آمارهای سه ماهه مارس نشان می دهد که دستمزدهای استرالیا دوباره افزایش می یابد، اما همچنان از هزینه زندگی عقب است | رشد دستمزدها

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کارگران استرالیایی شاهد افزایش دستمزدهای خود در سه ماهه مارس با نرخ سریعی بودند، اما این سرعت همچنان با افزایش هزینه های زندگی فاصله داشت.

شاخص قیمت دستمزد سه ماهه مارس از 3.3 درصد در سه ماهه دسامبر به نرخ سالانه 3.7 درصد در سه ماه اول سال 2023 افزایش یافت. اقتصاددانان انتظار داشتند که WPI 3.6 درصد افزایش یابد.

با این حال، این پیشرفت در مقایسه با تورم سرانه مصرف‌کننده سالانه در سه‌ماهه مارس 7 درصد بود که نرخ پایه آن 6.6 درصد بود.

لی مرینگتون، سرپرست آمار قیمت‌ها در اداره آمار استرالیا، گفت که افزایش فصلی بیشترین افزایش در بیش از یک دهه اخیر بوده و منعکس‌کننده «بیکاری کم، بازار کار فشرده و تورم بالا» است.

کارمندان بخش خصوصی شاهد افزایش 3.8 درصدی بسته‌های دستمزد خود در سال و 0.8 درصد در سه ماهه بودند که همسو با میانگین پیش پرداخت بود. افرادی که در بخش های دولتی کار می کنند سالانه 3 درصد و تنها در سه ماهه 0.9 درصد افزایش یافته اند.

دلار در اخبار اندکی کاهش داشت در حالی که بازار سهام پس از از دست دادن حدود 0.5 درصدی در معاملات صبح، حرکت کمی داشت.

رقم WPI به دلیل تأثیر آن بر روند نرخ بهره، و اتحادیه‌ها و سایرین نگران این است که با در نظر گرفتن تورم، دستمزدها همچنان در حال عقب‌نشینی هستند، توسط بانک رزرو به دقت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

طبق بودجه فدرال 2023-2024، کارگران باید تا اوایل سال 2024 یا اندکی زودتر از آنچه در بودجه اکتبر انتظار می‌رفت، دستمزدها را سریع‌تر از نرخ تورم افزایش دهند. این بودجه اولین افزایش واقعی را در سه سال اخیر نشان می‌دهد و تا سه ماهه ژوئن به سرعت سالانه 0.75 درصدی می‌رسد که «به بهبود فعالیت‌های داخلی طی سال‌های 2024-25 کمک می‌کند».

قبل از اعداد امروز، سرمایه گذاران شانس دوازدهمین افزایش نرخ بهره از ماه مه گذشته را بسیار بعید ارزیابی می کردند، اگرچه چشم انداز افزایش نرخ در ماه اوت به احتمال 50-50 نزدیک بود.

پیش از انتشار داده‌های WPI مارس که امروز منتشر شد، سرمایه‌گذاران احتمال افزایش مجدد نرخ بهره RBA در ماه آگوست را تقریباً 42 درصد ارزیابی کردند. pic.twitter.com/zOs7k7dRMm

— @phannam@mastodon.green (@p_hannam) 17 مه 2023

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …