جمهوری خواهان از مقاماتی که در مورد محتوای لپ تاپ هانتر بایدن تردید دارند، سؤال کردند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هنگامی که جیمز آر. کلاپر جونیور، مدیر سابق اطلاعات ملی، روز چهارشنبه پشت درهای بسته در کاپیتول هیل شهادت می دهد، او ششمین مقام اطلاعاتی سابق خواهد بود که به عنوان بخشی از آنچه که به تمرکز شدید جمهوری خواهان مجلس نمایندگان تبدیل شده است، به کنگره معرفی می شود. : نامه عمومی واحدی که در اوج مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری 2020 ارسال شد.

جمهوری خواهان سند امضا شده توسط 51 مقام اطلاعاتی سابق را که حزب جمهوری خواه آنها را “جاسوسانی که دروغ می گویند” امضا کرده است، به عنوان مدرک اصلی برای ادعای آنها مبنی بر اینکه مقامات داخل دولت فدرال سعی در لکه دار کردن و آسیب رساندن به محافظه کاران داشته اند، به دست آورده اند. آنها استدلال می کنند که این پیام به دستور متحدان پرزیدنت بایدن نوشته شده بود تا از مطالب بدی که در لپ تاپ رها شده پسرش هانتر بایدن پیدا شده بود منحرف شود و در نهایت به آقای بایدن بزرگتر کمک کرد تا دونالد جی. ترامپ، رئیس جمهور سابق را شکست دهد.

در این نامه که در آن زمان توسط پولیتیکو گزارش شد، مقامات اطلاعاتی سابق که دارای مدارک امنیتی قابل توجهی بودند، نوشتند که معتقدند محتویات لپ‌تاپ – پر از شواهدی از مصرف مواد مخدر، فحشا و معاملات تجاری خارجی – می‌تواند بخشی از اطلاعات نادرست روسیه باشد. کمپین با هدف تأثیرگذاری بر انتخابات انجام شد، اگرچه آنها تأکید کردند که هیچ اطلاعی از درستی آن ندارند.

سه روز بعد، آقای بایدن در طی مناظره ریاست‌جمهوری برای رد انتقادات ترامپ به نامه استناد کرد و گفت: «۵۰ نفر از افراد سابق اطلاعات ملی وجود دارند که گفته‌اند آنچه او من را به آن متهم می‌کند یک طرح روسیه است».

جمهوری خواهان اکنون می گویند شواهدی را کشف کرده اند که نشان می دهد این نامه بخشی از عملیات کمپین بایدن بوده است. بر اساس شهادت ها و ایمیل های پشت درهای بسته، مقامات کمپین بایدن، از جمله آنتونی جی. بلینکن، وزیر خارجه کنونی آمریکا، در ایجاد این نامه نقش داشته اند. آنها همچنین گفتند که یک کارمند سیا “ممکن است” در درخواست حداقل یک امضا برای آن دست داشته باشد.

گزارش موقتی که هفته گذشته توسط کمیته‌های اطلاعاتی و قضایی مجلس نمایندگان به رهبری جمهوری‌خواهان منتشر شد، نتیجه‌گیری کرد: «بیانات عمومی 51 مقام اطلاعاتی سابق یک عملیات سیاسی برای کمک به انتخاب بایدن معاون رئیس‌جمهور در انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 بود. در این گزارش به ایمیلی اشاره شده است که گفته شده بود این نامه برای ایجاد «نقطه گفتگو برای استفاده» بوده است.

در پایان این گزارش آمده است: «مردم آمریکا سزاوار این هستند که بدانند لپ‌تاپ و ایمیل‌های هانتر بایدن واقعی بوده‌اند. آنها همیشه واقعی بودند. ادعاهایی مبنی بر اینکه آنها محصول اطلاعات نادرست روسیه هستند، نادرست بود.

تحقیقات درباره امضاکنندگان نامه در حالی انجام می‌شود که جمهوری‌خواهان در حال بررسی جنبه‌های مختلف ماجرای هانتر بایدن هستند: چرا شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی آن را سرکوب کردند. آیا پدرش در هر یک از معاملات تجاری او نقش داشته است یا خیر. و اینکه آیا کسی در دولت در تحقیقات درباره آقای بایدن جوان‌تر که در حال حاضر تحت تحقیقات فدرال است، دخالت کرده است یا خیر.

در حالی که مقامات وزارت دادگستری این موضوع را بررسی می کنند، بازپرس ناظر بر بخش خدمات درآمد داخلی پرونده نیز با ادعاهایی مبنی بر طرفداری سیاسی در تحقیقات مطرح شده است. روز دوشنبه، وکیل آن بازپرس نامه کوتاهی به کنگره ارسال کرد که در آن گفت که بازپرس و بقیه تیمش از تحقیقات خارج می‌شوند، زیرا مقامات در حال بررسی این هستند که آیا اتهامات را پیگیری کنند یا خیر. سخنگوی رئیس جمهور گفت که او به استقلال وزارت دادگستری “عاری از هرگونه مداخله سیاسی توسط کاخ سفید” متعهد است.

دموکرات ها استدلال می کنند که جمهوری خواهان زمان و منابع خود را برای تحقیق درباره 51 مقام اطلاعاتی سابق که در زمان نامه شهروندان خصوصی بودند و می خواستند آقای بایدن در مبارزات انتخاباتی پیروز شود، تلف می کنند. مقامات اطلاعاتی سابق تأکید می کنند که در نامه آنها آمده است که هیچ مدرکی دال بر کمپین اطلاعات نادرست روسیه ندارند و صرفاً اظهار نظر کرده اند.

چند نفر گفتند که از کار خود پشیمان نیستند.

مارک زید، وکیلی که وکالت هفت امضاکننده نامه را برعهده دارد، در مصاحبه ای گفت: «کنگره با بررسی حقوق شهروندان خصوصی در متمم اول قانون اساسی، وقت و پول ما را تلف می کند.

دموکرات ها همچنین استدلال می کنند که این نامه باید در زمینه مناسب آن درک شود. وکیل شخصی آقای ترامپ، رودلف دبلیو. جولیانی – که اعتبارش متزلزل شده بود – از محتویات لپ‌تاپ به رسانه‌های خبری مختلف خرید می‌کرد، اندکی پس از آن که یک مقام ارشد اطلاعاتی ترامپ هشدار داد که روسیه در درجه اول به دنبال تحقیر سابق است. معاون رئیس جمهور بایدن» و اینکه «برخی از بازیگران مرتبط با کرملین نیز به دنبال تقویت نامزدی رئیس جمهور ترامپ هستند».

دموکرات‌ها همچنین خاطرنشان می‌کنند که فیس‌بوک و توییتر تصمیم گرفتند سانسور یا محدود کردن اشتراک‌گذاری مقاله نیویورک پست در مورد محتویات لپ‌تاپ را پنج روز قبل از انتشار نامه در Politico انجام دهند.

در بیانیه ای که از طرف مایکل جی مورل، معاون سابق سیا به کنگره ارسال شد، آقای مورل گفت که او “به دلیل اعتقاد صادقانه و مستدل خود مبنی بر دست داشتن روسیه در این بیانیه” “سازماندهی و کمک به تهیه” این بیانیه داشته است. به نوعی در ظهور ایمیل های هانتر بایدن به منظور مداخله در انتخابات ریاست جمهوری 2020.

“بیانیه عمومی مراقب بود که ادعا نشود که داستان نیویورک پست اطلاعات نادرست است یا اطلاعاتی که آن گزارش کرده است نادرست است، و آقای مورل مراقب بود که سوء ظن خود را با اطلاعات منابع عمومی و نظرات چندین متخصص در این زمینه تایید کند. ” در بیانیه آمده است.

اما جمهوری خواهان امیدوارند که تحقیقات را تشدید کنند و حداقل دو مصاحبه رونویسی دیگر را برنامه ریزی کرده اند. جیم جردن، نماینده جمهوری‌خواه اوهایو و رئیس کمیته قضایی نیز در مصاحبه‌ای پیشنهاد کرد که در حال بررسی این موضوع است که آیا هر یک از امضاکنندگان مجوزهای امنیتی خود را حفظ کرده‌اند و آیا کنگره می‌تواند قانونی برای لغو آنها تصویب کند.

حدس من این است که 51 نفری که آن نامه معروف را امضا کردند، احتمالاً همه آنها گواهینامه امنیتی خود را داشتند؟ او گفت. “فرقی میکنه؟”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …