخر امسال برای یک سفر دولتی به ایالات متحده دعوت شده است.

مشخص نیست که بایدن چه زمانی می تواند سفر خود به استرالیا را تغییر دهد.

این به تعویق افتادن، به دلیل مذاکرات خصمانه با کنگره سنگین جمهوری خواه آمریکا بر سر سقف بدهی دولت، در زمان حساسی از تعامل ایالات متحده با منطقه اقیانوس آرام صورت می گیرد.

قرار بود این دیدار به تقویت علاقه مجدد ایالات متحده به هند و اقیانوس آرام کمک کند و به فرونشاندن نگرانی های منطقه ای در مورد توافقنامه Aukus کمک کند.

آلبانیز در یک مصاحبه رادیویی در مورد این تعویق که تنها چند ساعت پس از تایید این دیدار انجام شد، بر تعهد بایدن به توافق چهارگانه تاکید کرد.

او گفت: «پرزیدنت بایدن بر اهمیت چهارگانه تأکید کرد.

او از برخی از اقدامات برخی از اعضای کنگره و سنای ایالات متحده بسیار ناامید شد. ما مدتها پیش زمانی را پشت سر گذاشتیم که احزاب اپوزیسیون تلاش کردند تا عرضه را در استرالیا متوقف کنند، شاید به خاطر بیاورید، شما مانند من به اندازه کافی بزرگ هستید که سال 1975 را به یاد بیاورید. اما این چیزی است که شما در حال حاضر در ایالات متحده دارید.

و بدیهی است که اولویت داخلی رئیس جمهور، به طور قابل درک، ایفای نقش در حل این مسائل است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …