دانیل کامرون، متحد میچ مک کانل، برنده انتخابات مقدماتی GOP برای فرماندار کنتاکی شد.

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گزارش آسوشیتدپرس، دانیل کامرون، دادستان کل کنتاکی و متحد نزدیک سناتور میچ مک‌کانل، روز سه‌شنبه نامزدی جمهوری‌خواهان این ایالت برای فرمانداری این ایالت را به دست آورد تا از چالش پرهیجان و پرهزینه کلی کرافت، سفیر سابق ثروتمند در سازمان ملل جلوگیری کند. .

پیروزی آقای کامرون چیزی است که احتمالاً بیشترین تماشاگری و رقابت شدید در سراسر ایالت در سال 2023 باقی مانده است. فرماندار اندی بشیر، یک دموکرات که برای انتخاب مجدد نامزد می شود، یکی از محبوب ترین فرمانداران کشور است و حتی جمهوری خواهان معتقدند شکست دادن او در ماه نوامبر دشوار خواهد بود.

اما جمهوری خواهان مدت هاست که آقای کامرون را یک ستاره سیاسی بالقوه می دانند که می تواند به نسل بعدی رهبران حزب بپیوندد. آقای کامرون حرفه ای درخشان داشته است – او اولین مرد سیاهپوستی بود که به عنوان دادستان کل در کنتاکی و اولین جمهوری خواه انتخاب شد به این سمت در 50 سال گذشته – و مبارزات انتخاباتی او احتمالاً حمایت فعالان و اهداکنندگان را فراتر از کنتاکی جلب می کند.

بخشی از قدرت آقای بشیر ناشی از تسلط جمهوری خواهان بر ایالت است. این حزب دارای اکثریت فوق العاده در مجلس قانونگذاری است، و این کار را برای فرماندار دشوار می کند تا بتواند قدرت زیادی را بدون حق وتو به دست آورد. با این حال، این پویایی به آقای بشیر اجازه داد تا از رویارویی‌های جنجالی با جمهوری‌خواهان در مورد مسائل مهم اجتناب کند و به او اجازه داد تا روی استفاده از منابع دولتی برای کمک به تعمیر زیرساخت‌ها و بهبود اقتصاد تمرکز کند.

آقای بشیر در طول انتخابات مقدماتی اکثراً ساکت ماند و یک کمپین تبلیغاتی دیجیتالی کوچک را اجرا کرد که بر سوابق او در گسترش حق رأی و ریاست بر توسعه اقتصادی در ایالت متمرکز بود.

اگرچه آقای کامرون در سال 2019 به عنوان دادستان کل کنتاکی انتخاب شد، اما او به طور کامل با یک سخنرانی در ساعات پربیننده در جریان کنوانسیون ملی جمهوری خواهان در سال 2020 وارد صحنه ملی شد.

او بلافاصله به محبوبیت رئیس جمهور سابق دونالد جی. ترامپ تبدیل شد که تقریباً یک سال قبل از انتخابات مقدماتی کارزار انتخاباتی او را تأیید کرد. آقای کامرون حمایت آقای ترامپ را در کمپین انتخاباتی خود برای رهبری کنتاکی که رئیس جمهور پیشین در سال 2020 بیش از 25 درصد از آن حمایت کرد، محور اصلی قرار داد.

دوران تصدی آقای کامرون به عنوان دادستان کل شامل درگیری های متعددی با دولت فدرال بوده است. آنها شامل الزامات واکسن مبارزه او برای پیمانکاران فدرال و تلاش برای جلوگیری از اجازه دولت بایدن به لغو عنوان 42، سیاست مهاجرت ترامپ در دوران کووید است که روز پنجشنبه پایان یافت. او همچنین علیه آقای بشیر شکایت کرده است، از جمله به دنبال محدودیت های جدید برای دسترسی به سقط جنین است.

این دعواهای حقوقی سنگ بنای سخنرانی او شد.

آقای کامرون ماه گذشته در یک ایستگاه مبارزاتی در شفردسویل با اشاره به مقررات اولیه بیماری همه گیر گفت: «زمانی که فرماندار بشیر تصمیم گرفت کلیساها را تعطیل کند، من به دادگاه فدرال رفتم و پس از 9 روز، کلیساها را در کنتاکی بازگشایی کردم.

انتظار می‌رفت که آقای کامرون، دستیار سابق آقای مک‌کانل، به دلیل روابطش با رهبر قدرتمند اقلیت سنا و آقای ترامپ، نامزدی شود. اما پس از آن که خانم کرافت که متعلق به یکی از بزرگترین خانواده‌های مگادونور جمهوری‌خواه در کشور است، شروع به ریختن میلیون‌ها پول خود به رقابت کرد و امواج رادیویی را پر از تبلیغات کرد، رقابت سخت‌تر شد. آقای کامرون منابع لازم برای حفظ سرعت را نداشت.

ماهیت کبود انتخابات مقدماتی باعث نگرانی برخی از جمهوری خواهان کنتاکی در مورد چشم انداز آنها در انتخابات عمومی شد.

برای نزدیک به دو ماه، خانم کرافت تنها کاندیدای اصلی بود که تبلیغات او یا متحدانش را در تلویزیون پخش می کرد. به گفته AdImpact، یک شرکت ردیابی تبلیغات، او و متحدانش روی هم بیش از 7 میلیون دلار برای تبلیغات خرج کردند، در حالی که آقای کامرون و حامیانش فقط 2.6 میلیون دلار هزینه کردند.

کمپین او به آقای کامرون به دلیل حمایت از بسته شدن یک کارخانه زغال سنگ حمله کرد (کارخانه ذغال سنگ مورد بحث در ویرجینیای غربی بود) و او را به خاطر عدم مبارزه با تحقیقات وزارت دادگستری در مورد اداره پلیس لوئیزویل پس از اینکه افسران پلیس طی یک تیراندازی برونا تیلور را به ضرب گلوله کشتند مورد سرزنش قرار داد. یورش ناموفق به آپارتمان او در سال 2020. او همچنین به دنبال این بود که آقای کامرون را به عنوان “پیرو” آقای مک کانل معرفی کند، مردی که نزدیک به 40 سال سیاست کنتاکی را هدایت کرده است.

آقای کامرون دیرتر از یک کمیته اقدام سیاسی متحد، بلوگرس آزادی اکشن، که بیشتر بودجه خود را از صندوق کنکورد، که بخشی از شبکه ای از گروه های محافظه کار با نفوذ تحت مدیریت لئونارد آ. لئو، فعال است، دریافت کرد. این گروه 2.1 میلیون دلار در شش هفته پایانی مقدماتی خرج کردند و به آقای کامرون کمک کردند و به خانم کرافت حمله کردند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …