کمپین ها می گویند که اصلاحات اجاره نشینان باید روزنه های تخلیه ناعادلانه را ببندد | مسکن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مستاجران و فعالان مبارزات انتخاباتی به مایکل گوو هشدار داده‌اند که «در پشتی» برای اخراج‌های ناعادلانه ایجاد نکند، زیرا اصلاحات بخش اجاره خصوصی در روز چهارشنبه رونمایی می‌شود.

اصلاحات قانونی، اخراج بدون تقصیر را ممنوع می کند، اما حقوق مالکان را برای بیرون راندن مستاجران به دلیل رفتارهای ضد اجتماعی تقویت می کند.

وزیر امور خارجه در امور همسطح سازی، مسکن و جوامع لایحه اصلاحات اجاره نشینان را که بر 11 میلیون اجاره کننده خصوصی در انگلیس تأثیر می گذارد، اعلام خواهد کرد.

او می‌گوید: «بسیاری از مستأجران در خانه‌های مرطوب، ناامن و سرد زندگی می‌کنند، نمی‌توانند اوضاع را سر و سامان دهند و تهدید تخلیه ناگهانی بر سرشان است.

اما پس از لابی از مالکان، او همچنین “قدرت اخراج مستاجران ضداجتماعی را تقویت می کند، فعالیت های مخرب و مضری را که می تواند منجر به اخراج شود و اخراج مستاجر غیراجتماعی را سریعتر افزایش می دهد.”

این می‌تواند به این معنا باشد که به اجاره‌کنندگان یک مهلت دو هفته‌ای برای اخراج رفتار ضداجتماعی داده می‌شود و هر رفتاری که «قادر به ایجاد مزاحمت یا آزار» باشد، می‌تواند باعث اخراج شود.

با این حال، این لایحه تعداد دفعاتی را که مالکان می توانند اجاره بها یا سقف اجاره را افزایش دهند، محدود نمی کند. انتظار می رود که افزایش شدید اجاره بها را با هدف بیرون راندن مستاجران غیرقانونی اعلام کند. این توسط یک بازرس جدید برای مسکن های اجاره ای خصوصی و دادگاه ها کنترل می شود.

این چهار سال پس از آن اتفاق می افتد که دولت برای اولین بار در سال 1988 قول داد که قانون تخلیه بدون تقصیر را ممنوع کند، که تأثیر وحشتناکی بر اعتماد مستاجران برای به چالش کشیدن خانه های غیر مناسب داشته است، که تخمین زده می شود از این تعداد 1 میلیون در انگلیس وجود دارد.

از زمانی که این وعده توسط ترزا می داده شد و در مانیفست انتخاباتی محافظه کار بوریس جانسون در دسامبر 2019 تکرار شد، بیش از 54000 خانوار در بخش خصوصی اجاره ای در انگلیس با اخراج بدون تقصیر تهدید شده اند و تقریباً 17000 خانوار توسط ضابطان اخراج شده اند.

گوو خواهد گفت: «قوانین جدید ما که امروز به مجلس معرفی شدند، از اکثریت قریب به اتفاق مالکان مسئولی که خانه‌های باکیفیتی را در اختیار مستاجران خود قرار می‌دهند، حمایت می‌کند و در عین حال تعهد اعلامیه‌مان را مبنی بر لغو اخراج بدون تقصیر بخش 21 ارائه می‌کند.

“این تضمین می کند که همه می توانند در جایی زندگی کنند که مناسب، امن و مطمئن باشد – مکانی که واقعاً به آن افتخار می کنند که آن را خانه می نامند.”

انتظار می‌رود که کیر استارمر روز چهارشنبه اعلام کند که یک دولت کارگری سیستم برنامه‌ریزی را اصلاح کرده و “اهداف مسکن محلی را باز خواهد گرداند” و حزب خود را “سازندگان نه مسدودکننده” توصیف می‌کند.

او در مصاحبه ای با تایمز متعهد شد که حزب کارگر به حزب سازندگان خانه تبدیل خواهد شد و برنامه هایی را برای کاهش محدودیت ها در ساخت و ساز در کمربند سبز برای کمک به افزایش عرضه مسکن محلی اعلام کرد.

به نظر می رسد این لایحه در مورد تعاریف رفتار ضداجتماعی و پلیس و زمان بندی استانداردهای جدید نجابت مورد بحث شدیدی در پارلمان قرار گیرد.

استانداردهای اولیه خانه های آبرومند که قبلاً در مورد مسکن اجتماعی اعمال می شود، معرفی خواهند شد، اگرچه هنوز جدول زمانی برای رفع مشکلاتی مانند رطوبت، سرما و آفات توسط مالکان وجود ندارد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

این درحالی است که بخش خصوصی اجاره‌ای در بحران است. سرشماری نشان داد که تعداد خانوارهایی که در انگلیس اجاره کرده‌اند بین سال‌های 2001 تا 2021 بیش از دو برابر شده است و تقاضا برای اجاره پس از همه‌گیری نسبت به میانگین پنج ساله 50 درصد افزایش یافته است – و همزمان با کاهش موجودی خانه‌های اجاره‌ای است. طبق گفته Zoopla، قیمت نو در ماه مارس بیش از 11 درصد در سال افزایش می یابد.

Gove همچنین حق جدیدی را برای مستاجرین برای درخواست زندگی با حیوان خانگی اعلام می‌کند، که صاحبخانه‌ها «نمی‌توانند بی‌دلیل از آن امتناع کنند» و امتناع از اجاره به افراد دارای مزایا یا دارای فرزندان غیرقانونی خواهد بود.

اتحادیه اجاره نشینان لندن گفت که این لایحه “گامی بزرگ به جلو برای مستاجرانی است که مجبور به زندگی در زیر تهدید تخلیه “بی تقصیر” هستند” اما گفت “این قانون برای ما امنیت در خانه هایمان به ارمغان نمی آورد”.

در این بیانیه آمده است: «مالک‌ها می‌توانند با استفاده از افزایش‌های بزرگ اجاره‌بها و دیگر تخلیه‌های «در پشتی» برای بیرون راندن مستاجران ناخواسته، ممنوعیت تخلیه جدید را دور بزنند.

موسسه خیریه مسکن Shelter گفت که این لایحه مستاجران را “یک قدم به مسکن عادلانه تر و ایمن تر” نزدیکتر می کند، اما هشدار می دهد که باید “با بسته شدن هر روزنه ای تا حد امکان قوی باشد تا هیچ مستاجری به طور ناعادلانه اخراج نشود”.

توبی لوید، مشاور مسکن داونینگ استریت در زمانی که می برای اولین بار متعهد به ممنوعیت اخراج بدون تقصیر در بخش 21 شد، گفت: «توسعه توانایی مالکان برای به دست آوردن مالکیت بر رفتارهای ضد اجتماعی و عدم پرداخت اجاره بها نباید مسیر دیگری ایجاد کند. اخراج بدون تقصیر.»

بن بیدل، مدیر اجرایی انجمن ملی مالکان مسکونی، هشدار داد که طرحی که تا کنون مشخص شده است ” فاقد جزئیات است” و گفت که بدون اطمینان از قدرت بازپس گیری، “این لایحه تنها بحران عرضه مسکن اجاره ای را تشدید می کند که بسیاری از مستاجران اکنون با آن مواجه هستند”.

گروه لابی همچنین خواستار کارکنان بیشتری در سیستم دادگاه شد تا در صورت شروع اخراج رفتارهای ضداجتماعی، حجم کاری افزایش یابد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …