بایدن سفر استرالیا و پاپوآ گینه نو را به دلیل نزدیک شدن به بحران محدودیت بدهی لغو کرد | جو بایدن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جو بایدن سفر برنامه ریزی شده خود به استرالیا و پاپوآ گینه نو را لغو کرد تا بر مذاکرات محدودیت بدهی تمرکز کند، زیرا واشنگتن به ورطه یک نکول بالقوه فاجعه بار خیره شده است.

بایدن همچنان قصد دارد روز چهارشنبه برای شرکت در نشست گروه هفت (G7) با رهبران برخی از اقتصادهای پیشرو جهان به هیروشیما، ژاپن برود. اما او اولین سفر رئیس جمهور مستقر ایالات متحده به پاپوآ گینه نو و توقف در استرالیا، جایی که قرار بود با دیگر رهبران به اصطلاح چهارگانه ملاقات کند، لغو کرد.

این اقدام در حالی انجام شد که بایدن میزبان دور جدیدی از مذاکرات با رهبران کنگره در کاخ سفید بود تا از بن بست خارج شود – و با انتقاد جناح چپ خود به دلیل شایعه امتیاز دادن به جمهوری خواهان مواجه شد.

اگرچه این دیدار در کمتر از یک ساعت به پایان رسید، اما ابراز خوش بینی محتاطانه ای از طرفین شد.

کوین مک کارتی جمهوری خواه، رئیس مجلس نمایندگان، به خبرنگاران گفت: “من فکر می کنم ما زمینه را برای ادامه گفتگوهای بیشتر آماده کردیم … ما در مدت زمان کوتاهی کارهای زیادی برای انجام داریم.”

مک کارتی اذعان کرد که دو طرف هنوز از هم فاصله دارند، اما افزود: «امکان دستیابی به توافق تا پایان هفته وجود دارد. رسیدن به توافق چندان دشوار نیست.»

چاک شومر، رهبر اکثریت دموکرات در سنا، گفت: جلسه خوب و سازنده ای بود. همه موافق بودند که نکول بدترین نتیجه خواهد بود – یک وضعیت وحشتناک برای آمریکا و خانواده های آمریکا.

رهبران فقط 15 روز فرصت دارند تا برای افزایش سقف بدهی 31.4 تریلیون دلاری دولت ایالات متحده و جلوگیری از اولین نکول در تاریخ این کشور به توافق برسند.

وزارت خزانه داری روز دوشنبه هشدار خود را تکرار کرد که ممکن است تا اول ژوئن برای پرداخت تمام صورت حساب های خود با کمبود پول مواجه شود، که این امر باعث یک نکول می شود که به گفته اقتصاددانان احتمالاً فاجعه ای ایجاد می کند و رقبای ژئوپلیتیکی مانند چین و روسیه را خوشحال می کند. .

مقامات تخمین می زنند که بیش از 8 میلیون نفر ممکن است شغل خود را از دست بدهند. میلیون ها نفر از ذینفعان تامین اجتماعی، جانبازان و خانواده های نظامی ممکن است پرداخت ماهانه خود را از دست بدهند. اگر کارگران نتوانند دستمزد دولتی خود را دریافت کنند، خدمات حیاتی فدرال از جمله کنترل مرز و ترافیک هوایی ممکن است مختل شود.

ایلهان عمر، نماینده دموکرات کنگره از مینه سوتا، به آبان نیوز گفت: «این امر بسیاری از خانواده های آمریکایی را در رکود اقتصادی فرو می برد. این یک بحران اقتصادی نه تنها در ایالات متحده بلکه در سطح جهانی ایجاد می کند.

ما باید بتوانیم به وعده خود عمل کنیم و صورت حساب های خود را بپردازیم و سپس می توانیم برگردیم و واضح است که درباره بودجه ای که مورد توافق هر دو طرف باشد، مذاکره کنیم. اما گروگان نگه داشتن اقتصاد ما در فهرست آرزوهایی که باعث ویرانی اقتصادی برای بسیاری از مردمی می شود که ما نماینده آنها هستیم، غیرقابل تصور، بی رحمانه و به طرز خطرناکی احمقانه است.

جمهوری خواهان که مجلس نمایندگان را با اکثریت 222 بر 213 کنترل می کنند، ماه هاست که خواستار آن بوده اند که هرگونه افزایش سقف استقراض خود تحمیلی دولت با کاهش هزینه ها مرتبط باشد. ماه گذشته آنها لایحه ای را برای افزایش سقف بدهی و در عین حال کاهش تقریبا 14 درصدی هزینه ها در طول یک دهه تصویب کردند.

میچ مک کانل، رهبر اقلیت سنا، پس از صحبت با جو بایدن در مورد مذاکرات سقف بدهی روز سه شنبه در کاخ سفید، خارج از دفتر بیضی شکل سخنرانی می کند.
میچ مک کانل، رهبر اقلیت سنا، پس از صحبت با جو بایدن در مورد مذاکرات سقف بدهی روز سه شنبه در کاخ سفید، خارج از دفتر بیضی شکل سخنرانی می کند. عکس: Bonnie Cash/UPI/Shutterstock

طبق گزارش ها، در هفته گذشته، دستیاران بایدن و مک کارتی در مورد موضوعاتی از جمله سقف هزینه، تشدید الزامات کاری برای غذا و سایر برنامه های مزایا برای آمریکایی های کم درآمد و تغییر در مجوزهای انرژی در ازای رای برای برداشتن این محدودیت بحث کرده اند. این موضوع باعث نگرانی برخی از دموکرات ها، به ویژه در جناح چپ است.

پرامیلا جایپال، رئیس انجمن پیشرو کنگره، روز سه شنبه توییت کرد: «دموکرات‌ها نمی‌توانند در مذاکرات سقف بدهی‌ها، الزامات کاری را مطرح کنند. تمام الزامات کاری محدود کردن دسترسی به کمک های غذایی برای خانواده ها و آسیب رساندن به جوامع فقیر و به حاشیه رانده است – همان افرادی که ما برای دفاع از آنها انتخاب شدیم.

جان فترمن، سناتور دموکرات پنسیلوانیا، در بیانیه‌ای گفت: «مطمئناً به واشنگتن نیامده‌ام تا کمک‌های حیاتی را از افراد شاغل بگیرم، در حالی که مدیران عامل بانک‌های بزرگ تقریباً اقتصاد را خراب می‌کنند و به هاوایی می‌روند. -رایگان.”

به طور رسمی، کاخ سفید بارها تاکید کرده است که جمهوری خواهان باید نکول را رد کنند و مسائل بودجه را جدا از نیاز به افزایش سقف بدهی کشور، که به عنوان وظیفه قانون اساسی کنگره توصیف می کند، در نظر بگیرند.

اما برخی ناظران گمان می کنند که موقعیت واقعی آن چندان واضح نیست.

بیل گالستون، کارشناس ارشد اندیشکده موسسه بروکینگز در واشنگتن، می‌گوید: «اگر قرار است این بحران حل شود، از طریق یک معامله مخارج حل خواهد شد که به نوعی به سقف بدهی مرتبط است و من عقل دارم. نمی توان آن را ثابت کرد – روبیکون قبلاً عبور کرده است.

بن‌بست مشابهی در سال 2011 بین باراک اوباما و نسل جدیدی از جمهوری‌خواهان مجلس چای منجر به کاهش تاریخی رتبه اعتباری ایالات متحده شد که جرقه فروش سهام و افزایش هزینه‌های استقراض آن را به همراه داشت. برخی از دموکرات‌ها استدلال می‌کنند که اوباما سازش‌هایی را انجام داد که بعداً از آن پشیمان شد و بایدن، معاون رئیس‌جمهور وقت، باید از تکرار آن اجتناب کند.

بن بست کنونی سرمایه گذاران را به لرزه درآورده و هزینه بیمه قرار گرفتن در معرض بدهی های دولت ایالات متحده را به بالاترین حد خود رسانده است.

مک کارتی با اضافه کردن چالش دستیابی به توافق، با تغییر در قوانین مجلس موافقت کرد که به تنها یک عضو اجازه می‌دهد خواستار برکناری خود به عنوان رئیس مجلس شود، که به تندروها، از جمله تقریباً سه دوجین عضو گروه آزادی مجلس نمایندگان، قدرت بیشتری می‌دهد.

ویلیام هاول، دانشمند علوم سیاسی در دانشکده سیاست عمومی هریس دانشگاه شیکاگو، گفت: جمهوری خواهان از جناح های مختلف زیادی تشکیل شده اند. برخی محافظه‌کاران مالی هستند که عموماً نگران بدهی‌ها و هزینه‌های بیش از حد هستند و عده‌ای، به‌ویژه جناح پوپولیستی حزب، علاقه‌مند به منفجر کردن اوضاع هستند. برای آنها، اخلال و سرپیچی و از نظر سیاسی سودمند است.

برای اینکه بایدن راهی مؤثر به جلو پیدا کند، لازم نیست همه جمهوری خواهان را جذب کند. او باید تعدادی از آنها را بگیرد. سوال این است که تا حدی که او به حمایت جمهوری‌خواهان نیاز دارد، چه کسی را می‌تواند جلب کند؟»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …